Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• FB_IMG_1636823668470.jpg

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Türkiyede halkın menfaatine olacak bir işi yapacak özel sektör ve ya devlet görevlisi yok.

Bürokratlar konusunda aynı fikirdeyiz ama özel sektör konusunda eleştiri yapmadılar diye hemen yargıya varmak istemiyorum. Demokratik bir devlet olsaydık ben de iş adamlarını suçlardım ama maalesef demokratik bir ülke değil bizimkisi. Sen eleştirirsin yarın adın fetocuye hdpliye pkklıya çıkar. Zaten tasması iktidarda olan medya yalan delilleri gerçekmiş gibi hep bir ağızdan duyurur. Şirketine kayyum atarlar ve o kayyum senin paranla odasına özel 2 milyon liralık mermer banyo yaptırır. Eşin çoluğun çocuğun da fişlenir ve kamu hizmeti bile alamaz. Başımızdaki akp denen virüste utanma şeref yok. Bugun tükürdüğünü yarın yalar yarın yalayacağını bilse de bugün tükürür. Sırf bu yüzden ülker bütün parasını İngiltereye taşıdı daha doğrusu kaçırdı.

Haberde bahsi geçen şirket yüzde yüz hissesiyle ülkere ait.

• $1 = 10.07 TL

• bakalım 18inde perşembe günü merkez bankası ne karar verecek faiz konusunda. bu saatten sonra inandırıcılıkları yok ama piyasa dolar tepki veriyor mecburen gözler orada.faizi arttırırsa dolar düşer bi nebze ki o ihtimal bence çok çok düşük

• 8.14 oldu
    Biraz kendi hatam biraz da alacaklarımı zamanında toplayamamam nedeniyle bütün birikimim TLde kaldı, ülkece sadece 2 ayda yaklaşık %20 fakirleştik. Mesela 2 ay önce 50K dolar alabilecekken bugün aynı parayla 40K dolar alabililyoruz. Ülkeyi düşürdükleri rezil hale bakın!

• O şeyin bir tanesi 10.20den işlem gördü 🤣

• @kemalcapanoglu yeni rekor 10,21 TL

• Kısa vadede teknik:
    USD 11 e, EUR ise 12 liraya gidecek gibi gösteriyor. (Yatırım tavsiyesi değildir).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

perşembe gününe kadar bunlar zaten belli bir sınıra kadar gelmesine razı olacaklar ondan sonra faiz haberinden sonra aralık ayına kadar ocak ayında koydukları yıl sonu sınırında tutacaklar. Bu ocakta da 2022 yılında ki sınır belli olacak. Ondan dolayı kim ne derse desin bunların planları hazır.

• @deniz16 yeni rekor 10,30 Tl

• ⭐⭐

10.42
    10.42
    10.42
    10.42
    10.42
    10.42
    10.42
    10.42
    10.42
    10.42
    10.42

• Yasaklı

10 olanı 1 hafta olmadı, neredeyse 10.50'yi gördük.

• Persembe gunu buyuk ihtimalle TCMB faiz indirimi aciklayacak. Bazi yerlerde okuduguma gore genel beklenti 100-150 baz puanlik bir indirim. Gecen ayda yaptiklari gibi yine 200 baz puan indirim aciklayabilirler. O zaman $ kuru 11 TL uzerine sicrayabilir.

Bana kalirsa bunu bilincli olarak yapiyorlar. TCMB hem faiz indirimleri yapiyor hemde arka kapidan bankalardan doviz topluyor. Kaybolan (eritilen) reservelerini telafi etmeye calisiyor. Bir sekilde ic piyasada dovizlerin yukselmesini destekliyorlar. Bunu bilincsiz sekilde yapiyor olmalari imkansiz. Dovizlerin artmasinin onunu acarak, ihracat gelirini arttirmak, ithal edilen urunlerin pahalanmasindan dolayi ithalati yavaslatmak ve bu sekilde cari acigi azaltarak piyasalardaki doviz talebini azaltmayi dusunuyorlar gibi geliyor ama yuksek enflasyonun onunu kesemedikleri icin vede vatandaslardaki TL'e olan guvenin kaybolmasini engelleyemedikleri icin bu is sanirim coktan kontrollerinden cikti!

• ⭐⭐⭐

@MySea Bu kadar planlı olduklarını düşünmüyorum abi 🙂

• @Sono Hakli olabilirsiniz! 🙂

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Persembe gunu buyuk ihtimalle TCMB faiz indirimi aciklayacak. Bazi yerlerde okuduguma gore genel beklenti 100-150 baz puanlik bir indirim. Gecen ayda yaptiklari gibi yine 200 baz puan indirim aciklayabilirler. O zaman $ kuru 11 TL uzerine sicrayabilir.

Bana kalirsa bunu bilincli olarak yapiyorlar. TCMB hem faiz indirimleri yapiyor hemde arka kapidan bankalardan doviz topluyor. Kaybolan (eritilen) reservelerini telafi etmeye calisiyor. Bir sekilde ic piyasada dovizlerin yukselmesini destekliyorlar. Bunu bilincsiz sekilde yapiyor olmalari imkansiz. Dovizlerin artmasinin onunu acarak, ihracat gelirini arttirmak, ithal edilen urunlerin pahalanmasindan dolayi ithalati yavaslatmak ve bu sekilde cari acigi azaltarak piyasalardaki doviz talebini azaltmayi dusunuyorlar gibi geliyor ama yuksek enflasyonun onunu kesemedikleri icin vede vatandaslardaki TL'e olan guvenin kaybolmasini engelleyemedikleri icin bu is sanirim coktan kontrollerinden cikti!

"ben ekonomistim, ekonomi de tarih yazdık" diyen zat ne diyordu? "faiz sebep, enflasyon neticedir" faizin, enflasyonun ve kurun hali ortada. içinden çıkılamaz bir sarmalın içine girdiler. kendileri de bana göre ne yapacağını bilmiyor. bana göre artık ülke yönetilmiyor. sadece "idare" ediliyor. freni bosalmıs kamyon gibiyiz. nereye, nasıl ve niçin gidildiğini kimse bilmiyor.

bu durumu da sadece "sayısal" verilerle açıklamak zor. ülkede hak-hukuk, evrensel insan hakları, adalet, liyakat ve bilimum insani ve kamusal alandaki çürümüşlüğün getirdiği korkunç bir "güvensiz liman" iklimi mevcut. tek bir adamın herşey de söz sahibi olduğu otokrasiye benzer bir yapı. soruyorum sizlere tayyip efendiyi denetleyecek, "arkadaş sen napıyorsun. bak o öyle olmaz" diye bir tane kurum, kişi var mıdır? ben ne dersem o.

bunun içindir ki sadece ekonomik sayılarla değil de genel ülke ikliminin ne hale geldiği de fiyatlanıyor. sayısal verilerle. sonumuz hayrolsun.

• Ulke fayda veya cikari tarafindan baktiklarini sanmiyorum...

Herseyi planli ve programli yapiyorlar...

Siz halk olarak 'bu millet icin kotu, bilmediklerinden yapiyorlar' diye iyi niyet yurutursunuz...

Onlar ise 'sahsi&parti vs ' cikarlari on planda oldugu icin gayet bilincli yapiyorlar...

Akademik alanim algi yonetimi idi... Ak Partili bir cok hoca ile calistim ve bu konuda zaten en iyiler onlardi...

Emin olun soyledikleri bir cok soz bile planli programli... %50yi zor tutuyorum tutunda, Gazi Mustafa Kemal'ine, Feto'den tutunda Eto'sune kadar... Asil aci olan ise, onalrin soylemlerini sahiplenen olumune muhaliflerimizin bu isin farkinda olmamasi ve onlara hizmet etmesi...

Bizler saka ile bile olsa, Dis mihrak, Eto, Feto, Dolar Lobisi, Hal teroristleri, iki ayyas vs dedikce onlarin ortaya attigi bu kavramlari, karsilarinda olsak bile, mesrulastirmis oluyoruz... Bu soz edimi kuraminin temeli ve ciddi sekilde bu ve benzeri yaklasimlar uzerinden devam ediyorlar... O nedenle devamli 'kavram' uretiyorlar...

Amaaannn... Neyse...

Ben yuzuklerin efendisine basladim ingilizce olarak... Tovbeliyim kitaplara vs 😃

• @semavi, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Ulke fayda veya cikari tarafindan baktiklarini sanmiyorum...

Herseyi planli ve programli yapiyorlar...
    .............
    .............
    Ben yuzuklerin efendisine basladim ingilizce olarak... Tovbeliyim kitaplara vs 😃

Kadir bey; siz orada yüzüklerin efendisini okurken, burada büzüklerin efendiside ekonominin canını okuyor.

Sözün başında dediğiniz gibi her şeyi planlı ve programlı yapıyorlar.
    Ordu-yasama-yargı-ekonomi-tarım planlı biçimde bozuldu.
    Ülkenin tüm temel taşları yerinden oynatıldı.
    Askeri olarak işgal edilemeyen tüm alanlar şu an ekonomik olarak işgal edildi.
    Yabancılar için üç otuz paraya gelecek değere düşürülen bankacılık-sanayi ve teknoloji firmaları-yeraltı kaynakları ve tarım alanları ve ürünleri bilincli olarak elden çıkarıldı.

• Fetö diyerek doğru demişler aslında, burada ne gibi bir algı var?

• Etö söylemide , fetö soylemide onlara çalıştı ve sistemi değiştirdiler... Başta kalabildikleri sürece, kullanımları ve inandiriciliklari bittikçe yenilerini yaratacaklar... Yaratmak zorundalar... Daha önce tapınak şövalyeleri idi masonlardi Yahudilerdi Alevilerdi vs vs... Yarattıkları düşmanlar suçlu veya sucsuz olması dert değil... Önemli olan onları tehdit olarak göstererek olağanüstü yetkileri , hukuk dışına cikilsa dahi , kullanma durumu...

O yüzden yaşasın yüzük kardeşliği 🙂 isengrad düşerse gondor düşer 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |