Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sanaldeniz aylık 2100 mülakatı verseler keşke 🙂

• @Stiff Zaten toplamda aileleri ile kazanan 2530 kişi var. Bunu 4 e bölsen 625 kişi kazanan var demek. Bunun 100 kişi başvuru yapmazsa 500 kişi var demek. 500'ü 11 aya bölsek her ay 46 kişi kasım dahil sonraki aylarda mülakata girerse, açıkta kalan olmaz demek...Tahminler tahminler. Allah yardımcımız olsun...

• @sanaldeniz bildiğim kadarıyla TR ortalaması case number başına 2.1 vize olarak değerlendiliyor. Bu durumda, TR'de 1200 civari kazanmış Case Number olabilir.

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Stiff Zaten toplamda aileleri ile kazanan 2530 kişi var. Bunu 4 e bölsen 625 kişi kazanan var demek. Bunun 100 kişi başvuru yapmazsa 500 kişi var demek. 500'ü 11 aya bölsek her ay 46 kişi kasım dahil sonraki aylarda mülakata girerse, açıkta kalan olmaz demek...Tahminler tahminler. Allah yardımcımız olsun...

Bu hesap dediğiniz şekilde yapılmıyor.

Uzun yıllardır EU bölgesi vize talep oranı 2.1 civarında (tam olarak 2.09). Yani EU bölgesinden kazanan her kişi ortalama 2.1 vize talep ediyor. Türkiye'den bu sene kazanılan DV vize sayısı 2526. Buradan hareketle bu yıl Türkiye'den yaklaşık 1250 civarında talihli var diyebiliyoruz.

Zaten bunların 590 tanesi forum ve telegram grubuna kayıtlı. En az bir bu kadar da buradan haberi olmayan kişi var.

Türkiye'de kazananların sürece devam oranı %80'in biraz altında. Kazanan 1250 civarında kişinin 1000 kadarı talihli sürece devam edip mülakata girmek istiyor olacak.
    Geriye kalan 250 kadar kişi ya vazgeçiyor ya da çoğunlukla kazandığını bile bilmeyenlerden oluşuyor, konfirmasyon numarasını kaybettiği için kazanıp kazanmadığını kontrol edemeyenler vs gibi.

Sonuç olarak bu sene Türkiye'de mülakata girmek isteyen 1000 kadar talihli var. Bunlara İran, Irak, Azerbaycan ve özel vize kapsamında mülakata girecek Afgan'lar dahil değil.

• @smartcells abi detaylı bilgilendirme için teşekkürler, ben de bilgi sahibi olmuş oldum. Yine de normal hızı geçtim, biraz yavaş ilerleyen bir süreç bile olsa 1 yıl içinde bu kadar mülakatı yapmak sayısal olarak zor değil gibi gözüküyor. Umarım beklediğimize değer.

• Bu arada Bülten açıklandı 7300 ...

İyi mi kötü mü bilemedim.

• @sanaldeniz şimdi bizde bu 7300 Aralık gurubundayız ama daha 2 kişiye randevu maili gitti ayrıca Evrak talep maili de henüz bize gelmiş değil herkese geliyorum gelmiyorum onuda bilmememkle beraber bakalım süreç nasıl gidecek herşeyi yaşayarak görüyor öğreniyoruz sabır işiymiş tüm kazananlara bol şans

• @Barsamagic Acaba dv 21 lere yedek mülakat mı verildi ?
    Başka aklıma neden gelmiyor.

Sadece 2 kişiye mülakat maili gitmesini anlayamadım bi türlü.
    Acaba bizimde mi sonumuz dv20-21 gibi olacak diye düşünmedim değil.

• Ayrıca -- Yargıç Mehta, DV-2020 için rezerve edilen 9095 vizenin 30 Eylül 2022 tarihine kadar verilmesini emretti. --

Bu Haber dv 22 kazananlarını nasıl etkiler ?

Dv 22 ler için şimdiye kadar 2 tane mülakat maili geldi. Süreç durmuş gözüküyor resmen.

Dv 22 nin de sonu kötü olur mu ?

Dv 22 için Görüşleriniz nelerdir çok merak ediyorum.

Saygılarla...
    @smartcells @crazycells @ayvalik10 @Muhtaradana @knnrn

• @smartcells müthiş bilgi. saol üstad...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Abd ye gelmeden önce Türkiye de sigorta başlangıcı yapmanın avantajı olur mu ? Olursa ne gibi faydaları olur ?

Amerikaya temelli gelmeyi düşünüyorum.

Yaşım 22 askerlik durumum ise tecilli yani yapmadım.
    Mühendisim

Teşekkürler şimdiden

türkiye'deki sigorta başlangıcınızın abd'deki statünüzle bir alakası olmayacak.
    ancak ileride türkiye'den emekli olmayı düşünüyorsanız elbette başlatabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bu arada Bülten açıklandı 7300 ...

İyi mi kötü mü bilemedim.

bu nasıl baktığınıza bağlı aslında.
    mülakat verilmeden ilerleyen bir bültenin tek faydası aos yapacak kişileredir.
    bunu dışında iyi bir noktasını şahsen göremiyorum.

• @sanaldeniz iş current olması da değil tek.

Mülakat gelmiyor şaka gibi.

• @gucarslan Hocam mülakat vermemelerinin nedeni ne olabilir ? Böyle giderse çoğu kişi mülakat alamayacak.

Geçen senelerde de böyle bi durum oldu mu ?

• ⭐⭐⭐

@Megatron 1 Ekim 2020’de baslamasi gereken DV2021 mulakatlari 8 Temmuz 2021’de basladi. Böylelikle DV2021 tarihin en zorlu ve kötü sonuçlanan yılı oldu.

DV2022 boyle olmayacak elbette ama yine de forumu sürekli takip edip, @smartcells @gucarslan @crazycells gibi deneyimli arkadaşların yönlendirmelerinden faydalanın mutlaka.

• @gucarslan Aos ile ilgili bilgileri tam olarak ele alan bir rehber mevcut mudur acaba ilgili bilgileri nereden tam olarak alabilirim, teşekkürler

• @Sono En geç Ocak ayında KCC'nin üstünden DV2021 yükü kalkacak değil mi? Yani belki Ocak ayından sonra DV2022 süreci gerçek ritmini bulabilir diye düşünüyorum.

• @sadıkkurtoglu O yük 30 eylül 2021 de kalktı zaten. Biz de ekimde düzelir diyorduk değişen bir şey yok. Boşa umutlanmaya gerek yok KCC böyle devam edecek

• @darkside Eyvah eyvah...

Açıkçası korkmaya başladım. Tek umudum bu greencard çünkü. Türkiyede yaşamak istemiyorum umarım konsolosluk çalışmalara başlar bir an önce.

Yoksa çok fena psikolojim bozulacak. Kaldıramam sanırım bu sıkıntıyı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |