Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10 Abi iyi hatırlattın benim 20'lik diş çıkacaktı onu halletmem lazım. 😃 😃

• @denizci10 aynısını bende düşündüm 🙂 Amerika da malum sağlık epey masraflı eğer çıkarsa gitmeden komple bir diş kontrolü bir kaç implant tedavisi, bir de komple bir check up yaptırıp öyle giderim diyorum. bir çıksın da gerisi kolay 🙂

• ⭐⭐⭐

@denizci10 aynı şeyi düşündüm geçen gün ailece Dr kontrollerini yaptırmak lazım

• @ahsenaydgdu mikro ihracat yapma düşüncesi ara ara geliyor ancak bu tip durumlar insanın hevesini kaçırıyor. Olacaksa Amazon FBA olacak olmazsa da olmayacak durumundayım. Shipentegra'nın reklamını Clubhouse odalarında çok duyuyorum ama bahsedildiği kadar ekonomik görünmüyor.

• @denizci10 Ben de arada düşünüyorum. Birinci önceliğim diş olacak, tümden yaptırmak lazım. Plan yaparken her şeyimi satıyorum ama gönlümü bir türlü kitaplarımı satma düşüncesine alıştıramadım. Sanırım fotoğraflarımı atacağım 2 harici disk dışında bir şey götürmeyeceğim.

• @Emre-Kalafat Ben sizi bir yerden tanıyorum ama nereden? (Siz beni tanımıyorsunuz)

• ⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

günaydın.

Sana da günaydın

• ⭐⭐⭐

@Sui tabi tabi, amca takı toka satınca uygun diyeceğim ama onlar bile 0-500 gr arası 5-6 dolar. En iyisi aslında amazon bi kere depoya gönderiyosun sonra bidaha ürünle hazırlıkla uğraşmıyosun. Hazırlık süreci aksilikler falan insanı geriyor

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Evet 17 gün kala aklıma geldi geçen gün ve bu konuda düşünmeye başladım. GC veya E2 fark etmez abd ye gitmeden önce Türkiye de yapmam gereken neler olabilir diye düşündüm. Eşyaları satma, telefon hattı gibi hususlar değil mesela ben dişlerimi komple yaptırmak istiyorum. Var mı sizin böyle düşünceleriniz ya da listeniz??

Hahaha 🤣 ben dişlerim gayet düzgün olmasına rağmen hazır maskede takıyoruz. Kıydım paraya en iyi dişçide çene yapısını mükemmel seviyeye getirmek için diş teli taktırdım. Düzenli röntgen çektirir baktırırdım zaten bu sefer ileriye dönük en ufak sıkıntılım bişey varsa müdahale edelim lütfen dedim.
    Doktorum, hayırdır yolculuk mu var dedi. 🤣

Bir karadenizli olarak kellik başa bela🤪 onun içinde tedaviye başladım bitti. Bildiğin saçlarım geri çıkmaya başladı. 🤣

Önümüzdeki ay dalış ve yüzme eğitimlerine başlıyorum. Apple watch ve koşu için bluetooth kulaklık aldım. Bütün yaz koşu ve rucking yapacağım. Calisthenic için Gerekli çalışma listesini çıkardım ve ezberlemeye düzene otutturmaya çalışıyorum.

İnternetten aptallar için askeri yetenek sınavı (ASVAB for DUMMIES) kitabı aldım çalışıyorum. Geriye bir tek İngilizce kaldı.

Eee hedef belli ve zor.(Özel kuvvetler) Çalışmak lazım 🤣🤣🤣

Arkadaşlarla sohbet ediyoruz geçen IT dalında sahip olduğum 3 tane uluslararası sertifika mevcut. Hepsi de California şirketi. Google dan araştırdığımda mesleğimimin gelir skalası (sahip olduğum sertifikalara istinaden ve tüm Dünya’ da geçerli sertifikalar) 25% 80-85k avarage 105-115k top 135k dollar yıllık şeklinde ve bizden silikon vadisine giden bir arkadaşımızda onayladı. Ben banane ben asker olucam dedim ve google dan yıllık gelirin 20k ile 10 yıla yakın deneyimle 44k olduğunu görünce masadan kahkaha atarak bir kalktılar. Hala daha eğleniyorlar benimle 🤣🤣🤣

• Yasaklı

@denizci10 bu arada gayet düzgün olmasına rağmen bir sürü para verip diş teli taktırmamın sebebi de askeri sağlık testlerinde dişler arası boşluk ve çene yapısında bozukluk eleme sebebidir yazısını görmem. Doktor elenmezsin dedi. Olsun sen düzelt diyince bir kahkaha da o atmıştı. 🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Evet 17 gün kala aklıma geldi geçen gün ve bu konuda düşünmeye başladım. GC veya E2 fark etmez abd ye gitmeden önce Türkiye de yapmam gereken neler olabilir diye düşündüm. Eşyaları satma, telefon hattı gibi hususlar değil mesela ben dişlerimi komple yaptırmak istiyorum. Var mı sizin böyle düşünceleriniz ya da listeniz??

Hahaha 🤣 ben dişlerim gayet düzgün olmasına rağmen hazır maskede takıyoruz. Kıydım paraya en iyi dişçide çene yapısını mükemmel seviyeye getirmek için diş teli taktırdım. Düzenli röntgen çektirir baktırırdım zaten bu sefer ileriye dönük en ufak sıkıntılım bişey varsa müdahale edelim lütfen dedim.

Bir karadenizli olarak kellik başa bela🤪 onun içinde tedaviye başladım bitti. Bildiğin saçlarım geri çıkmaya başladı. 🤣

Önümüzdeki ay dalış ve yüzme eğitimlerine başlıyorum. Apple watch ve koşu için bluetooth kulaklık aldım. Bütün yaz koşu ve rucking yapacağım. Calisthenic için Gerekli çalışma listesini çıkardım ve ezberlemeye düzene otutturmaya çalışıyorum.

İnternetten aptallar için askeri yetenek sınavı (ASVAB for DUMMIES) kitabı aldım çalışıyorum. Geriye bir tek İngilizce kaldı.

Arkadaşlarla sohbet ediyoruz geçen IT dalında sahip olduğum 3 tane uluslararası sertifika mevcut. Hepsi de California şirketi. Google dan araştırdığımda mesleğimimin gelir skalası (sahip olduğum sertifikalara istinaden ve tüm Dünya’ da geçerli sertifikalar) 25% 80-85k avarage 105-115k top 135k dollar yıllık şeklinde ve bizden silikon vadisine giden bir arkadaşımızda onayladı. Ben banane ben asker olucam dedim ve google dan yıllık gelirin 20k ile 10 yıla yakın deneyimle 44k olduğunu görünce masadan kahkaha atarak bir kalktılar. Hala daha eğleniyorlar benimle 🤣🤣🤣

Maşallah diyorum keşke benim de dişlerim öyle olsa ama maalesef sıkıntı yaşıyorum sürekli. Allah başka dert vermesin.

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Maşallah diyorum keşke benim de dişlerim öyle olsa ama maalesef sıkıntı yaşıyorum sürekli. Allah başka dert vermesin.

Diş önemli, insan yemekten içmekten soğuyor ağzında aprun olunca. 😭

• Kisden dolaylı 2 dişim çekildi.
    Kis'i temizleyecek doktor bulamamıstık..
    Türkiyede yapabilecek kişi sayısı nadir

• @ahsenaydgdu ![alt metni](GC.png görsel url) GERİ SAYIM HADİ BAŞLASIN...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG dalış eğitimi tüplü mü yoksa serbest mi eğitimi alacaksın eğer tüplü dalış alacaksan SAKIN CMAS alma PADİ alman gerekiyor. Eğer aklına takılan bir şey olursa ben PADİ eğitmen yardımcısıyım.

• Yasaklı

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG dalış eğitimi tüplü mü yoksa serbest mi eğitimi alacaksın eğer tüplü dalış alacaksan SAKIN CMAS alma PADİ alman gerekiyor. Eğer aklına takılan bir şey olursa ben PADİ eğitmen yardımcısıyım.

Teşekkür ederim abi, yazın tek yıldız eğitimi için misafirin olabilirim. Yazarım sana. Veriyor musu eğitim?

Ben serbest dalış eğitimi alıcam.

• Yasaklı

İnsan bişeyi kafaya koyup araştırmaya ve o yönde planlar yapmaya başlayınca arkasından çok şey geliyor. Kuzenim emlak danışmanı ve bir konsolosluk çalışanına ev ayarlamış arkadaş olmuşlar. Geçen ben planlarımdan bahsedince o da gidip ona bahsetmiş. Bugün beni aradı. Gelsin, konuşalım sohbet edelim. Hem bir çok konuda yol gösteririm. Hem de Kanada için PR almanın kesin yöntemi var. Onu anlatırım destek olurum demiş.

Yarın veya öbür buluşup bir kahve ısmarlayacağım. Eğer bilmediğimiz değerli bilgiler yakalarsam, sizlerle de paylaşırım.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 abi hemen değilde bir tatille beraber yaptırmayı düşünüyorum burda dişlerimi

• @denizci10 var tabi listenin en başında amerikaya bilet al ve düşman çatlatma 😆😆😆😆

• @Ping-PONG yokya sen kesin bizi unutursun ozaman 🤣

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |