DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @brcnl1822 TEB Mobil uygulamasından müşteri temsilcisine erişim sağlayabilirsiniz. Biraz geç bağlanıyorlar ama bağlanıyorlar. Ben limitimi1.000.000 TL yapabilmiştim.

• @brcnl1822 Merhaba, hangi GSM hattını kullanıyorsunuz bilmiyorum ama şuan Turkcell'de 2 GB internet + 100 Dk konuşma + 1000 Sms yurt dışı paketi var. 440 TL / 1 Ay geçerli. TEB'den günlük 360K sanırım maksimum para gönderme tutarı. Ben TEB'den Chase Bank tek seferde 12.000 USD gönderebildim. (Yukarı da yazmıştım ama yine belirteyim. Teb 107 TL , Chase'de 15 USD kesti. Aslında Chase de değil, aradaki muhabir banka BNP Paribas kesti sanırım.)

• ⭐⭐⭐

Merhaba bende kendi deneyimimi aktarayım, enpara ile çalışıyorum ben 15k doları BOFA ya 130TL enpara + 15 Dolar Bofa şeklinde masrafla gönderdim, enpara bana 40k Dolar a kadar izin veriyor ve 130 TL artmıyor.

• @tolgasatir şuanda sanırım 150 TL olmuş ama oldukça makul. TEB hesabı açmıştım ama Enpara da güzel bir seçenek gibi duruyor.

d5481849-646c-49a4-9a41-f7b0512df122-image.png

• @avc mutlaka bankayı arayıp ,"Bir süre Amerika'da yaşayacağım , her hangi bir bildirim yapmama gerek var mı? , yada imzalanacak bir şey var mı? , yada maksimum limitler ne ise tüm transfer limitlerini .............. tutara kadar çıkarmak istiyorum." Vb. her şeyi konuşun.. Ben "TEB" ile bu minvalde konuştum ve Amerika ile muvafakatname gibi bir şey aldılar benden. Dolayısıyla buraya geldikten sonra bazı şeyleri mudahele etmek zor oluyor, bankanız ile "Bir süre Amerika'da olacağım yapmam gereken bir şey var mı?" gibisinden konuşmak işe yarayabilir. Yada başka arkadaşlarımızın bu durum ile ilgili tecrübesi var ise aktarırlar ise gelecek olan arkadaşlarıma "Işık" tutar görüşleri.

Bu arada ben kardeşime ve teyzeme gelmeden önce "Tam bir vekaletname" verdim. Olası bir şeye ihtiyacım olur ise oradan halletmeleri için.. Güvenebileceğiniz birileri var ise "vekaletname" vermenizi öneririm ama tamamen kişisel bir risk sonuçta bu durum ama en azından Türkiye'den bir şeye ihtiyacım olur ise onların halledebileceğini bilmek insanı psikolojik olarak rahatlatıyor..

• @Redbeard Teşekkürler, bankaya karar verip bankayla konuşacağım. Bu konuda siz müşteri hizmetleriyle mi görüşmüştünüz yoksa bizzat şubeyle mi?
    Vekaletname benim de düşündüğüm bir şey ama gerek olur mu çok emin olamadım. Çok konusu değil ama hatırlıyorsanız ne kadar tutmuştu vekaletname işi, paylaşabilirseniz sevinirim.

• @avc Ben telefonda müşteri hizmetleri ile görüşerek halletmiştim. Bilginize...

• @callbee merhaba ben western union kullaniyorum, BofA hesabimdan her ay 1000 usd civari para yolluyorum yapi kredi bankasindaki hesabima, exchange rate diger uygulamalara gore daha iyi ve masraf da yok denecek kadar az, ilk bir kac gonderimde zaten masrafsiz, bazen web den bazen mobil uygulamadan yapiyorum ve eger BofA banka kartindan parayi cekerek turkiyeye yollarsam mobilden bir kac gonderim ucretsiz gonderiyorum, 0-4 gun arasinda banka hesabima TL olarak geciyor, ben memnunum,

bu linkten kayit olur ve gonderim gerceklestiriseniz size ve bana 20 usd amazon gift card veriyor, 15 kisiye kadar boyle davet sansi veriyor, ben wise vb platformlarla karsilastirdigimda bana en uygunu western union geldi, o nedenle sizinle de paylasmak istedim, eger USD gondermek istiyorsaniz banka hesabina gonderim yapilmiyor benim anladigim kadari ile ama TL gonderim icin ben su ana kadar toplam 7 transfer yaptim, ve sadece iki defa 0.99 usd masraf odedim, onun disinda masrafsiz gonderdim, siz uygun olan yontemi bulacaksinizdir,

• @suzmanoglu sağolun deneyimlerinizi aktardığınız için en kısa zamanda western union ve remitly'i kullanacağım 👍

• geçenlerde paparadan gönderdim sıfır masraf sıfır vergi ile aynı gün içinde de geçiyor.

• @suzmanoglu western union'in kur düşük oluyor.

• Son bir transfer yaptim, 8500USD. TRdeki QNB bankasi 60dolar kesti, Chase de burada 15 dolar aldi . 2 gun valor ile hesaba gecti.

• @cnpist teşekkürler bilgi için. Transferi hangi yönlü yapmıştınız, ABD deb Türkiyeye mi? Bir de QNB enpara mı kullandınız yoksa direkt QNB hesabından mı gerçekleştirdiniz? Anladığım kadarıyla enparanın masrafları da oldukça makul.

ca16737e-341f-49e4-b35a-64657bb0afd4-image.png

• @avc Tr den ABDye yaptim. Enpara degil direk QNB uzerinden yapiyorum, enpara hesabim yok.

• @cnpist Teşekkürler. Tabii ki karar sizin ancak nacizane fikrim enpara hesabı açmayı deneyebilirsiniz. Enpara qnb nin şubesiz bankacılığı, o sebeple hesap açma işlemi dahil her şey online yapılıyor. Belki oradan doğru da açabilirsiniz bir hesap.

• @avc tesekkurler.

• Enpara hesabından ben tüm paramı geçen hafta ABD'deki BOFA hesabıma attım.
    Enpara max. 40,000 usd limit dese de 40 bin dolara izin vermedi. 1 milyon TL'ye denk gelen tutarı yollayabiliyorsunuz. Bu transferi yaptıktan sonra size 10 gün boyunca başka bir para transferi izni vermiyor online/mobil bankacılıktan. Ben bu tutarı acil olarak lazım olduğu için yolladım ve aynı gün hesaba girdi BOFA'da. Kalan paranızı aktarmak için de beklemek istemiyorsanız, yazılı talimat yollayarak alabiliyorsunuz(tutardan bağımsız olarak). Zor bir işlem değil telefondan 2dk bir dilekçe fotografı ve kimliğiniz ile kendi fotografınızı yolluyorsunuz eposta olarak . Zaten dilekçe örneğini mail atıyorlar. Amerika'ya neden paranızı çıkardığınızı da dilekçede belirtmeniz ve bunu destekleyen evrak/ları da eposta ekine koymanız gerekli. Amerika' ya taşındığım için paramı transfer etmek istiyorum dedim ve araç registration ve kira sözleşmesinin ilk sayfalarını yolladım. Para transfer talebinin onaylandığına dair bir eposta geliyor ve birkaç saat sonrasında telefon ile aranıyorsunuz güvenlik doğrulaması için. Burada enpara'da kayıtlı telefonunuzun yurtdışına açık olması önemli yoksa aramayı alamazsınız ve transfer onayı veremezsiniz. Telefonda para transferini onayladıktan yaklaşık 4-5 saat sonra (tatil günü değilse) parayı Amerika hesabınızda görebilirsiniz. Benim tecrübem bu şekilde oldu enpara ile.

• @gkmn Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkürler. Oldukça detaylı ve değerli. Banka masrafı gönderdiğim listedeki gibi 150TL ile mi sınırlı kaldı acaba? Bir de Muhabir banka masrafı olarak ne kadar kesinti oldu, paylaşabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

• Teb hesabı olan arkadaşlar paralarını BOA atm lerinde rahat çekebildileer mi...
    Ben denedim ama bir türlü olmadıı..
    Bütün yurttaşı işlemlerin açık olmasına rağmenn

• Anladigim kdriyla 40 50 bin $ lik limitlerde bankalar izin veriyor peki 200 300 bin $ gonderilmek istendiginde o zmn 6 gun mu tek tek islem yapilmasi gerekiyor ? Bu isin daha pratik bir yolu cozumu yok mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

180

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |