DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu muhabbete Mayıs'a doğru girme niyetindeydim ama şimdi yazayım.

Abd gitme durumu için alışkanlıklarınızı değiştirdiniz mi?
    Önceden hazırlık olsun gibilerinden.
    Meselaaa... "Ya kahve sevmiyorum ama orada da çok tüketiliyor, Ben de yavaştan alışmaya başlayayım" gibilerinden.

Mesela ben kışın da soğuk su içmeye başladım. Oraladaaa bütün içecekler hemen hemen yaz kış buzla geliyormuş.

Sen de durumlar ne?

Bende en son geçen hafta soguk su içeyim dedim 1 hafta yataktan kalkamadım, değişmesin bu alışkanlığım 🙂

Şimdiden ufak ufak alıştır kendini 😁

• Offf site hata verip duruyor. Son güne bırakırsam başvuruyu, olacağı buydu...

• ⭐⭐⭐

@Passion, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Offf site hata verip duruyor. Son güne bırakırsam başvuruyu, olacağı buydu...

Off deme şeytanları topluyorsun (Böyle derdi büyüklerimiz 😁)
    İlerleyen saatlerde yaparsın. Sadece TR saati ile kaçta bittiğini öğren.
    Halledersin yani, sıkma canını.

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Türkiye saati ile yarın 20:00'da bitiyor başvurular

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

😁
    Gece 3'te kalkıp deneyelim bir de

• Şanslarımız hep yanımızda olsun İnşAllah 🤲🏻

• @hadi-BE Ben de oyle birsey yok simdilik ama bir suru degisiklik yaptim 🙂
    1 aydir diyet yapiyorum 5 kilo verdim. Subat ayina kadar 15 daha verip cekilise 80 kilo girmeyi hedefliyorum. Ayrica Udemy’de ingilizce kursu aliyorum. Hayatimdaki herseyin dilini de ingilizce yaptim. Telefon, bilgisayar ,sosyal medya hesaplari vb hersey. Bugun yandex’e adres girdim o bile ingilizce olmus turn left diyor 🙂 ingilizce olarak dizi izliyorum, youtube’dan cnn int dinliyorun falan hergun 20-30 dk en az. Duolingo kullaniyorum bir de. Walmart’in interbet sitesinden aylik alisveris yapar gibi sepet yapiyor ve maaliyetleri takip ediyorum.
    Sonra ne hikmetse usa’daki araba galerilerinin satis danismanlari maillesmeye bayiliyor. Onlarla konusup araba falan sorup ingilizce gelistirneye calisiyorum. Bu pratikleri cambly’de yapacaktim ama acayip pahali. Neyse ki biz de zengin degiliz belki de ama kendimizce cozum de uretebiliyoruz 🙂 simdilik aklima gelenler bunlar

• Son başvuru saati kaç?

• @RedRaMa, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@beceke kardeşim selam teşekkur ederim evet gezdim ama maalesef aradiğim cevaplari bulamadim yada gözumden kaçti senden ricam bu konu hakkindaki başliklarin linklerini atarmisin.

teşekkur ederim simdiden

1. evliyim 1 kizim var başvuruda bilgileri eksiksiz girdim çekilişte hak kazandim planim ilk etapda ben gidip duzenimi kurduktan sonra ailemi yanima alacağim ds260 formunda ailemin pasaport bilgileri gereklimi?
    2. sağlik raporu almam gerekecekmi ailem için?
    3. konsolosluk vize göruşmesinde aileminde gelmesi gereklimi?

cevap

1. Greencard alacak her bireyin DS-260 formu doldurması gerekir. DS-260 formunda bulunan pasaport bilgileri de her bir birey için doldurulmak zorundadır.
    2. Greencard alacak her bireyin sağlık raporu alması gerekir.
    3. Greencard alacak her bireyin mülakata katılması gerekir.

Şimdi siz ben kartımı alayım gideyim düzen kurayım dediğiniz noktada işler karışır. şöyleki :
    ailenizin gelmesi için 2 yol var. Ya yukarıdaki 3 madde de sizinle başvuru işlemlerini bitirip abd ye giriş yapacaklar. Yada sadece siz alıp düzen kuracaksanız (en az 1 yıl) sonra greencard sahiplerinin eş ve çocukları kontenjanından onlar için greencard başvurusu yapıp sonlanmasını bekleyeceksiniz (2 yıl)

Şimdi 3 yıl kaybetmelerimini seçersiniz ? 1 yıl zorluk çekmelerini mi ? (göreceli)

Bana çıkarsa ben ilkini tercih edeceğim, ailem vatandaşlık almak için de 3 yıl kaybetmeyecek hemde adaptasyon daha çabuk olacaktır.

• ⭐⭐

@Batuhan-X, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Son başvuru saati kaç?

Yarın 20:00

• ⭐⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE Ben de oyle birsey yok simdilik ama bir suru degisiklik yaptim 🙂
    1 aydir diyet yapiyorum 5 kilo verdim. Subat ayina kadar 15 daha verip cekilise 80 kilo girmeyi hedefliyorum. Ayrica Udemy’de ingilizce kursu aliyorum. Hayatimdaki herseyin dilini de ingilizce yaptim. Telefon, bilgisayar ,sosyal medya hesaplari vb hersey. Bugun yandex’e adres girdim o bile ingilizce olmus turn left diyor 🙂 ingilizce olarak dizi izliyorum, youtube’dan cnn int dinliyorun falan hergun 20-30 dk en az. Duolingo kullaniyorum bir de. Walmart’in interbet sitesinden aylik alisveris yapar gibi sepet yapiyor ve maaliyetleri takip ediyorum.
    Sonra ne hikmetse usa’daki araba galerilerinin satis danismanlari maillesmeye bayiliyor. Onlarla konusup araba falan sorup ingilizce gelistirneye calisiyorum. Bu pratikleri cambly’de yapacaktim ama acayip pahali. Neyse ki biz de zengin degiliz belki de ama kendimizce cozum de uretebiliyoruz 🙂 simdilik aklima gelenler bunlar

E süper! Tebrik ederim. Seneye Kasım, Aralık'tan sonra çok işine yarayacak. 😊

• Sevgili @crazycells eşim ve ben başvurumuzu sizin yapmanızı istiyoruz. Bıu yıl nedense içime doğdu totem yapmak istedik. Löseve bağış yapacaktık ki forumdaki o yönergenin kaldırıldığını farkettim. Niye son güne bıraktınız derseniz soyisim sebebiyle yenilettiğim pasaportum bir ay sonunda sonuçlandı. özelden yazmak istemedim cevabınızı bekliyoruz teşekürler 🙋🏼♀

• @Beratspider umarım çıkarsa bir olumsuzluk olmaz. bu kadar küçük şans tuttuktan sonra böyle bir nüanstan elenirseniz bütün forum yasa boğulur

• Başvuruyu yaptım mayıs 8'de görüşmek üzere.

• Artık kalan tek şey gc çıkması. Geri kalan herşeyi hallettim. ABD’deki adres, iş, dil kursu, banka konuları gibi herşey tamam. Bu sene forum sitesi olarak şans hepimizin olsun 🧿📌

• @Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE Ben de oyle birsey yok simdilik ama bir suru degisiklik yaptim 🙂
    İngilizce speaking geliştirmek için cambly yerine italki kullanıyorum çok daha hesaplı öneririm.

• Herkese merhaba, 2022 gc talihlisiyim. 2023 için başvuru yapmam durumunda 2022'de mülakat aşamasında veya diğer aşamalarda bir sıkıntı yaşar mıyım? Geçen sene kazandığım halde tekrar başvuru yapmanın bir zararı var mıdır?

• @Mustafa-Emre-Şengül hayır olmaz bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

e ure

Satış danışmanlarıyla yazışıp ingilizce ilerletmek iyi fikirmiş. Ama çok yapışkanlar. İlgilenmiyorum dediğinde bile hala bunaltmaya devam ediyorlar.

• Merhabalar Greencard başvurumu 3 yıldır yapıyorum. Greencard çıkmadan dil vizesi için işlemleri başlatırsam ve konsolosluğa mülakata gidersem greencard a başvuru yaptığım için mülakatta elenme durumu olur mu? Çok teşekkürler tüm arkadaşlara bol şans diliyorum 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.1k

| | | |