Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DV2023 e başvuran bütün forum üyelerine bol şans dilerim, umarım hepinize çıkar arkadaşlar.
    Bu arada size bir sır vereyim😁
    Ne kadar az umursarsanız şansınız o kadar yüksek oluyor👍

• Herkese selam arkadaşlar , güzel günler diliyorum 🙂

• @Hopasej selamlar. sizede mutlu günler

• ⭐⭐

Dolar = 6,25 TL ama yarım 😃

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dolar = 6,25 TL ama yarım 😃

A haber 🙂

• Yasaklı

Kızmazsanız tahminimi paylaşmak istiyorum.
    15.80 🥲

• @Emtee Ben daha doların hayalini kuramıyorum, buradan tazminatımı alıp giderim diye düşünüyordum, her geçen gün, dolara karşı kendi paramı daha da düşük görüyorum, 3 kuruş kaldı resmen nasıl çıkacağız bu ülkeden ya, usd 12,5 tl

• Yasaklı

@ozlemmm, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Emtee Ben daha doların hayalini kuramıyorum, buradan tazminatımı alıp giderim diye düşünüyordum, her geçen gün, dolara karşı kendi paramı daha da düşük görüyorum, 3 kuruş kaldı resmen nasıl çıkacağız bu ülkeden ya, usd 12,5 tl

Amaç zaten bu. Memlekette Devalüasyon gerçekleşiyor. Dolar ın herkesin cebine girmesini istemiyor hükümet. İthalat ı azaltmak istiyorlar.
    Bunun burada saatlerce açıklamasını yapabilirim ama yoruldum artık. 🙃

Ülke adına bakılınca çok yanlış bir hareket değil gerçekleştirilen. Şimdi bunu söyledim diye beni topa tutmayın diye küçük bir açıklama yapayım.

Batan gemiden su boşaltma çabaları bunlar. 😉 eğer tayfa (yani halk) üstüne düşeni yaparsa kısa sürede öncekinden çok daha iyi seviyelere dönebiliriz. Eğer kimse üzerine düşeni yapmasa güverteden atılan su batmamızı engellemeye yetmeyecek.

Bir de olaya şöyle bakalım. Kimse üzerine düşeni yapmaz da batarsak. Seve seve içinde bulunduğumuz durumu kurtarmak adına atacağımız adımlar bizi kültürel değişiklilere ve gelişime itecektir. Bkz… (Çin)

Sonuç olarak gemi su alana kadar kaptan köşkünde puro içen Ak Parti nin Allah belasını versin. Sadece muhalif olmaktan öteye geçemeyen sevgili muhalefet partilerimizin ve tek yaptığı konuşmak olan milletimizin de! Onu siz anladınız. Beyin yerine ceviz taşıyan göt kıllarını sadece Allah’ a havale ediyorum. Aptal olmaları onların suçu değil.

Bu arada dipnot: Grafiklere göre 16 liraya dayanacak. Şaşırmaktan bıkmadıysanız takipte kalın. 🙃

Genç arkadaşlar ne anlatıyor ya bu demesinler diye aşağıya da açıklamayı bırakıyorum. Aaaaa evet memlekette DEVALÜASYON oluyor. Babanızdan duyup ne ya bu diye düşünmüşsünüzdür belki hayatınızın bir döneminde. 🙃

Devalüasyon, sabit kur sistemlerinde ödemeler dengesi açık veren ülkenin ulusal parasının dış satın alma gücünün, hükûmetçe alınan bir kararla düşürülmesidir. Başka bir deyişle devalüasyon, bir devletin resmi para biriminin diğer ülke dövizleri karşısında değer kaybettirilmesidir.

• @ozlemmm, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Emtee Ben daha doların hayalini kuramıyorum, buradan tazminatımı alıp giderim diye düşünüyordum, her geçen gün, dolara karşı kendi paramı daha da düşük görüyorum, 3 kuruş kaldı resmen nasıl çıkacağız bu ülkeden ya, usd 12,5 tl

13 oldu.

• Yasaklı

@Concorde, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ozlemmm, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

13 oldu.

Ben yazana kadar oldu mu o kadar 😂

• Yasaklı

Ufacık bir umutta olsa umut fakirin ekmeğidir.
    Sonucunda ne oluru kestiremeyenler için dip no vereyim.
    Ya amaçlarına ulaşırlar ve belli bir vade sonunda dolar 9.80 - 9.90 lara geri iner. Ya da sını söylemek istemiyorum. 🙃

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

üstü

kontrol altında tutamadıkları için, '' bir şey deniyoruz , böyle olmasını biz ayarlıyoruz '' minvalinde paylaşım yaptırtıyorlar aktrollerine , bunlara inanmayınız.

Bir stratejileri yok, strateji bulsalar da kararı veren kişi tek, ve onun aklına yatıp yatmayacağı meçhul.

Stratejisinin olmaması gibi, üstüne üstlük parası da yok memleketin. Şuan da rüzgar aldı, nereye isterse oraya götürecek. Yetmiyor, üzerine aynı açıklamarını da günbegün sürdürüyor.

Ben artık söyleyecek bir şey bulamıyorum, gençliğimizi değil sadece geleceğimizi , çocuklarımızın ikbalini bile yıkıp geçtiler. Çok ama çok yazık. Saniye saniye fakirleşiyoruz

• Yasaklı

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

üstü

kontrol altında tutamadıkları için, '' bir şey deniyoruz , böyle olmasını biz ayarlıyoruz '' minvalinde paylaşım yaptırtıyorlar aktrollerine , bunlara inanmayınız.

Bir stratejileri yok, strateji bulsalar da kararı veren kişi tek, ve onun aklına yatıp yatmayacağı meçhul.

Stratejisinin olmaması gibi, üstüne üstlük parası da yok memleketin. Şuan da rüzgar aldı, nereye isterse oraya götürecek. Yetmiyor, üzerine aynı açıklamarını da günbegün sürdürüyor.

Ben artık söyleyecek bir şey bulamıyorum, gençliğimizi değil sadece geleceğimizi , çocuklarımızın ikbalini bile yıkıp geçtiler. Çok ama çok yazık. Saniye saniye fakirleşiyoruz

Yandaş olarak bu yorumu yaptığımı düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. Alakam yok ve körü körüne inanç zihniyetinden de nefret ederim.

Ben ülkede devalüasyon olduğunu açıklamaya çalıştım. 🙃

• @Ping-PONG Estağfurullah, hiç öyle düşünmedim, öyle hissetmenize neden olduysam özür dilerim.

Sadece çokça hikayeler yazacaklar, kanmayın demek istedim

• Yasaklı

@Ping-PONG Estağfurullah, hiç öyle düşünmedim, öyle hissetmenize neden olduysam özür dilerim.

Sadece çokça hikayeler yazacaklar, kanmayın demek istedim

Demişte olabilirsiniz. Problem değil. Önemli olan mantıklı cevaplar verildiğinde kabul etmek ve tartışabilcek olgunluk ve nezakete sahip olmak.

Bu memleketteki en büyük yonsunluk nezaket ve mantık zaten. 🙃

• Arkadaşlar greencard çıkarsa inşallah şu an başlangıç olarak en mantıklı yer Texas eyaleti gözüküyor değil mi?

• @Ping-PONG Demiş olsam derim yahu, niye saklayayım haha 🙂

Aynen, hep derim ülkemizde en hoş karşılanmayan şeyler özür dilemek ve teşekkür etmek.

Daha sık kullanmak lazım 🙂

• @Atlantis00 Ben hala bir şehir bulabilmiş değilim. Forumda da neredeyse her yeri okudum.

Hatta '' kafamda baya baya şekillendi '' dediğim bir yer bile yok 😕

Arayışlarım ; iş bulma konusunda ultra zorluk olmaması , iklim olarak yaz aylarında aşırı sıcak olmaması, amiyane tabiri ile bu tarafta olması ( TR'den direkt uçuşla 10-12 saat yapıyor NJ tarafları mesela, öbür tarafta 20 saate kadar varıyor 🙂 ) , yaşam maliyetinin ortalama yada görece olarak uygun olması. Ha bir de klozetten yılan falan çıkmamalı, akşam eve gelince karşımda bir akrep falan duruyor olmamalı :))

• Yasaklı

@Atlantis00 Ben hala bir şehir bulabilmiş değilim. Forumda da neredeyse her yeri okudum.

Hatta '' kafamda baya baya şekillendi '' dediğim bir yer bile yok 😕

Arayışlarım ; iş bulma konusunda ultra zorluk olmaması , iklim olarak yaz aylarında aşırı sıcak olmaması, amiyane tabiri ile bu tarafta olması ( TR'den direkt uçuşla 10-12 saat yapıyor NJ tarafları mesela, öbür tarafta 20 saate kadar varıyor 🙂 ) , yaşam maliyetinin ortalama yada görece olarak uygun olması. Ha bir de klozetten yılan falan çıkmamalı, akşam eve gelince karşımda bir akrep falan duruyor olmamalı :))

Ben bu konudaki kararımı verdim. Ontario 😂

• @Ping-PONG Peki neden Ontario anlatsana biraz kalp kalp kalp 😃 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |