DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar öncelikle herkesi tekrar tebrik ederim.Benim DS-260 Formunu doldururken sormak istediğim bir kaç konuyu sizlere danışmak istiyorum bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim.

1- Ben henüz mezun olmadım ama şuan tezimin defans tarihini bekliyorum ve 1 aya kalmaz mezun olurum diye tahmin ediyorum. Görüşme sırası bana gelene kadar mezun olurum. Formu doldururken mezun gibi mi yoksa hala öğrenci gibi mi doldurmam lazım ve aynı zaman da şuan bir şirkette çalışıyorum.

2- 'Number of Educational Institutions Attended' olan yere ne yazmak gerekiyor 2 desem yeterli olur mu ? Ben açık lise mezunuyum onu da yazmam gerekiyor mu oraya .

3- SSN numarası girerken daha öncesin de WAT yaptığım için bir SSN numaram mevcut ama aktif değil sanırım yazarken yeni kart seçeniğini seçmem gerekiyor mu yoksa eskisi yeterli oluyor mu eski kartımı saklamıştım bende hala duruyor.

• @cebrailoz Teşekkürler yaptım

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nvrgbck, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, 10 yıldan fazladır doldururum çıkmıyordu. Bu sene nihayet bana da çıktı. 9xxx sıralarındayım. Bu aşamada artık ds260 dolduracağım. Ama bir sorunum var; 2005 yılında 10 yıllık ABD vizesi almıştım ve JFK havalimanından geri gönderildim, gerekçe olarak Ankara vizeni iptal etmiş demişlerdi. 2023 yılında da 3 defa turist vizesine başvurdum ve 3 görüşmede de ret verdiler. Bu sene çıkacağını bileydim başvurmazdım elbet. 2005'te vizemin iptali ve 2023'te 3 defa vize ret almam sorun olur mu ? Ne önerirsiniz ? Teşekkürler.

Hayir, vize reddi almis olmaniz Green Card surecinizi etkilemez.

214(b)'den mi red aldiniz? Hatirliyor musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightrider79, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DV2025'te eşime şans güldü ama ilk şoku atlattıktan sonra case number'ın 26xxx olduğunu gördük ve yorumları ve bazı videoları izleyince sevincimiz biraz burukluğa dönüştü. Eylül ayında da ABD turist vize randevumuz vardı. Şimdi biz DS260 formlarını iletirsek turist vizesi olayını ne yapmalıyız?

Eger turist vizesi icin gecerli nedeniniz varsa ve geri doneceginize konsolosu ikna edebilirseniz, o durumda turist vizesi alabilirsiniz. Hatta baska bir ABD vizeniz yoksa, o vizeyi almaniz iyi olabilir... Daha sonra sizin dosyaniz icin AOS yolu acilabilir...

Eger GC lotosu konusunda soru gelirse yanlis bilgi vermeyin. Eger turist vizesi basvurusunda gocmen olmak istiyor musunuz diye sorarlarsa, henuz karar vermedik dersiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yasin-Cavusoglu, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells dosya numaram 11Binlerde...

Numaraniz iyi, bu surecte zaten yasal olacaksiniz, o nedenle siz direkt AOS ile ilerleyebilirsiniz. DS-260 formunda da ABD'de oldugunuzu belirtin, su anki statunuz ile soru gelme ihtimali dusuk. Bu basliktaki deneyimleri okumanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bushra993, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar sunu hep merak ettim hazir sonuclar tazeyken sorayım. Abd vize reddi almış olup bu yil green card talihlisi olmuş olan bir kisi var mi ya da duydunuz mu? Lutfen bu ikisi alakasiz gibi cevaplar yazmayin. Sadece bilen veya duyanlardan by sorunun cevabini rica ediyorum.

bu tur sorulariniz icin bu basligi degil sohbet odasini kullanmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6413/dv2025-sohbet-odası/

• Bu ileti silindi!

• @crazycells çok teşekkürler

• @crazycells Son horsey sorayim . DS 260 formunda su an ki adres olarak Amerika adresi yazacağım o zaman dogrumudur?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@suleecakaan Tebrikler, mümkün tabii ki.

İlgili konu başlığı için lütfen tıklayınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yasin-Cavusoglu, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Son horsey sorayim . DS 260 formunda su an ki adres olarak Amerika adresi yazacağım o zaman dogrumudur?

Evet, en guncel adresinizi ABD olarak belirtin.

• @crazycells merhaba ds260 formunu şimdi tamamlayıp yolladım ancak önceki işyerimdeki pozisyonumu söylerken saleperson yerine salperson yazmışım bunun için mail atıp dosyayı tekrardan açtırmaya gerek var mı var ise hangi mail adresine mail atmam lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkeesezerr, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells merhaba ds260 formunu şimdi tamamlayıp yolladım ancak önceki işyerimdeki pozisyonumu söylerken saleperson yerine salperson yazmışım bunun için mail atıp dosyayı tekrardan açtırmaya gerek var mı var ise hangi mail adresine mail atmam lazım

hayir, bu sekilde kalsin. cok onemsiz bir ayrinti, telaslanmanizi gerektiren bir durum yok.

• @crazycells tamamdır çok teşekkür ederim sağolun.

• Herkese merhabalar, 2025 kazananıyım. Şuan b1/b2 vizesi ile abd de tatildeyim ve green card çıktı. Burada işlemleri uscis aracılığı ile halletmemi yazıyor. Ds260 formunda ülkeden ayrılmadan direk buradan işlemleri başlatacağım yazıyordu ama işlemler hakkında bilgi sahibi değilim. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

• ⭐⭐

@ahmeterol1912, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar öncelikle herkesi tekrar tebrik ederim.Benim DS-260 Formunu doldururken sormak istediğim bir kaç konuyu sizlere danışmak istiyorum bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim.

1- Ben henüz mezun olmadım ama şuan tezimin defans tarihini bekliyorum ve 1 aya kalmaz mezun olurum diye tahmin ediyorum. Görüşme sırası bana gelene kadar mezun olurum. Formu doldururken mezun gibi mi yoksa hala öğrenci gibi mi doldurmam lazım ve aynı zaman da şuan bir şirkette çalışıyorum.

2- 'Number of Educational Institutions Attended' olan yere ne yazmak gerekiyor 2 desem yeterli olur mu ? Ben açık lise mezunuyum onu da yazmam gerekiyor mu oraya .

3- SSN numarası girerken daha öncesin de WAT yaptığım için bir SSN numaram mevcut ama aktif değil sanırım yazarken yeni kart seçeniğini seçmem gerekiyor mu yoksa eskisi yeterli oluyor mu eski kartımı saklamıştım bende hala duruyor.

1- Şu anki güncel bilgiye göre yani mezun olmadığınız, öğrenci hali ile doldurun.

2- Lise ve üstü tüm okulları yazmalısınız.

3- Yeni bir ssn isteyin. Zaten aynı numara gelecek.

• @EzgiLera anladım peki primary occupation kısmına öğrenci oldugumu okulun adresini vs yazıp yeni bölmeye de şuan çalıştığım şirketi mi yazmam lazım birde gecen yaz amerika da wat mesleğimi de yazmalımıyım can kurtaran olarak çalışmıştım? birde aile bilgilerini girerken annemin kızlık soy adını mı yoksa evlendikten sonra ki soy adını mı yazmam gerekiyor kimliğinde pasaportunda evlendikten sonraki soy ismi var.
    değerli bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum.

• Arkadaşlar şöyle bir sorum olacak (bazılarınıza saçma gelebilir) CN. 15000 lerde olduğu için bunu düşündüm. ABD ye kaçak olarak giriş yaparsam, işlemlerimi oraya taşıyabilir miyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |