Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @esat93 anladım şimdi daha mantıklı oldu. Eşiniz amerikan vatandaşı olunca F2a dan çıkmış dosya ve hızlanmış anladığım. Merak etmeyin yeni tarihiniz bence çok hızlı gelecektir.

• @eray159 bence sizin NVC işlem yapabilme linkleriniz haziran itibariyle aktif olacak 🙂 merak etmeyin

• @hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@eray159 bence sizin NVC işlem yapabilme linkleriniz haziran itibariyle aktif olacak 🙂 merak etmeyin

Hiç böyle bir durum yaşayan birini gördünüz mü? Forumda çoğu yazıyı okudum ama benim gibi sitede hiç bir işlem yapamayan birini göremedim 🙂 Umarım dediğiniz gibi olur eğer haziranda yine aktif olmazsa ne yapmam gerekir? Son olarak vize bülteninde hangi tabloya bakmam gerekiyor? Üstteki mi alttaki mi benim durumumu kapsıyor?

• @eray159 benim tavsiyem haziranı bekleyin hala işlem yapamıyorsanız nvc ye inquiry açın en doğru cevap oradan gelecektir, en gec 1 hafta içerisinde dönüyorlar maillere

• @hulyaek Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için 🙂 Haziran ayında umarım bir aksilik olmaz ama dediğiniz gibi bir problem yaşarsam sizden yine yardım isteyebilir miyim?

• @eray159 hepimiz her zaman birbirimize yardımcı olabilmek amacıyla buradayız 🙏 umarım haziranda yaparsınız işlemleri ve en hızlı şekilde DQ alırsınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@episode245, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba,
    Nişanlıma greenkard çıktı. İkimiz de yeni mezunuz ve şu an çalışmıyoruz. Mülakattan önce nikah yaparsak ve vizeyi alamazsak bizi zorlayacak bir süreç olacağı için nişanlım vize aldıktan sonra nikah yaparsak benim işlemlerimin tamamlanması ne kadar sürer? 6 aylık Amerika'ya giriş zorunluluğu olan sürede benim evraklarım tamamlanır mı?

Maalesef kotu bir yontem... Hem zaten mulakatlarin eski hizina ne zaman donecegini bilmiyoruz, hem de siz sureci daha da uzatmis oluyorsunuz, ayrica evlilik sonrasi medeni durum degistigi icin esinizin de onceki vizesinin iptal edilip, kendisine yeni bir vize verilmesi gerekecek, ki bu bir kez daha vize ucreti odeyeceginiz anlamina geliyor. Hem para hem zaman olarak zarara girersiniz bu sekilde...

Eger ABD'ye beraber gelmeyi planliyorsaniz en ideal cozum ilk firsatta evlenip beraber surece devam etmek olmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zytn, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhabalar herkese, foruma yeni katıldım. Randevu tarihini bekliyorum. Umarım en kısa zamanda herkes Green card'a kavusur.

DQ: 11 Ağustos 2020

hosgeldiniz, vize surecinizde bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esat93, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@hulyaek Teşekkürler cevaplarınız için çok sağolun. Eşim Amerikan vatandaşı, dosyamızı USCIS’e ilk gönderdiğimizde kendisi Green Card’a sahipti. Ocak 2021’de vatandaş oldu ve sonrasında USCIS’e mail attık vatandaş olduğunu bildirdik ardından önce Şubat ayında NVC’ye geçti dosyamız sonrasında da Mart ayının 17sinde randevu tarihini gönderdiler. Maalesef iptal oldu ama.. umarım dediğiniz gibi bir an önce yeniden verirler randevu. Mail bekliyoruz yine birkaç güne mail göndermeyi düşünüyoruz. Umarız herkesin istediği gibi bir an önce çözülür dosyaları.

Merak etmeyin, dosyanizdan kaynaklanan bir problem yok. Su an herkesin sureci dediginiz sekilde... Konsolosluktan mulakat icin tarih beklemeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@eray159 bence sizin NVC işlem yapabilme linkleriniz haziran itibariyle aktif olacak 🙂 merak etmeyin

Hiç böyle bir durum yaşayan birini gördünüz mü? Forumda çoğu yazıyı okudum ama benim gibi sitede hiç bir işlem yapamayan birini göremedim 🙂 Umarım dediğiniz gibi olur eğer haziranda yine aktif olmazsa ne yapmam gerekir? Son olarak vize bülteninde hangi tabloya bakmam gerekiyor? Üstteki mi alttaki mi benim durumumu kapsıyor?

Merak etmeyin bir sorun yok, dediginiz durumda olan baskalari da var. Herhalde NVC'nin kapasitesinden dolayi bu sekilde bir yavaslama yasaniyordur...

• Merhabalar,

Sadece randevu bekleyenler için, duyduğum avukat ile teyit ettiğim bir konuyu paylaşmak istiyorum.Detaylı araştırırsanız belki faydası olur. Şua n tüm süreci OK olupta, Ankara randevu bekleyenler başka ülkeden randevu alıp işleme devam edebiliyorlarmış. ki tecrübesi olan kişi TR konsolosluk kapalı olduğu için Ukrayna konsolosluğundan vizesini aldığını söyledi. Avukata sordum.

Ukrayna konsolsoluğu ile bu süreci hızlandıran olmuş. konsolosluk işlemi için Ankara dışında vizesiz olan balkan ülkelerinden birine çekmemiz doğru olur mu ?
    CVP:130 onaylandiktan sonra DS doldururken baska konsolosluklarda mulakat talep edebilirsiniz. Sizin tercihiniz.

benim dosyam henüz onaylanmadığı için konsolosluk ile iletişime geçemiyorum belki deneyen ve vizesini alan olur.

Bilgilerinize. Kolaylıklar diliyorum.

• @hope34 uygulanabilirliği varsa bu cok değerli bir bilgi. ne düşünüyorsun sevgili @crazycells . Mesela ben DQ almış, Ankara randevusu bekliyorum, diyebilir miyim şu aşamada ben daha az yoğun şu ülkede girmek istiyorum randevuya diye? Medical nasıl olur ki böyle bir durumda? Bilemedim. Araştırmak lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@hope34 uygulanabilirliği varsa bu cok değerli bir bilgi. ne düşünüyorsun sevgili @crazycells . Mesela ben DQ almış, Ankara randevusu bekliyorum, diyebilir miyim şu aşamada ben daha az yoğun şu ülkede girmek istiyorum randevuya diye? Medical nasıl olur ki böyle bir durumda? Bilemedim. Araştırmak lazım

Bu durum, sadece ilgili ulkedeki konsolosluk dosyanizi almayi kabul ederse mumkun olur... O nedenle direkt konsolosluga sorup ogrenmek lazim.

Ornegin, Turkiye'deki ABD konsoloslugu acik bir sekilde sadece Turkiye Vatandaslarina ve Turkiye'de yasal oturumu olan kisilere mulakat yapacagini belirtmis (hatta coronavirus nedeniyle son 14 gun boyunca Turkiye'de yasamis olma sarti da var).

Eger baska bir ulkede uzun sureli bulunacaksaniz veya oturumunuz varsa deneyebilirsiniz, ama turist olacaksaniz veya cok kisa sureli bulunacaksaniz o durumda konsoloslugun dosyanizi kabul etme ihtimali bence oldukca dusuk. Normalde de bu sekilde "consulate shopping"e izin vermiyorlar zaten.

Ama ozel durumu olan kisiler icin tabii ki denemekten/sormaktan zarar gelmez, ama umidinizi yuksek tutmayin bence.

• @crazycells Çok teşekkür ederim.
    Son bir grup sorum daha olacaktı mümkünse;

GreenCard Vize randevusu verilen kişilerden görüşmeye gidip de vizesini alamayanlar oldu mu, alamama nedenleri neydi ?
    Vizeyi aldıktan hemen sonra evlenip eşini yanında götüremeyen var mı acaba ?
    Ekim ayında randevular açılırsa 2020 kazanları öncelikli olur, yoksa bu yılın 8 Mayısında açıklananları mı çağırırlar?
    Vize görüşmesinden sonra evlenip eşim için başvuru yaparsak eşimin işlemleri ne kadar sürede tamamlanır ?
    Ben greencard almak için amerikaya giriş yapıp tekrar Türkiye’ye dönsem bir süreliğine, bu durumda vizem sıkıntıya girer mi ?
    Casenumberım 6 binlerde şuan formu hâlâ doldurmadım. Doldurmak için ne kadar sürem var, formu doldurmam geciktikçe mülakata çağrılma sürem gecikir mi yoksa mülakatlar sadece casenumbera bakarak mı ayarlanıyor ?
    Sıram 6 binlerde olduğu için, vizeyi alırsam ve hemen ardından evlensem eşime hemen form açtırabiliyor muyum? (Sıram önlerde, eşime vize kalır mı?)
    Teşekkür ederim.

• @crazycells ben de bu şekilde tahmin ediyorum, çok zor ve gerçekten mecburi özel şartların oluşması halinde mümkün görünüyor. teşekkürler cevap için, herkes için daha net oldu.

• @hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

, Ankara randevusu bekliyorum, d

Pandemiden dolayı Ankara zaten vize vermiyor, özel bir durumdan dolayı denenebilir bence. siz denerseniz tecrübelerinizi bekliyoruz Hülya Hn. Umarım olur. birisi daha var sizin gibi randevu bekleyen araştırıyor, avukata da soracak NJ tarafında haber alırsam paylaşırım..

• @esat93 Yeni tarihiniz belli oldu mu? Belli olunca buraya da yazabilir misiniz?

• @hope34 böyle bir uğraşa gireceğimi sanmıyorum. yeterince yoruldum, bir de böyle bir çabaya inan ki gücüm yok 🙂 bekleyeceğiz artık, ne zaman olursa.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@episode245, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells Çok teşekkür ederim.
    Son bir grup sorum daha olacaktı mümkünse;

GreenCard Vize randevusu verilen kişilerden görüşmeye gidip de vizesini alamayanlar oldu mu, alamama nedenleri neydi ?
    Vizeyi aldıktan hemen sonra evlenip eşini yanında götüremeyen var mı acaba ?
    Ekim ayında randevular açılırsa 2020 kazanları öncelikli olur, yoksa bu yılın 8 Mayısında açıklananları mı çağırırlar?
    Vize görüşmesinden sonra evlenip eşim için başvuru yaparsak eşimin işlemleri ne kadar sürede tamamlanır ?
    Ben greencard almak için amerikaya giriş yapıp tekrar Türkiye’ye dönsem bir süreliğine, bu durumda vizem sıkıntıya girer mi ?
    Casenumberım 6 binlerde şuan formu hâlâ doldurmadım. Doldurmak için ne kadar sürem var, formu doldurmam geciktikçe mülakata çağrılma sürem gecikir mi yoksa mülakatlar sadece casenumbera bakarak mı ayarlanıyor ?
    Sıram 6 binlerde olduğu için, vizeyi alırsam ve hemen ardından evlensem eşime hemen form açtırabiliyor muyum? (Sıram önlerde, eşime vize kalır mı?)
    Teşekkür ederim.

su arkadaslar genelde red aliyorlar:

adli sicil kaydinda sucu olan ve 6 aydan uzun hapis yatan arkadaslar, ya da para cezasina cevrilmesine ragmen 1 yildan fazla ceza alan arkadaslar, (eger adli sicil kaydinizda suc varsa, mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini de konsoloslukta yaninizda goturmelisiniz, vizeye uygunluk durumunuza dosyaniza bakan konsolos karar verecek), formlarda ya da belgelerde sahtecilik yapan arkadaslar, yanlis bilgi veren ya da onemli bilgi saklayan arkadaslar (bu ortaya cikarsa)...

ayrica bu baslik DV basligi degil, kendi surecinize ait baslikta sorularinizi sormalisiniz.

F2A sureciyle ilgili bilgi surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• @hulyaek Merhabalar bir kaç gündür giremedim kusura bakmayın. Evet yeni tarihimiz belli oldu 28 Mayıs Cuma günü mülakata girdim. Vizemizin onaylandığını 5 gün içerisinde PTT ile geleceğini söylediler. Şuan heyecanla beklemedeyiz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |