Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emreonline New Hampshire da herkes saygılı yolları ezberlemen gerekiyor ama çift sol dönüş çift sağ dönüş sonrası hangi şeritden gitmelisin aşırı zorlandım ilk başlarda. İnsanları çok iyi ben hata yapınca hep destekleyici konusuyorlar, şimdi günde 6-7 saat araç kullanıyorum alıştım.

• @baran-bozdogan New Hampshiredemi yaşıyorsun artık gelince yardımcı olursun arkadaşım DV-2025 dua et

• @Ufuk-Sener Yaz sonu taşıncam buranın artısı insanları iyi nazik hayatlarında tek gördükleri Türk bizleriz o yüzden merak edip soru soruyorlar doğru yanlış bilgileri aktarıyorum onlara onun dışında eksisi hava kışın soğuk bir kar yagıyor en az 3-4 kaza görüyorum.

• @baran-bozdogan İstikamet neresi ? 🙂

• @hope123 Orlando ya da Texas 😃 yeter bu kadar kış bir insan hayatına polonya,sırbistan,ankara,new hampshire en güzeli de sivas temeltepeydi sogugun artık yaz görelim.

• @baran-bozdogan Teksas iyidir. Baran sen iyice yerleş GC çıkınca bana yardımcı olursun kardeşim. Hakkında hayırlısı kardeşim inşallah Allah yar ve yadımcın olsun

• Herkese merhaba arkadaşlar DV23 talihlisiyim ABD'ye ilk girişimi 3 gün önce Şikago'dan yaptım. Görevli memur girişte hiç zorlamadı evraklarımı teslim edip, adresimi söyledim ve geçebilirsin dedi. Ohio'ya aktarma yapacağım için iki uçuş arasına 5 saat koymuştum fazlasıyla yetti. Valizim aranmadı ancak sırt çantam arandı ve bir sorun olmadı. aktarma uçuşunu da sorunsuz şekilde atlattıktan sonra bi tanıdığımın evine geldim. Kısa süre kalıp üniversite için Türkiyeye döneceğimden arabam yok bu yüzden çok hareket edemiyorum. ABD'de bulunacağım süre içinde greencardımın gelmesini bekleyip ehliyet almayı, banka hesabı ve kredi kartı açtırmayı ve askerlik formunu doldurmayı düşünüyorum.

Ehliyet için SSN şart sanırım bu yüzden beklemek zorundayım.

Banka hesabı için pasaport yeterli ancak kredi skoru oluşması için kredi kartı almak istiyorum bunun için de SSN şart olduğundan dolayı iki işlemi birlikte halletmek için greencardın teslim edilmesini beklemeyi düşünüyorum.

Askerlik formu için SSN olmadan evrağı postalayarak başvuru yapılıyormuş ancak postanın evrağı ulaştırması uzun sürüyormuş farklı bir başlıkta böyle okudum, bu yüzden yine SSN gelmesini beklemeyi düşünüyorum.

Genel olarak kısa sürede yapmayı planladıklarım bu şekilde farklı bir tavsiyesi olan, şunu da yap dediğiniz bir şey var mı?

• ⭐⭐

Hoş geldiniz, hayırlı olsun öncelikle.
    Amerika'da ne kadar kalacaksınız? Green card'ın gelişi ne kadar sürüyor, araştırdınız mı?
    Kendinize bir Amerikan telefon hattı alabilirsiniz. İş başvurularında işinize yarayabilir.

• @saulgoodman Hoş buldum teşekkür ederim. 23 şubatta dönüş biletim var. Greencard 3-4 haftada geliyor sanırım. Telefon hattı için de Türkiyeye döndüğümde gereksiz fatura ödememek için prepaid hat almayı düşündüm ancak kullanacağım bir şey olmadığı için acele etmedim.

• @Önder-Bilgiç askerlikten kastedilen trdeki askerligin tecili mi?

• @charon hayır greencard kazanıp 18-25 yaş arasında olanların doldurması gereken seferberlik durumunda amerikan ordusuna alınma ile ilgili bir form. yanlışım varsa detaylı bilgisi olan düzeltsin lütfen.

ayrıca DS-1810 formun adı sanırım. bu formda SSN yazılan herhangi bir boşluk bulunmuyor. SSN ne için gerekiyor anlamadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |