Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG Peki neden Ontario anlatsana biraz kalp kalp kalp 😃 😃

Çekilişe tabi değil. Mevcut durumumla gidip 1 yıl okuyup 1 yıl çalışırsam eğer yeterli puanın üstüne çıkıp PR ını alabiliyorum.
    4 yılda garanti vatandaşlık. 🙃

Tek bir farkı var. Mevcut mesleğim ve yetkinliğimin ABD deki maaş skalası 100-120k$

Kanada’ da 90-110k CAD yani 70k$ felan.

İçinde bulunduğumuz duruma bakınca çok göze gelecek bir fark değil. Kaldı ki vatandaşlığı aldıktan sonra inip aşağı iş bulmak ve çalışma izni almak çok kolay.

• @ozlemmm hayal kurmaktan uzak duruyoruz lütfen mazallah vergi falan keserler 🙂

• @Ping-PONG hayali bile güzel 😊😀

• @Ping-PONG O zaman şimdiden başarılar diliyorum dostum yolcuğunda.. Umarım her şey tam olarak planladığın gibi olur 🙂

Ama Kanada bana göre değil, daha doğrusu ben şuan Kanada'ya göre değilim 😃

• Yasaklı

@Emtee, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG hayali bile güzel 😊😀

Fidangör de durumlar ne 😂

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG O zaman şimdiden başarılar diliyorum dostum yolcuğunda.. Umarım her şey tam olarak planladığın gibi olur 🙂

Ama Kanada bana göre değil, daha doğrusu ben şuan Kanada'ya göre değilim 😃

1.5 senem kaldı. 🙃

• SAYGI.. RESPECT…

Bir düşüncemi gecenlerde paylaşmıştım ancak @ayvalik10 denen kişi benim ülkede kalmam gerektiğini, cahil bir zihniyet olduğumu paylaşmıştı.. düşüncem tam olarak şuydu.. ülke olarak artık amerikada şöförlük, garsonluk.. gibi meslekleri bile hayalini kurar olduk demiştim.. ayrıca bu meslekleride küçümseyerek söylemedim.. evet fikirlerim hala aynı.. bu ülkede güzelim ülkemizde alım gücü artık yok.. fikirler herzaman en iyisine sahip olmak için özgür olmalı.. YOKSULLUK 3157 lira ama asgari üçret 2825 lira… Herşey ortada aslında.. Dolar 15 olsa ne 30 olsa ne.. alım gücü yok, düşünce özgürlüğü yok.. eleştirel zihniyet yok.. a veya b partisi meseleside değil unutmayalım..

• @Ping-PONG eskiden fidangörde takılıyordum dolar 9 lirayken 10 kasımda şimdi oralar pahallandı arka sokaklarda takılıyordum 😁

• Yasaklı

İsviçre koyunu 😂E33FB22A-2E80-4189-9F3B-9F8958E78BED.jpeg

• @Ping-PONG USA ve CAN arasındaki huzur farkı maaşları da etkiliyor ne yazık ki. CAN'da parasını verip huzur satın almış gibi düşünürseniz belki vicdan sıkıntısı çekmezsiniz xd

• Yasaklı

@sonarsokar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG USA ve CAN arasındaki huzur farkı maaşları da etkiliyor ne yazık ki. CAN'da parasını verip huzur satın almış gibi düşünürseniz belki vicdan sıkıntısı çekmezsiniz xd

Haklısınız. 🙃
    Maddiyat dışında Kanada’ nın daha cazip olduğuna karar vermiştim yaklaşık bir aydır. Kendi karakter analizimi yapmaya karar verdiğimde de hem genel olarak yukarısını daha çok beğendim. Hem de iklim sorununun benim için dert olup olmadığı konusuna karar vermeye çalışırken farkettim ki ben aslında soğuk iklim adamıyım. Yazları denizde çalışan ve bir çok su sporunu yapmış bir adam olarak hiç birisinin beni snowboard yapmak kadar eğlendirmediği gibi.

Bir de hayalimde yapmak istediğim bir meslek var. O meslekte de Kanada’ da maaşlar ABD’ den daha yüksek olduğunu gördüm. 🙃 her ne kadar o mesleği elde etmek Kanada’ da, ABD’ den daha zor olsada. 🙃

• Çok merak ediyorum gerçekten.
    İnşallah bu sene bana çıkar.. İnşallah isteyen herkese çıkar… Diyelim ki eşime yada bana çıktı.. Kur farkı ortada ve git gide bu fark artıyor.. minumum göstermem gereken tutar ne olmalıdır..

• @Emtee, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Çok merak ediyorum gerçekten.
    İnşallah bu sene bana çıkar.. İnşallah isteyen herkese çıkar… Diyelim ki eşime yada bana çıktı.. Kur farkı ortada ve git gide bu fark artıyor.. minumum göstermem gereken tutar ne olmalıdır..

Doların tl karşısında değer kazanması Amerika'yı ilgilendirmiyor ki sonuçta değer kaybeden türk lirası. Ama şunu düşünebiliriz Amerika'da enflasyon yıllardır ilk kez bu kadar yüksek çıktı, Amerika'da geçim maliyetleri nispeten arttı, konsolosluk mülakatlarda bir miktar daha fazla para görmek isteyebilir mi bence bu mümkün olabilir. Sonuçta ilk girişte belli bir süre hayatını devam ettirebileceğin parayı görmek istiyorlar ve bu rakam da arttı.

• @Hopasej Aslında hayalim Seattle'da yaşamak. Seattle hakkında hiç bilgim yok ama hep orada yaşamak istemişimdir. Teksas konusunda ise böcek, akrep gibi yaratıklar beni ürkütmüyor değil 😃

• @JessePinkman bunların farkındayım, ancak ben durumun vahimliğini görmek istiyorum..

• @Ping-PONG kanada güzel seçenek ama şu vize puanlama olayında bir stabilite yok. Gerekli puan git gide yükseliyor, bence buna ekstrem seviyede kalifiye olmayan asyalıların abd'ye gidemeyip buraya akması sebep oluyor. Aman planınız patlamasın, benim en büyük korkum göç maksadıyla yurt dışına çıkıp o yatırımın boşa gitmesi ve Türkiye'ye borç içinde dönmek 😂 işte bu yüzden in GC we trust...

• Yasaklı

@efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG kanada güzel seçenek ama şu vize puanlama olayında bir stabilite yok. Gerekli puan git gide yükseliyor, bence buna ekstrem seviyede kalifiye olmayan asyalıların abd'ye gidemeyip buraya akması sebep oluyor. Aman planınız patlamasın, benim en büyük korkum göç maksadıyla yurt dışına çıkıp o yatırımın boşa gitmesi ve Türkiye'ye borç içinde dönmek 😂 işte bu yüzden in GC we trust...

Yok dostum tam tersi son zamanların en düşük CRS Cut off ları gerçekleşiyor. 2 ay önce 380 puan la PR ını alanlar oldu. Sadece ingilizce bilen bekar bir önlisans mezunu 29 yaşında 407 puan yapıyor. 🙃

• Arkadaşlar kripto paraya yatırım yapmak istiyorum. Önerisi olan var mı ? Yeniyim bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı?

• Altına yatırmaya karar verdim. Kripto para biraz ürkütücü geldi 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |