DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @onuru, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@Harpy-Eagle, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@onuru şimdi izledim hocam. Zor bir süreç olduğu belli ve bu kişi anlık olarak video çekiyor. Ancak ilk 3 ay kendi ülkeni bırakıp nereye gidersen git zor oluyor. (Böyle kaçak göçek güvencesiz gitmek hapse girip çıkmak falan hepten daha zor tabii)
    Ancak aynı kişinin 5-6. ayında nasıl videolar çekeceğini tahmin edebiliriz bence

Sizinde soylediginiz gibi, belirli bir sure sonra hersey yoluna girince cektigi videolarda degisecektir. bence bir yere gidilecekse, butun yollarin legal olmasi gerekiyor diger turlu hic bir guvenceniz olmuyor malesef. ek olarak insanlarin tavirlarida degisiklik gosterebilir sinirdan gelenler icin.

Bencede bütün yolların legal olması lazım ancak aynı zamanda illegal yolların mümkün olmaması, engellenmesi, bir yaptırımı olması da lazım.
    Yoksa elini sallayan gidiyor, yalandan bahane uydurup Amerika'da hayat kuruyorlar. Bu sırada yasal düzeni takip eden insanlar, bizler ne yazıkki enayi gibi kalıyoruz işte..

Misal bir örnek: evimizdeki basit yazıcılardan orijinal para basabiliyor olsak (illegal) ve bunu engelleyen bir şey ve herhangi bir yaptırımı olmasa, dur ben aynı para için yıllarca başkasının işini yapayım ama legal olsun diyince böyle bir nebze enayi yerine konuluyoruz.

• ⭐⭐⭐

@onuru bir kaç ay sonra işini bulup birde kalacak yerini ayarladı mı her şey çok güzel videoları çekmeye başlar büyük ihtimalle

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@onuru bir kaç ay sonra işini bulup birde kalacak yerini ayarladı mı her şey çok güzel videoları çekmeye başlar büyük ihtimalle

selamlar, buyuk ihtimalle sizin soylediginiz gibi olacak.bir sure sonra mahkemesinden olumlu bir karar cikarsa, ssn vs alir daha iyi islerde calisir. bir kac sene icinde bizim burada gelemedigimiz seviyeler gelmis olur. gercekten cok uzucu bir durum. ne desem bilemedim.

• @newbie97, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@onuru Psikolojik olarak cidden insan zorlanabiliyor sadece orası için değil herhangi bir ülkeye gittiğinizde insanlar, kültür vs farklı olduğundan insanlar özellikle ailesine evine vs bağlıysa geri dönme eğiliminde oluyor

Ama geri dönenlerin de kendi zayıflığı diye düşünüyorum ve ileride pişman olacaklarını düşünüyorum

selamlar, bende sizin gibi dusunuyorum. bir sekilde abd ye gidebildiysen orada kalman icin elinden geleni yapman gerekiyor. cunku burada durum her gecen gun daha da kotuye gidiyor. her ayin sonunda bordro mu gorunce kufur hazineme yeni kufurler ekleniyor😁

• @Harpy-Eagle, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@onuru, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@Harpy-Eagle, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@onuru şimdi izledim hocam. Zor bir süreç olduğu belli ve bu kişi anlık olarak video çekiyor. Ancak ilk 3 ay kendi ülkeni bırakıp nereye gidersen git zor oluyor. (Böyle kaçak göçek güvencesiz gitmek hapse girip çıkmak falan hepten daha zor tabii)
    Ancak aynı kişinin 5-6. ayında nasıl videolar çekeceğini tahmin edebiliriz bence

Sizinde soylediginiz gibi, belirli bir sure sonra hersey yoluna girince cektigi videolarda degisecektir. bence bir yere gidilecekse, butun yollarin legal olmasi gerekiyor diger turlu hic bir guvenceniz olmuyor malesef. ek olarak insanlarin tavirlarida degisiklik gosterebilir sinirdan gelenler icin.

Bencede bütün yolların legal olması lazım ancak aynı zamanda illegal yolların mümkün olmaması, engellenmesi, bir yaptırımı olması da lazım.
    Yoksa elini sallayan gidiyor, yalandan bahane uydurup Amerika'da hayat kuruyorlar. Bu sırada yasal düzeni takip eden insanlar, bizler ne yazıkki enayi gibi kalıyoruz işte..

Misal bir örnek: evimizdeki basit yazıcılardan orijinal para basabiliyor olsak (illegal) ve bunu engelleyen bir şey ve herhangi bir yaptırımı olmasa, dur ben aynı para için yıllarca başkasının işini yapayım ama legal olsun diyince böyle bir nebze enayi yerine konuluyoruz.

selamlar, valla hocam soylediklerinizde cok haklisiniz. umarim herkes diledigi yerlere gelir.

• @onuru ben kacak gidenleri cidden anlamiyorum bizim gibi yasal gitmeye calisanlarin haklarina giriyorlar böyle insanlar yüzünden legal gelmeye calisanlarin vizeleri reddediliyor, ve hani kacak gidiyorlar ne bi haklari oluyor ne de düzgün bir yasantilari oluyor banko 6-7 ay sürünüyorlar cogunda ne dil ne de vasif oluyor ölü fiyattan calisiyorlar hastalansalar tedavisizlikten ölecekler baskalarinin haklarina girdikleri yetmiyormus gibi bir de kendi hayatlarini kurtarmaya calisirken iyice mahvediyorlar sürünmeseler bile vatandas olana kadar ülkeden cikamama gibi tonla dezavantaja da sahip oluyorlar. Türkiyede hayati ciddi anlamda riskte olanlar ya da burada artik dayanacagi hicbir seyi olmayan kaybedecek her seyi kaybetmis insanlar haricinde kacak gidenlerin kafa yapisini asla anlamayacagim.

• Merhaba arkadaşlar ds-260 formunu doldurduk fakat asıl talihlinin adının karşısında completed yazıyor diğer aile üyelerinin isimlerinin karşısında start now yaziyor bunda bir yanlışlık var mı?

• @rezanclz

ABD ve baska ulkeler her yil yuzbinlerce duzenli gocmen kabul ediyor. Yuksek egitimli, gecerli bir meslegi olan, is dunyasi, spor bilim veya sanat alaninda kayda deger bir basarisi veya yatirim yapacak parasi bulunan kisilere isterse ulkesinden bir milyon multeci gitmis olsun, yine de kapilar acilir. Yani bu yenildigini dusundugumuz "hak, hukuk" zaten hak edenlere gidiyor. (Bu kriterlere uyup da forumlarda aglayan bir kisi bile yok dikkat ederseniz. Onlar sadece bilgi alisverisi yapiyor ve basariyla sonlanan hikayelerini paylasip ornek oluyorlar).

Sizin mesajiniza yanit yazdim diye bu sozlerim size yonelik gibi anlasilmasin lutfen, sadece genel bir tutuma karsi elestiri yapiyorum: hayatinda bu yollardan biri dogrultusunda konfor alaninin disina cikarak caba gostermemis ve halen de gostermeyen, sadece piyangoya katilarak sansini deneyen (ki bunda hic bir problem yok, elbette herkes deneyebilir) insanlarin "hakkimiza giriliyor" demesi bana sadece tuhaf geliyor.

Bizim de su anda devam eden bir duzenli goc basvurumuz var, neredeyse dort yildir uzerinde calisiyoruz ve belki de red alacagiz. Ama alirsak sahsen ben once donup "nerede eksik veya hatali bir sey yaptik" diye bakacak ve gidermeye calisacagim. Millet kacak mi gitmis, turist mi gitmis, kac para vermis, nerede kalmis; bunlara degil kendi basvuruma ve yapmam gerekenlere odaklanmayi tercih ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@cemal1153 lütfen sorularınızı ilgili başlık altında sormaya özen gösteriniz. Dv25 talihlisi olarak sorunuzu DV25 aşamaları başlığında sormanız gerekiyor.

Cevabına gelirsekte ds260 formundaki aile üyeleriniz sizinle birlikte amerikaya göçmen olarak gelecekse her bir aile bireyinin formunu doldurmanız gerekiyor

• ⭐⭐⭐

@pnktr demek istediğinizi anlıyorum ve bazı noktalarınada katılıyorum ancak büyük ihtimalle yazdığınız burada yanlış anlaşılıp tepki görecek

• @pnktr benim sözüm sadece dv süreci degil bahsettiginiz "yeterli kriteri saglayanlar sorun yasamiyor“ cümlenizdeki o yeterli kriterler gün gectikce kacak girenler yüzünden daha da daraltiliyor. Eskiden avrupada bir ise kabul almak icin dil ve deneyime sahipseniz aliniyordu. Ama sonradan bir güncelleme geldi ve bu güncellemede is verenin bu pozisyon icin aradigi kisiyi kendi ülkesinde bulamadiysa disaridan birine sponsor olabilme hakki oluyor sadece. Bir diger örnek ise WAT; eskideb WAT icin vize almak gayet basitti ama su an da tonla sebepten dolayi vizesini alamayan insanlar var, bu engellerin hepsinin kacak gidenlerin sebep oldugunu söylemiyorum tabi ki ama büyük bir etkenleri var mesela siz de göc sürecindeymissiniz. Kim bilir ne kadar ugrasiyorsunuz ya da ugrasacaksiniz ortada bir emeginiz var, ve bu süreciniz ki umarim olumlu sonuclanir siz bu kadar ugrasip bu hakki almak icin cabalamissiniz ama 2-3 kacakciya para yedirip sinirdan atlayan ve sahte beyanlar ile caninin tehlikede oldugunu ileri sürüp sizinle ayni statüde olmasi (oturum alip orada yasamasindan bahsediyorum) sizin icin ne kadar önemli bilmiyorum ama benim gercekten de zoruma giderdi acikcasi. Insan haklari mahkemesindeki iltica sebeplerini saglayan insanlara sözüm yok onu son cümlemde belirtmistim zaten benim lafim yalan beyan verenlere.

• @rezanclz

Eskiden Avrupa'ya bu kadar kolay gidilebilmesinin sebebi is gucune gerek olmasiydi. Sanayi tamamen insan gucu ile donuyordu cunku. Su an boyle degil, fabrikalar Asya'ya tasindi ve otomasyon artti. Su an ibre servis sektorune dondu, yani hemsirelik gibi... Onun nedeni de yerli nuufusun yaslanmasi. Iste bu nednele Almanya o dediginiz "ancak ulke icinde kalifiye biri olmadiginda" sartini su an yine kaldirdi. Hatta Almanca bilmeniz de sart degil, Ingilizceniz de kabul goruyor.

Benim soylemek istedigim, kacak girislerin elbette gocmenlik dinamikleri ve surecleri uzerinde bir etkisi oldugu ancak bunun herhangi bir potansiyel yasal gocmenin sansini dusunuldugu kadar etkilemedigidir. Herkes kendi sansini yaratir. Calisma vizeleri kacaklar yuzunden zorlastirilmiyor, tam tersine calisma veya is kurma vizesi alarak gidip de ulkeye girince siginma basvurusu yapan veya aldigi izni kotuye kullanan, baska islerde calisan, vergide usulsuzluk yapan vs. insanlar yuzunden zorlastiriliyor. Turist vizeleri de gezmeye gidecegim diye gidip donmeyenler yuzunden...

• @Emre-Kurtulmuş

Uyariniz icin tesekkur ederim. Elestirilere veya karsi savlara her zaman acigim. Bu mesaji yazmaktaki amacim son donemde kamuoyunda kacak gidisin en kolay, en rahat ve en hizli sonuc getiren gocmenlik yolu oldugu ve normal gocmenlik sureclerini tercih edenlerin af buyurun neredeyse "enayi" rurumuna dustukleri yanilgisinin yerlesmesi. Boyle bir sey soz konusu degil. Ben olaganustu bir profile sahip olmamama ragmen normal yollarla hem ABD hem de AB'de gocmenlik kabulu almis bir kisiyim. (Su anki devam eden ve benim takip ettigim basvuru aile uyelerimle ilgili). Yasal gocmenlik enayilik degildir, zaman alir, efor gerektirir fakat basiniz agrimaz. Surecleri devam edenlerin lutfen sevki kirilmasin. Calisan her zaman kazanir.

• ⭐⭐⭐

@pnktr son cümleye tamamiyle katılıyorum. Bana kalırsa her ne kadar kağıt üstünde yasal olsada aos ile turistten f1 veya j1dan f1 değişiklikleride adamların gözünde olumsuz gözüküyordur ve bunlarda vizeleri zorlaştıran başka bir neden bence mesela WaT ile gelip dönmeyen, F1 ile gelip dönmeyen bir çok kişi oluyor kimisi statüsüz kalıyor uzun senelerce sonra bir şekilde evlilik yapıp kalıyor vs. Ama bende tepkinin komple sınırdan geçenler üzerine yönlendirildiğini düşünüyorum. Tabii ki bunların hepsi benim yorumum belki hiç olumsuz etkilemiyorda olabilir ama bence etkiliyordur

• ⭐⭐

@pnktr Universal Studios gibi o civarda diğer atraksiyonları hocam...

• Günaydın 2025 kazananları şimdiden dosyamı taşıyor anlamadım pek nasıl oluyor

• @Ecehzr selamlar, evet dosya tasimak icin kcc ile iletisime gecip talepte bulunabiliniyor.

• @onuru öncelikle sizi tebrik ederim hem kazanmış hemde süreç başlamadan dosya taşımış siniz hangi ülkeye tasidiniz peki önce kcc kabul etti sonra ulkeylemi iletişim geçiliyor

• @Ecehzr, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@onuru öncelikle sizi tebrik ederim hem kazanmış hemde süreç başlamadan dosya taşımış siniz hangi ülkeye tasidiniz peki önce kcc kabul etti sonra ulkeylemi iletişim geçiliyor

merhabalar, aslinda 2 sekilde dosya tasiyabiliyorsunuz. 1nci yol case numaraniz current olmadan KCC ile iletisime gecip talep edebiliyorsunuz.Diger yol ise, current olduktan sonra hangi ulkede mulakata girecekseniz, o ulkede bulunan konsolosluk ile iletisime gecip talep ediyorsunuz. Ben KCC araciligiyla dosyami Hong Kong'a tasidim. Yanlis bilmiyorsam, dosya tasidiktan sonra konsolosluk ile iletisime gecmenize gerek yok. KCC dosyanizi tasidiginiz yere gonderiyor sonrasinda sizin icin mulakat planlaniyor.

• ⭐⭐

@onuru Dosyayı hong kong a taşıyıp orada mülakata girmenin maliyeti ne kadar tutuyor aşağı yukarı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.9k

| | | |