DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yapay-zeka merhaba bu konuda bizede yardımcı olur musunuz? Bizde green card talihlisiyiz fakat sürekli usa yaşamak şuanlık istemiyoruz Tr işimizden dolayı bu dedikleriniz hepsini eksiksiz olarak yapsak çok sıkıntı yaşarmıyız?

• @ozlem3434 selam önce numaranızı imza sürecine taşırmışsınız
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @ozlem3434

Sahip olduğunuz 2025EU005XXX CN ile sağlık kontrolü, background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem) vb nedenlerden dolayı bir gecikme olmaz ise sürecinizde, bahsi geçen DV2025 vizesinin yasal statüsünde bir değişiklik olmaz ise (Trump'un muhtemel seçilmesinden kaynaklı olası değişiklik dedikodular vb), DV24'deki mülakat dağıtım hızına göre 2025 yılının Temmuz ayından önce vizenizi alamayacaksınız gözüküyor. Tabi bunların hepsi benim varsayımım.

Öncelikli soru şu an sürekli ABD'de yaşamak istemiyoruz diye ifade etmişsiniz, bu sürenin ne kadar olacağı hususunda bir tahmininiz veya planlamanız var mı? Sahip olacağınız green card'ı ve haklarından yararlanmak için bu konu başlığını okuduğunuzu varsayıyorum, yasal olarak elinizde tutabilmeniz için de aşağıdaki konu başlığını okumanız sürecinize katkı sağlayacaktır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Bu konu başlığından yaptığım alıntıları aşağıda görebilirsiniz, sürecinizde bol şans...

• Eger Green Card sahibiyseniz ve 1 yildan daha uzun sure ABD disinda kalacaksaniz, re-entry permit almaniz gerekir. Re-entry permit size 2 yila kadar ABD disinda kalma imkani tanir.

• Re-entry permit genelde 2 yilligina verilir (son 5 yilin 4 yildan fazlasini ABD disinda gecirdiyseniz max. 1 yilligina verilir) son gunune kadar ABD'ye giris cikis icin kullanilabilir (1'den fazla kez kullanabilirsiniz)

• Re-entry permit'ler uzatilamaz ama birden fazla kez basvuru yapabilirsiniz. Halihazirda gecerli ve suresi dolmamis bir re-entry permitiniz varsa, yeni bir basvuru yapamazsiniz.

• Re-entry permit sizi %100 koruyan bir belge degil, yine kapida neden uzun sure disarda kaldiginizi sorgulayabilir CBP görevlisi. Ama gerekli cevaplari verirseniz hicbir sorunla karsilasmazsiniz.

• @ATS16 merhaba evet bu vize türünü biliyorum amacımız bi kaç sene gitmemek değil senede maksimum 3 sefer giriş yaparak hakkımı kaybetmemek isityorum çünkü eşimin şirketi uzaktan yönetilecek bir şirket değil, en azından 5 seneye ihtiyacımız var toparlanabilmemiz için bu süre zarfında green cardı canlı tutmak için neler yapılabilir diye bir cevap arıyorum. Banka hesabı eyalet ehliyeti kira kontratı yada küçük bir şirket vb.. yapabilirsek bu olumlu etkiler mi bizi belki ileri de konut sahibi olmak olumlu şeyler doğurur mu diye öğrenmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlem3434 kural net..
    eğer yasal olarak göçmen olmak istiyorsanız abd'de dışında 6 aydan fazla kalmamalı, eğer kalacaksanız da re-entry permit almalısınız.

eğer, aile üyelerinden biri, bir kaçı abd'de yerleşik durumda ve orada bir kurulu düzeniniz olacaksa (ev, o evde yaşayan bir aile bireyi, okula giden çocuk, sürekli aktif ve işlem gören bir banka hesabı, vb.) bunlar olumlu etki yapabilir.

ancak unutmayın ki abd'ye girişiniz, o anki CBP memurunun inisiyatifinde olacaktır.
    bu kanıtları gösterseniz dahi sizi mahkemeye yönlendirebilir.
    bu durumların hepsi LPR statünüzü ve haliyle abd vatandaşlığı almanızı olumsuz etkiler.

karar sizin.. burada önemli nokta, bu yasal oturum hakkını istiyor musunuz, yoksa istemiyor musunuz.
    ilk seçenekse, izleyeceğiniz resmi prosedür belli.

bol şans.

• Bu ileti silindi!

• @akgreencard lütfen sürecinizi imza sürecine taşırmısınız

• Merhaba ben de bu sene 2024 greencardımı aldım. Hazıran sonu gıbı amerıkaya ılk gırıs yapacagım. Ancak tam anlamıyla yerlesebılmek ıcın bıraz zamana ıhtıyacım var. Ikinci gırıs yaptıgımda reentry permite basvurmak ıstıyorum.sormak ıstedıgım soru amerıkaya ıkıncı gırısmımı de mı donduktn sonra 6ay ıcınde yapmalıyım. Kapıda greencard yerıne gecen 1senelık vıze verılıyor denılıyordu.

• @ozmell, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba ben de bu sene 2024 greencardımı aldım. Hazıran sonu gıbı amerıkaya ılk gırıs yapacagım. Ancak tam anlamıyla yerlesebılmek ıcın bıraz zamana ıhtıyacım var. Ikinci gırıs yaptıgımda reentry permite basvurmak ıstıyorum.sormak ıstedıgım soru amerıkaya ıkıncı gırısmımı de mı donduktn sonra 6ay ıcınde yapmalıyım. Kapıda greencard yerıne gecen 1senelık vıze verılıyor denılıyordu.

@ozmell, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba ben de bu sene 2024 greencardımı aldım. Hazıran sonu gıbı amerıkaya ılk gırıs yapacagım. Ancak tam anlamıyla yerlesebılmek ıcın bıraz zamana ıhtıyacım var. Ikinci gırıs yaptıgımda reentry permite basvurmak ıstıyorum.sormak ıstedıgım soru amerıkaya ıkıncı gırısmımı de mı donduktn sonra 6ay ıcınde yapmalıyım. Kapıda greencard yerıne gecen 1senelık vıze verılıyor denılıyordu.

Biraz zaman dediğiniz kaç yıl?

• ⭐⭐

Merhaba. ABD'ye ilk girişinizi Haziran 2024 sonu gibi yaptığınızda pasaportunuza 1 yıllık bir damga basılıyor. ABD'den çıkış yapıyorsunuz.
    ABD dışındaki işleriniz için 1 yıl size yeterli gelmez ise bir yıl dolmadan yani Haziran 2025 sonu gelmeden ikinci girişinizi yapmalısınız.
    Yine 1 yıldan daha fazla süre ABD dışında kalmanız gerekecekse, o zaman re-entry permit'e başvurmanız gerekiyor.
    Bu konu ile ilgili başlık:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• ⭐⭐⭐⭐

@ozmell Size tavsiyem Abd ‘den ilk çıkış sonrası 5.5 ay sonrası tekrar giriş yaparak re-entry permite baş vurmanız. Takriben 10 gün kadar kalışınız yeterli olabilir . İşlemlerin uzun süreceği için 3. gelişte bir sebebiniz olacak ikinci gelişte Gc teslim alacaksınız. Immigration vize ile ilgili 1 yıllık temdit engeliniz kalkacak.

Benzer Başlıklar

• 2988
  • 1
  • 321
  • 54
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |