DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ugurbocegi, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, DV 2025 talihlisiyim daha önce hiç ABD vizesine başvurmadım. Yakın zamanda iş gezisi amacıyla B1 vize başvurusunda bulunmayı düşünüyorum. Temmuz ayının sonuna kadar vizeyi almış olmam gerekiyor, birkaç sorum var:

1. Vize randevusunu erkene alan acentelerden/kişilerden destek almak konsolosluk gözünde meşru mu? (Sanırım bot yazılımlar kullanıyorlar.) Yoksa bunun yerine "acil randevu talebinde" mi bulunmalıyım? Acil randevu talebi iş gezilerini de kapsar mı? (Gerçekten de en geç Temmuz sonunda ABD'de olmam gerekiyor.)
    2. B1 vize başvurum sonrası mülakat aldığımı varsayalım, mülakat esnasında DV 2025 talihlisi olduğumdan ve Türkiye'ye geri döneceğimden (belgeleriyle birlikte) bahsetmeli miyim? Yoksa DV talihlisi olduğum konusunu hiç açmamam mı daha sağlıklı olur? Henüz dosya numaram current olmadığı halde konsolosluk DV başvurum olduğunu görebilir mi ve bundan bahsetmememden şüphe duyabilir mi?
      @gucarslan sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum, okuyan/yazan tüm üyelere teşekkürler.

Erkene çeken uygulamaları tercih etmenizde sakınca yok.

Durup dururken siz bahsetmeyin ama onlar zaten görüp size soracaklar. Vize alma ihtimaliniz oldukça düşük, bunu bilerek gidin. Bu yüzden bahsettiğiniz kanıtları mümkün olduğunca iyi hazırlayarak şansınızı yükseltin. Her türlü gelecek soruya hazırlıklı olun ama dediğim gibi onlar sormadan siz detay vermeyin, onlar soracaklardır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugurbocegi merhaba,

1. sorunuz için;
      iş gezisi acil randevu talebini kapsamaz. sadece ölüm riski olan acil sağlık durumları ve resmi makamlardan gelen talepler bu statüye dahil.

bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asolanben bahsettiğiniz durumlar sürekli değişen işlemler.
    güncel bilgiyi askerlik şubesinden almalısınız.

• @gucarslan resmi bir makam (kamu kurumu) değil ama özel bir şirketin davetiyle, Letter of Invitation ile, gideceğim. Letter'da orada olmam gereken tarih aralığı yazıyor ve organizasyon uluslararası olduğu için tarihinin değişmesi mümkün değil. Yine de "acil randevu" talep edip şansımı denememi tavsiye eder misiniz yoksa aciliyet talebim kötü bir intiba çizer mi sizce?
    Bir de DS-160 formunda vesikalık fotoğraf istenirken DS-260'da neden istenmiyor bilginiz var mı? DS-260 göçmenlik için bir de, asıl burada istemesi gerekmez mi?

• ⭐⭐⭐

@ugurbocegi acil randevu talebinin kapsamlarını Uğur beyde iletmiş zaten size konsolosluk sayfasındada görebilirsiniz. iş seyahatiniz kapsamında acil randevu talebiniz red ile sonuçlanır yüksek ihtimalle ancak bu sizin vize almanızı olumsuz etkilemez. asıl odaklanmanız gereken nokta içerde göçmenlik talebiniz varken nasıl göçmen olmayan bir vize türünden onay alırım olmalı bence

• ⭐⭐⭐

@Busra-Dezen, içinde söyledi: DV2024 Mülakat Deneyimleri

merhaba anneme çıktı 1 hafta önce. ben 20 yaşındayım ve sınırdayım. mülakatlar oldugunda 21 olursam ben dahil edilmiyor muyum? yapabileceğim bir şey var mı acaba? bilgilendirir misiniz beni bu mülakat için verilen tarih seneye mi olacak yani ocak doğumluyum 9 ocaktan itibaren yaşım 21 oluyor

Annenize 1 hafta önce çıktığını söyleyen bir aracı/danışman falansa geçmiş olsun, dolandırılmışsınız.
    Geçen hafta herhangi bir çekiliş sonucu açıklanmadı.

Ama yok kendi kendinize başvuru yapıp sonucunu geçen hafta önce öğrendiyseniz, DV2025 olan başlıkların ilk iletilerini okuyunuz. Daha sonrasında anlamadığınız, desteğe ihtiyaç duyduğunuz yerleri önce forum kurallarına uygun şekilde imzanızı güncelleyerek DV2025 başlıkları altında sorabilirsiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Arkadaşlar can sıkıntısından forum başlıklarını dolaşıyorum da 2023 talihlileri tablosuna baktım ve 15xxx sıralarda olanların Ankara'da mülakata girebildiklerini gördüm. 2024 ise daha geriden geliyor. 2023 yılında Ankara normalden fazla mı mülakat aldı, yoksa 2024 önceki yıllara göre daha mı yavaş ilerliyor ? Teşekkürler ve herkese sürecinde başarılar.

• ⭐⭐⭐

@nvrgbck her yıl bir öncekinden kötü ilerliyor. 2023de fazla mülakat almadı aslında olması gerekenden bile az aldı. Ancak 2024 daha da berbat duruma ilerlediği için 2023 iyi gibi gözüküyor sadece. Bir nevi ölümü gösterip sıtmaya razı etmek diyebiliriz

• Ds260 formunu doldurup gönderdim tekrar açıp kontrol etmek istediğimde ceac sitesinde vize durumunu kontrol et bölümüne mi bakmalıyım yoksa ds260 doldurma bölümüne mi girmeliyim vaka numarası hatası veriyor teşekkürler

• @nvrgbck Her sene daha da kötüye gidiyor. kendim de dahil kimsenin umudunu kırmak istemiyorum ama hem dosya taşıma süreci hem Ankara mülakat sayıları 2025 açısından çok zorlu olacak. hepimize kolay gelsin.

• @sevdemimi DS260 formunuzun olduğu sayfa şurası.

• Merhabalar, 2025DV67XX sıralarındayım, 2024DV verilerine baktığımda 2023DV'lerinden çok geride kaldığı gördüm, hala vakit var 30 eylüle kadar ama endişelerim var, sizce ne yapmalıyım, yakın vizesiz ülkelerenden alma şansım var mıdır sizce? tabiki biraz erken bunu söylemem de ama yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @talha-ç Bu başlık altındaki tüm sayfaları okuyun bence dosya taşıma süreci ile geçmiş yılların mülakatlarını da okuyabilirsiniz

• @talha-ç Sıralamam 27XXX ben ümitliyken siz o kadar endişeli olmayın😊 Sıra numaranız gayet iyi

• @talha-ç Hocam, kısacası Ankara'ya güvenmeyin. Sıralamanız normal şartlarda çok iyi ama söz konusu Ankara olunca işler değişebiliyor. Eğer dosyanızı taşıma şansınız varsa, bu şansınızı değerlendirin. Yoksa sıralamanız ne kadar iyi de olsa, seneye ekime kadar diken üstünde oturacaksınız.

• @gucarslan Teşekkür ederim cevabınız için vizemi alırsam yurt içi geçici iptal etme durumunu o zaman şubem ile görüşürüm fakat önce vizemi almak için yurt dışına çıkmalıyım. Bakaya kişilerde yoklama kaçakları gibi çıkabilir değil mi yurt dışına?

• Ben de 2025 talihlisiyim. Burada herhangi bir listeye adımı yazmam gerekiyor mu? Sanırım burada bir liste yapmıslar. Öyle duydum

• ⭐⭐⭐

@VIRTUE neye göre iyi numarası mesela. 67xx numaralar yüksek ihtimalle dv24 süreci için mülakat alamayacak gibi duruyor mesela ankaradan. Kaldı ki gidişe bakılırsa 2025 sürecinde bu sayı dahada aşağı gitmesi olası belki 2-3klar bile zar zor alacak dv25 döneminde

• @Emre-Kurtulmuş Dosya taşınabilirse şansı yüksek. Genel sıralamadan bahsettim.

• ⭐⭐⭐

@VIRTUE dosya taşınabilirse herkesin şansı yüksek zaten

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.9k

| | | |