Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asilcenk Insallah olur...

• @asilcenk Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@metert boğulacaksan büyük denizde boğul demişler 🙂 Bende GTR hastalığı var, gönlüm kesinlikle yüksek hızda değil, tamamen 0-60 mil ve viraj tutuşunda 🙂

Ben simdilik 400hp civari Ml550 ile devam ediyorum ama benim kafamda da 600 sinirini zorlamak yada kivrak bir cadde arabasi almak var...

Gerci cok seye saldiriyorum suan ama... Bakalim ne denk gelecek...

• @semavi Geçenlerde uzun süredir araç bakmadığımı farkettim ve SUV sınıfına baktım. Ama şu aracı çok sevdim: https://www.toyota.com/sequoia/
    Her ne kadar sıfırını alma şansım olmasa da (iş bulana kadar) ikinci elleri bile bana yeter diye düşünüyorum. Sizce nasıl araç?

• @semavi 350z mi?

• Iyi yakar, genis ferah ve keyifli bir arac...

Ben yakita takilan birisi degilim... Ayda 50-100 dolar fazla verip iyi arabaya binmek var burada cunku... Dolar kazananlar icin 50-100 tl gibi dusunun...

• @metert Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@semavi 350z mi?

can sikmak gibi oluyor degil mi 🙂 350-370 infiniti g35-37 falan... Her yerde var... Genelde o yillardaki modeller genclerin ilk arabalari... Turkiye de her ne kadar begensemde bana burada standar bir araba hissi veriyor... O derece yaygin 🙂

• Bende genc olduguma gore bu is tamamdir.;). Cidden oyle craiglistten bakinca mesela gtr a cok farkli gelmiyor sahibinden bakiyorum bi farkli gozukuyor psikolojik olarak herhalde fiyati yuksek gelmeyincr degeride o kadar yuksek gelmiyor.birde burada pahali oldugu icin daha bakimli diye dusunuyorum @semavi

• @semavi Birde merak ettigim bir sey var biraz utopik gelebilir ama mesela ferrari (:D )ye baktigim zaman 300 k gibi bir fiyata almak mumkun tr de 300k ise en dusuk mb sayilabilir .ancak ferrarinin o kadar da yaygin oldugunu sanmiyorum gerek izledigim gerek baska seyler.insanlarda burda biz nasil oyle bir araba gormussek oyle tepki veriuorlar acaba bunun nedeni arabalarin fiyatlari dusuk oldugu icin ordaki 10k lik araba burda 50k diyelim super sportlarda standart fiyatlara gore oldukca yuksek oldugu icin mi insanlara gore oldukca degerli geliyor.oysa birim olarak cok yuksek degil .bilmiyorum belki benimde birgun ferrarim olur 😊

• @metert Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Bende genc olduguma gore bu is tamamdir.;). Cidden oyle craiglistten bakinca mesela gtr a cok farkli gelmiyor sahibinden bakiyorum bi farkli gozukuyor psikolojik olarak herhalde fiyati yuksek gelmeyincr degeride o kadar yuksek gelmiyor.birde burada pahali oldugu icin daha bakimli diye dusunuyorum @semavi

Amerikada bakimli araba bulmak gercekten zor eski modellerde...

Benim bindigim araca suan Turkiye de biniyor olsam cok farkli hissederdim... yani Turkiye'de Hyundai Tucson'um vardi bir ara... Onu daha cok sakinirdim ML550den 🙂

O yuzden kendime oynamalik bir seyler ariyorum... mx5, c70, AMG63 yada acayip bir sey... Yani aidiyet hissedebilecegim ve ugrasacagim bir arac 🙂 Ucuz yada pahali olmasi degil...

• Bence alın bi toyota corolla yada yaris maliyet ve sigortaları çok ucuz oluyor. Benzin desen sadece tadına bakıyor 🙂

• @caglaror O aracı yakından görüp arkadaş ile test sürüşü yapmıştık. Gerçekten gereğinden büyük bir araç. Onun yerine Toyota Highlander daha iyi bence

• Herkese merhabalar dünden beri forumu okumaktayım yeni bitirdim. Bende ABD 'ye yerleşme aşamasındayım ve malesef mali imkanlarım çok kısıtlı ilk aşamada 5000usd ile gelicem ev ve araba bütçesi olarak. Kredi skorum zannediyorum yok çünkü 3ay kaldım daha önce ve kredi kartı kullanmadım sadece debit aldım. Araba bakarken carsforsale sitesinden bakıyorum araçların ortalama nekadar olduğu gözüktüğü için.PT Cruiser bulabildim ancak 1500-2000 bandında. Başka tavsiyesi olan var mıdır? Şuanlık Kentucky 'e yerleşmeyi düşünüyorum 2sene kadar kalıcam 5-6k değerinde bir arabaya 1500down paymentla lease yapılabilir mi diye düşünüyorum bir yandan (kredi de kilometre sınırı oluyor mu yoksa lease demi oluyor yoksa ikisi aynı şey mi orayı tam çözemedim) ikinci seçeneğim de motorsiklet (mobilet dedikleri şeyden) . Ayrıca Kentucky olarak düşünmem de orda Amazon deposunda çalışmayı düşündüğüm içindir eğer merak eden olursa diye peşin söyliyim 🙂

• @redur47 , @semavi
    Ağırlıklı olarak Highlander bakıyordum. Ama gönül işte 🙂
    Önerileriniz için teşekkür ederim. Bütçem neye elverirse onu alacağım zaten 🙂

• @richmond lease de milage limiti oluyor. kredi skorunuz olmadigi icin lease yapmada zorluk olabilir.

• aynı özellikte tahoe ve suburbanda on numara ama 🙂

• @gkhanfeez FBI dizisi filmi izleyen herkes Tahoe suburban a karşı birşeyler besler kanımca. 🙂
    @FBazer cevap için teşekkürler diğer seçeneklere göz atacağım ozaman, @semavi Pt Cruiser ile başladıysa bir bildiği vardır diye tahmin ediyorum 🙂

• Ikinci el amerikan uzer mi? Cogunlukla japon tavsiye ediliyor ikinci elde

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐ Yasaklı

@richmond Toyota tercel ve echo diye arabalar var ucuz tipsiz ama mekanigi cok saglam yakıt yok gibi.Civic accord mazda 3

• Bu işin amerikani japonu almani yok... Temiz ve temiz olmayanı var...

Verimlilik olayı tartışılır tabiki... Lakin ben hepsinden kullanıyorum ve şirkette de bol miktarda Amerikan var benim sorumluluğunda...temiz araba alınır.... Menseisine bakılmaz...

Sıfır yada yüksek model alıp yıllarca kullanacaksanız o zaman araştırın ama 3-5 bin dolarlık araba bakiyorsaniz temizine bakın milliyetine değil 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |