Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@Rhonster kim için risk teşkil ediyor? Ne riski teşkil ediyor? Benim bi arkadaşım söyledi New york da bütün yasal boşlukları siyahi ve hispaniklerden öğrenirsin bundan dolayı herkesin bi siyahi veya hispanik arkadaşı olmalı dedi. Gen gün E2 vizesine uygun işletme için bir Türk ile konuştum kendisi de bazı şeyler anlattı arka kapıdan dolaşılan uygulamalardan bunları zamanla öğrenirsin dedi. Herkesin bildiğini birbirimizden saklamak mantıksız bence. Yine de siz bilirsiniz.

ABD de herseyin bir yolu yontemi vardir. Her kanun ve kuralinda exceptions adi verilen istisnalari vardir. Onemli olan bunlari arastirip ogrenmek. Tak diye karsiniza cikmazlar. Sizin arastirip, sorup ogrenmeniz, bulmaniz lazim. Deyim yerindeyse "aglamayan bebege emzik vermezler" 😁🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea ben de onu öğrenmek istiyorum ama ulaşamıyorum maalesef

• Osmanlinin son yillardan renkli Istanbul cekimleri. Fransizlar filme cekmisler.

• @MySea, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@Rhonster kim için risk teşkil ediyor? Ne riski teşkil ediyor? Benim bi arkadaşım söyledi New york da bütün yasal boşlukları siyahi ve hispaniklerden öğrenirsin bundan dolayı herkesin bi siyahi veya hispanik arkadaşı olmalı dedi. Gen gün E2 vizesine uygun işletme için bir Türk ile konuştum kendisi de bazı şeyler anlattı arka kapıdan dolaşılan uygulamalardan bunları zamanla öğrenirsin dedi. Herkesin bildiğini birbirimizden saklamak mantıksız bence. Yine de siz bilirsiniz.

ABD de herseyin bir yolu yontemi vardir. Her kanun ve kuralinda exceptions adi verilen istisnalari vardir. Onemli olan bunlari arastirip ogrenmek. Tak diye karsiniza cikmazlar. Sizin arastirip, sorup ogrenmeniz, bulmaniz lazim. Deyim yerindeyse "aglamayan bebege emzik vermezler" 😁🤣

Örneğin pandemi döneminde öğrenci vizesi ile ABD’de olup geçim sıkıntısı yaşayanlara bir istisna tanınarak SSN ve çalışma vizesi olanağı tanındı. SSN’i olanlar pandemi destek yardımını bile aldılar, bazıları okulu bitip TR’ye döndüğü halde hesabına paralar yatmış 🙂

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Her sene işimiz daha da zorlaşıyor maalesef.

Yeni mezun makine mühendisi bir arkadaşım Tuzla'da iş buldu ama bu kadar yeni mezun mühendisin içinde torpilsiz iş bulabilmek büyük bir şans olduğu için şartları mecburen kabul etti. Haftada 6 gün mesai ve 2825 tl 90 kuruşluk bir kocaman asgari ücret. Hangi genç yıllarca dirsek çürütüp okuduktan sonra haftada 6 gün çalışarak, bu hayat pahalılığında 2825 tl kazanıp bu maaşın da neredeyse yarısını kiraya vererek hayatını burada devam ettirmek ister ki? Maalesef bu ülkede seçim zamanları dışında bize verilen değer ve layık görüldüğümüz hayat bu kadar.

• Yeni başvuru tarihleri eylülün kaçı gibi açıklanır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth önce kılavuz türkçe hariç diğer dillerde yayınlanıyor daha sonra ekim başı gibi türkçe yayınlanıyor. Genelde bülten de 15 gibi çıktığı için 15 - 20 eylül arası bekliyoruz

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@travelleth önce kılavuz türkçe hariç diğer dillerde yayınlanıyor daha sonra ekim başı gibi türkçe yayınlanıyor. Genelde bülten de 15 gibi çıktığı için 15 - 20 eylül arası bekliyoruz

ingilizcesi bana yeter.. eylül 15-20 arası ise ok.. teşekkürler..

• Öncelikle merhabalar , forumda yeniyim. Şöyle bir sorum olacak.

Yeşil Kart kazanırsak hemen ABD'ye gitmek zorunda mıyız ? Veya en fazla ne kadar ertelenebilir ?

• ⭐⭐

@Hezekiel, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Öncelikle merhabalar , forumda yeniyim. Şöyle bir sorum olacak.

Yeşil Kart kazanırsak hemen ABD'ye gitmek zorunda mıyız ? Veya en fazla ne kadar ertelenebilir ?

Mülakattan sonra pasaportuna geçici vize basılıyor. Bu vize basım tarihinden itibaren 6 ay içinde abd'ye giriş yapman gerekli. Geçici vizenin süresi 6 ay çünkü. Eğer bu altı ay içinde giriş yapmazsanız hakkınız yanar. Çok önemli bahaneniz varsa tekrar vize alabiliyorsunuz ama bu tekrardan almak çok çok zor bir iş. Ama şöyle bir şey de var. Abd'ye giriş yaptıktan sonra hemen geri dönebilirsiniz. Yani hemen orada kalmak zorunda değilsiniz. İlk giriş yapılırken pasaportunuza bir damga daha vuruluyor ve bir sene boyunca yeşil kart yerine geçiyor. Dilerseniz ilk girişten sonra Türkiye'ye geri dönüp bir kaç ay sonra yeniden gidebilirsiniz. Bir çok kişi de böyle yapıyor. Ama girişler arası 6 aydan fazla olmasın. bazen sorugulama yapıyorlar çünkü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzaysan lütfen rica ediyorum bir konuda tam olarak bilgin yoksa yazmazsanız kişiyi yanlış yönlendirirsiniz. Bazı kısımları doğru ama yanlış kısımları da var. Vurulan vize 1 yıllıktır. Yanlış olan şey 6 aylık olan kısım. Ungan sağlık kuruluşundan itibaren 6 ay için de giriş yapmazsanız ozaman sağlık raporu yanıyor. VİZE YANMAZ. Tekrar sağlık raporu alıp gidebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hezekiel Ungan sağlık kuruluşundan itibaren 6 ay içinde amerikaya giriş yapmanız gerekiyor. Çünkü verilen sağlık raporu 6 aylıktır ondan.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@uzaysan lütfen rica ediyorum bir konuda tam olarak bilgin yoksa yazmazsanız kişiyi yanlış yönlendirirsiniz. Bazı kısımları doğru ama yanlış kısımları da var. Vurulan vize 1 yıllıktır. Yanlış olan şey 6 aylık olan kısım. Ungan sağlık kuruluşundan itibaren 6 ay için de giriş yapmazsanız ozaman sağlık raporu yanıyor. VİZE YANMAZ. Tekrar sağlık raporu alıp gidebilirsiniz.

DV vizelerinin 1 yıllık verildiğinden emin misiniz?
    İnternette gördüğüm DV vizelerinin son tarihleri verilişinden itibaren 6 ay olarak görünüyor. En yeni örneklerinden birini koyuyorum:

.
    EyOftMzWUAIqK7v.jpg

• ⭐⭐

Emin misiniz? Konsolosluktan mülakatı geçtikten sonra pasaporta basılan ilk giriş vizesinin zamanaşımı süresini @smartcells 'in de dediği gibi 6 ay diye biliyorum.

• Arkadaşlar açık liseden mezun olmama 2 sınav kaldı 2 sınav sonra mezunum greencard a başvururken sorun olmaz değil mi bu durum ?

• ⭐⭐

@İsveçCadısı, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Arkadaşlar açık liseden mezun olmama 2 sınav kaldı 2 sınav sonra mezunum greencard a başvururken sorun olmaz değil mi bu durum ?

Sorun olmaz, hatta başvuru öncesinde değil mülakata kadar mezun olmanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

vize basım tari

vize basım tarihinden itibaren değil sağlık raporundan itibaren 6 ay içinde. zaten vizenin tarihide ona göre yazılıyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@uzaysan ayvalik ın yazdıklarına da itibar etme kendisi de bilmediği bir yığın şeyde yazıyor ama biz kendisini bu üslupla eleştirmiyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Vize 6 aylik sayin @ayvalik10 , vizenin son tarihini alacaginiz saglik raporu belirliyor (saglik raporuna gore 3 aylik vize alma ihtimaliniz de var).

Fakat o vize ile ABD'ye giris yaptiktan sonra o vizeyi 1 yil boyunca Green Card yerine kullanabiliyorsunuz. Sanirim siz bu iki durumu karistirdiniz.

DV vizeleri yasalara gore sadece belli bir tarih araliginda verilebildiginden, normalden farkli olarak DV vizesinin suresi o DV yili bittikten sonra gecerse bu durumda yeni vize alabilmek mumkun degil. Ama ayni DV yili icinde sureyi gecirirseniz ve mazeretinizi konsolosluk kabul ederse, o durumda yeniden ucret odeyerek yeni vize almayi deneyebilirsiniz.

• @uzaysan Mülakat sonrası basılan vize Göçmenlik için verilen geçici vizedir Bu vize tarihi bir çok arkadaşın dediği gibi Sizin sağlık raporu aldığınız tarihteki tarihtir. Green Card alana ve Ülkeye ilk girişe kadar referans tarihiniz budur. Bu tarihten itibaren 6 ay içerisinde (normal prosedüre göre)giriş yapmanız gerekir. (Bu açıdan sağlık raporu ile Mülakat tarihi bir haftalık kısa süreli yakın tarih olmasında fayda var.) Eğer bu tarihe göre 6 ay içerisinde giriş yapmaz iseniz Makul sebepler beyan ederek Unganlardan tekrar bir sağlık raporu ve yenilenmiş vize almanız lazım. Ama bu zor süreçte sıkıntılı bir durum . Tavsiye etmem . Muhatap bulma konusunda bile güçlük çekebilirsiniz. Vizenin üzerindeki tarih sağlık raporu tarihi üzerinden 6 aydır. Eğer bu süre içerinde giriş yapmış iseniz ilk girişte size bu vizenin üzerine bir mühür vurulacaktır. Bu tarih veya işleme koyma tarihi sizin Green Card basım tarihi olacaktır. Bundan sonraki sizin önemli referans tarihiniz bu olmaya başlayacaktır. Vizeye vurulan mühürden sonra green Card gelene kadar ABD de yaşamaya devam ediyorsanız vize ile ilgili sorun yok . Ancak benim ve birçok kişi gibi green Card gelene kadar Türkiye’de kalacaksanız . Çıkış ta iken hatırladğım kadarıyla I 551 mührü vurdurmanız gerekir . Bu mühür vizenin alt kısımlarında yazan yazı ile yürürlüğe girmiş olacak ve vizeniz 1 sene green Card yerine geçmeye başlayacaktır. 2 . Girişte ya kart ile yada bu vize ile giriş yapacaksınız. Vizeniz varsa ve green cartınız yoksa mutlaka direkt uçuş alın sıkıntı yaşayabilirsiniz . İlk girişte bu vize ABD de birçok firma tanımadığı için iş bulmak zor oluyor. O açıdan bu giriş sürecini Türkiye’de geçiriyor. 2. Altı aylık yani ikinci girişinizde fazla Türkiye’de kalmayın CBP de sıkıntı yaşayabilirsiniz . SSN ve Green Card olmadan işe başlamak zor Bunu akıllı planlı ve stratejik hatta kronolojik iyi takip edin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |