Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Çok saçma bir uygulama doğrusu. Kazandıysan hani o mülakat iki senede de gelse ama yine gelse teşekkür ederim @asilcenk

• @smesut teşekkür ederim

• Uzun zamandır sadece okumakla yetiniyordum artık bir adım atıp aranıza yeni katılmış bulunmaktayım arkadaşlar.

• @Erdal adaletsiz bir durum degil eslerin ikisine de cikmasi diyelimki hem bana hem esime cikti benim surecimi devam ettirdik esimin surecine devam etmedik gcyide aldik ama amerikaya giris yapmadan ben öldüm o zaman nasil olacak

• Green Card Çekilişi
    Başvuru döneminin sonunda bir bilgisayar sistemi gerekli diskalifiye işlemlerini yaptıktan sonra rastgele olarak her ülkenin belirlenen kotası içerisinden seçim yapacaktır.

300K başvuruyu 175-200K’ya indirip Random çekiliş yapılıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Uzun zamandır sadece okumakla yetiniyordum artık bir adım atıp aranıza yeni katılmış bulunmaktayım arkadaşlar.

hosgeldiniz. Surec ile ilgili su konuya goz atabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gözde DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@Erdal adaletsiz bir durum degil eslerin ikisine de cikmasi diyelimki hem bana hem esime cikti benim surecimi devam ettirdik esimin surecine devam etmedik gcyide aldik ama amerikaya giris yapmadan ben öldüm o zaman nasil olacak

dogrudur, ayrica farkli bir ornek olarak eslerden biri red de alabilir (adli sicil kaydindan dolayi), bu durumda eger kazanan kisi red alirsa diger aile uyeleri de vize alamiyor. Fakat diger esin mulakatinda kendisi kazanan oldugu icin vize alabilir. Bu durumda izlenmesi gereken yol, vize alan esin ABD'ye goc edip diger esi icin waiver alarak ABD'ye getirmeye calismasi olur. Buna benzer bir ornek DV2017'de gerceklesmisti.

• @wwinter DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@erdal DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@takip Tabiki 2.sine . Hosbulduk 🙂

Evet ben de 2.sine başvurdum çünkü ilkini unutmuştum. Sosyal medyada o kadar çok haber çıktı ki” İlk başvuru iptal, Green Card başvuruları yeniden açıldı, başvurun” diye, öyle hatırladım. Yani kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama bence daha az değil, çok daha fazla katılım olmuş olabilir bu sene. Umarım haksız çıkarım ve hepimiz talihli oluruz

Forumun trafiğini incelemek bu konuda fikir verebilir. @crazycells

• @ehehehe formun trafiği 60-70K aralığı görülüyor yani bu sene kaç kişi başvurmuştur herkes buraya yönlenmiyordur herhalde üstadım.

• Anladığımdan değilde maksat iş olsun 🙂

İlk başvuru dönemi , ikinci başvuru dönemi , 1 mayıs, yoğunluğu ayrıntılı oralarak görebilsek hangi kelime aratırılarak gelindi vs belki birşeyler çıkardı. Eldeki tek veri bu gibi.

Bu arada yanlış anlaşılmasın, alıntıladığım mesajdaki farkı hesaplamaya çalışıyorum.

• Zaman daraldıkça heyecan artıyor. Çıkmasa da en azından kocaman bir aile gibi olduk yani bir dahaki çekilişlere yine heyecanla birlikte bekleyeceğimiz büyük bir ailemiz var.Umarım isteyen herkese çıkar ve aynı yardımlaşma ortamını daha da büyütürüz.

• Fizik mezunuyum aynı zamanda 6 yıldır(3yılı Yurtdışı) profesyonel olarak İSG uzmanlığı yapıyorum çıkarsa USA’da Safety olarak devam ederim gibime geliyor.

• KALDI 11

• @gözde haklisin dogru bir bakis acisi sonucta vefat dahi olsa goc etme niyeti mutlaktir.

• @crazycells Eslerden biri adli sicili sorunlu ise ve red edilmis ise esi uzerinden kabul gorulmesi bence mantik hatasi kurallarda bir aciklik vardir derim. Yani sirf esler ayri olmasin diye kabul edilmesi o zaman Amerikan adaletinde esneklik ilerde bir vaka olsa sorumluus es yoluyla adli sicil kaydinin olmasina izin veren seklen insani vicdani olsa da kamusal duzen ve adalet adina problemlere vesile olabilir. DV2017 emsali olmasi belkide daha onceki yillarda olabilir de ama gelecekte Amerika da olasi bir sorunda mevcut bu imkan sorgulatilacaktir elbet. Hatta sicili sorunlu ama Amerika ya girmek isteyenlere firsat verecektir... Hosdegil tehlikelidir bence.

• Son 11. Yarından itibaren son 10 geri sayım başlıyor.

Çekiliş yaklaştıkça artan ve 15 Mayıs günü geldiğinde kontrol dahi etmeme gerek görmeyecek derecede kuvvetli bir ümitsizlik var içimde.

• Bence eşlerin ikisine de çıkması adaletsizlik değil. Neticede verilen vize sayısı case ile değil, kişi sayısı ile verilir. Her iki eş kendi case numarası ile sürece devam ederse, bir birinden asılı olmuyorlar. Biri red alırsa, diğerine etkisi olmuyor. Ayrıca büyük ihtimalle ayrı ayrı değil, aynı anda gitmek için hangisinin case düşük ise, onunla sürece devam edeceklerdir. Bu durumda diğer case hole (boş case) olacaktır. Yani diğerlerine sıra gelmemesine bir etkisi olmayacak. Sadece çekiliş çıkmayan birinin hakkı yenmiş gibi görüle bilir. Bu durumda da hole olmayacağı için çekiliş çıkan birisine sıra gelmeyecek, onun hakkı yenmiş olacak. O yüzden hak yenmek değil de, kader diyelim.

• @reader kaçdayız

• Son 👉11👈 gün arkadaşlar.

@sawas

• @ekpr Allah'tan ümit kesilmez. Ben de stresten çok fena oldum yataktan çıkabilirsem doktora gideceğim birazdan.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |