DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hsn-kartal Afrika ve Asya için backlog yok gibi görünüyor. Sadece bir tane EU dosyası olduğu için ona bakmış olabilirler. Bence her halükarda Ankara'dan daha mantıklı yapılan konsolosluk değişikliği.

• @Mert-Karaalioğlu

Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

Sürecinizi anlayabilmeniz için lütfen DV2025 asamalariyla ilgili olan basligi Ilgili konu basligi icin tiklayiniz.

Ayrıca DV2024 Mülakat Deneyimleri başlığını da okumanızı tavsiye ederim mülakat sürecine geçebilen kazananların yaşadıklarını anlayabilmeniz için.

Hakkınızın yanmaması için öncelikle DS-260 formunu doldurun. DV2025 asamalariyla ilgili olan başlığı okuduktan sonra, eğer ki okuduklarınız doğrultusunda maddi manevi sürecin altından kalkamayacaksanız, şartlarınız iyileştiğinde tekrar Çeşitlilik Göçmen Vize Programı kurasına katılmanız sizin adınıza daha iyi olacaktır. Maddi ve manevi kolay bir süreç değil...

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• @Mert-Karaalioğlu ds260 doldurmak için bunlar gerekli değil. sadece kartınızın gideceği güvendiğiniz bir adres olmalı hatta şu anlık o adres boş bırakılıp mülaktta da doldurulabiliyor sanırım bu kısımdan tam emin değilim uzmanlar daha iyi bilir ama iş vs zorunluluğu diye bir şey yok

• @gucarslan net olarak anladım ve hatta aracı kurumsuz süreci bizzat yönetmenin hata payını da ortadan kaldıracağını düşünüyorum. Ama o kadar çok bilgi var ki kafam da altüst olmuş durumda.

• ⭐⭐⭐

@Mert-Karaalioğlu hangi konudan iş belgelemeniz gerekiyor. Eğer yeterli birikiminiz varsa sponsor veya iş teklifi gibi birşeye gerek yok

• merhaba @EzgiLera aynen dediğiniz gibi çok basitleştirerek sadece eşimin Ukrayna pasaportunu ekleyip eşimin mail adresinden mail attım. KCC 2 saat içerisinde yanıt verdi ve mülakatı Ankara'dan Polonya-Varşova'ya aldılar.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Ankara to Warsaw.

çok teşekkür ederim size verdiğiniz bilgiler için.

• ⭐⭐⭐

@dogukan-altn Hala imzaniz yerinde degil, mesaj metni olarak yazamazsiniz, oyle imza olmuyor. Verdigim tavsiye ayni, buralari hep okuyun.

• arkadaşlar şuan hangi numarala görüşme randevusu veriyolar nereden takip edebilirim ?

• Case numrası 29XXX ve başka ülkeye dosya taşıma ihtimalim imkansız denebilecek kadar düşük, olma ihtimali %10 lara mı düşüyor yoksa imkansız gibi birşey mi? Daha önceki seneki sayılara baktığımda eğer herkes güncelledi ise Ankara'da mülakata giren kimse olmamış gibi herkes ya yurt dışında girmiş yada çağrılmamış gibi izlenimim oldu. Bu konuda bir bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. herkes hakkında hayırlısı olsun.

• @ugursway cümlemin sonunu okusaydınız forumda yeni olduğumu ve iletilerimin hemen gözükmediğini yeni fark ettiğimi anlardınız bilerek aynı iletiyi atmıyorum yani 🙂

• @evr42

Bu arada diğer arkadaşlara bilgi olması açısından;
    Asıl talihli benim, Türk vatandaşıyım. Eşim Ukrayna vatandaşı. İkimizinde ikamet adresi TR.
    KCC’ye son 5 günde toplam 4 mail attım, ikisine otomatik tip1 mail yanıtı geldi. (Your forms have been received and are currently processing, allow several weeks etc.)

Üçüncü mailimde dosya taşıma talebim reddedildi. (Eşimin UKR pasaportu ve evlilik cüzdanı eklemiştim)
    Dördüncü mailimde eşimin mailinden @EzgiLera tavsiyesiyle sadece tek cümle yazıp eklere UKR pasaportu ekledik ve 2 saat sonra dosyamız Varşova’ya taşındı.
    Bilgilerinize

• @evr42 merhabalar bende şuan varşova da ikamet ediyorum ve burdan vize mülakatına giricem mülakat alabilirsem irtibatta kalalım sizinle de belki faydamız dokunur birbirimize ahmeterol1912 instagram dan ekliyebilirsiniz beni dilerseniz

• ⭐⭐⭐

@evr42, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba @EzgiLera aynen dediğiniz gibi çok basitleştirerek sadece eşimin Ukrayna pasaportunu ekleyip eşimin mail adresinden mail attım. KCC 2 saat içerisinde yanıt verdi ve mülakatı Ankara'dan Polonya-Varşova'ya aldılar.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Ankara to Warsaw.

çok teşekkür ederim size verdiğiniz bilgiler için.

Tebrik ederim 🙂

Umarım bundan sonra da süreciniz sorunsuz devam eder ve mülakat tecrübenizi de buradan okuruz 🙂 Bol şanslar!

• Arkadaşlar herkese merhabalar. Sanırım güzel bir gelişme var. BritSimon'ın yeni videosunda bir yönetmelik değişikliğinden bahsediyor. Bu değişikliğe göre eğer vatandaşı olmadan ya da oturumunuz bulunmaksızın, bir ülkede belli bir süre kalacağınızı ispat ederseniz veya o ülkede hali hazırda bulunduğunuzu konsolosluğa bildirirseniz dosyanızı taşıyabilirler. Hatta BritSimon'ın gösterdiğine göre dosyanızı taşımak zorundalar. Ancak oturumu bulunanların bile dosyasını taşımayan konsolosluklar gördüğümüz için bu yeni yönetmeliğe ne derecede uyarlar ve ne sürede uyarlar burası meçhul. Ancak yine de denemekte fayda var.

BritSimon'ın tavsiyesine göre eğer size oturumunuzun yoksa dosyanızı taşıyamayız cevabı verirlerse bu yeni yönetmeliği onlara hatırlatabilirsiniz. Yönetmelik geçeli daha sadece 3 hafta olmuş bu yüzden çoğu konsolosluğun haberi bile olmayabilir. Bundan dolayı dv24 talihlileri için bir fırsat olur mu emin değilim ancak yeni mali yılda konsolosluklar bu yönetmeliği uygulayabilir.

Herkese bol şanslar dilerim. Umarım vizenize kavuşursunuz ve şansa ihtiyacınız olmaz.

• @misha90
    ben de sizin gibi düşündüm aslında. ankara'dansa diğer her yer iyidir.
    bir de current olana kadar ankaranın performansına ve mülakat yöntemine bakacağım. en kötü ihtimalle yeniden ankara'ya aldırırım.
    riyad kötü gözükmüyor. 1eu geçmiş bu sene. o arkadaş da türk zaten, ulaşmaya çalışıyorum kendisine.
    dediğiniz gibi başka bekleyen yok eu kategorisinde. yani bekleyen olsa mülakat verilir gibi gözüküyor.

• BritSimon'un en son videosunda (

) bahsettiği yönetmelik maddeleri bu şekilde: "9 FAM 504.4-8(B) (U) Usual Place of Application

(CT:VISA-1984; 05-08-2024)

a. (U) As a general rule, IV and Diversity Visa applicants should apply for a visa in the consular district where they are resident and an applicant in the United States should apply for a visa at the post in the consular district of the applicant’s last foreign residence. Unless the Department directs otherwise, post is required to accept the case for processing.

b. (U) Alternatively, unless the Department directs otherwise, applicants may make their visa application in the consular section having jurisdiction over their place of physical presence, if the applicant can establish that they will be able to remain in the area for the period required to process the application. See 9 FAM 504.4-8(C) paragraph a.

c. (U) You must also accept, when so directed by the Department, an IV application from any applicant, including a Diversity Visa applicant, regardless of the applicant’s current residence, physical presence or last residence abroad.

d. (U) The assignment of an IV petition to a consular section by the National Visa Center (NVC) or a diversity visa application by the Kentucky Consular Center (KCC) in the United States will constitute such a direction by the Department.

9 FAM 504.4-8(C) (U) Third Country Processing for Applicants Abroad

(CT:VISA-1984; 05-08-2024)

a. (U) Application of Nonresident Applicant Physically Present in District: Department regulations provide that, unless otherwise directed by the Department, a consular section must accept an application from an IV or DV applicant physically present in the consular district even though not a resident in that district, provided the applicant can establish to the satisfaction of the consular officer, that they will be able to remain in the consular district for the time it normally takes to process an application. The time it normally takes to process an application should not include the potential time it might take for administrative processing, as an applicant may choose to depart the country while such processing is pending. In assessing the applicant’s ability to remain in the consular district, the consular section may take into consideration the applicant’s ability to do so legally and in accordance with the requirements of the host country, among other relevant factors. The applicant’s prospective ability to obtain a visa to apply for admission to the country where the consular district is located does not qualify an applicant as being “physically present” in the consular district, but if you are satisfied that the applicant will be physically present by the time of application, you are permitted to accept the transfer ahead of the applicant's relocation to permit case preparation and reduce logistical delays upon the applicant's arrival."

Yönetmeliğe ulaşabileceğiniz adres:

Belki de mülakatlar konusunda tüm başvuranları rahatlatan bir gelişme olur bu değişiklik.

• BritSimon'ın son videosunun özellikle 16:50-18:30 arasındaki bölümünde Ankara'dan dosya taşıma için başvurup isteği kabul edilmeyenlerin yeniden başvururken uygun bir dille yönetmeliğin yeni halini hatırlatarak başvuru yapmalarını tavsiye ediyor. Umarım vize mülakatı için bekleyişte bulunan arkadaşlarımıza bir faydası olur.

• @EzgiLera, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@dogacanyucel, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar bugün biraz DV24 ve DV25 exceline baktım karşılaştırma yaptıgımda
    DV 24 de her 5000 aralığında 130 kişi civarında green kart çıktığını
    DV 25 de her 5000 aralığında 65 kişi civarında green kart çıktığını gördüm.
    Yani listeye ekleme olma durumunuda düşünürsek bu sene Türkiye'den yüzde 40 oranında az kişiye greenkart çıkmış.
    Yani olumlu yönden bakacak olursak seneye Ankara mülakatları daha da hızlanabilir.
    Yazdıklarım yanlış olabilir tamamen çıkarım üzerinden yazıyorum

Excele bakmayın kazanan sayısı için. Case number aralığı için exceli referans alabilirsiniz tabi. Açıklanan ilk bültende dünyadan ve Türkiye’den kaç kişinin kazandığını net olarak göreceksiniz. Geçen senenin kazanan sayısı için geçen senenin bültenine bakabilirsiniz.

Merhabalar, cok kisa birsey sormak istiyorum. DV24 un aciklanan ilk bultenine baktim fakat sizin soylediginiz Turkiyeden kac kisinin kazandigini bulamadim. Eger sizin icin zahmet olmazsa hangi alana bakacagimi soyleyebilir misiniz?

• -Merhaba değerli forum yetkilileri ve üyeleri, öncelikle bu kadar değerli bilgilerin olduğu bir forumda paylaşımda bulunarak, menfaatsiz yardımda bulunan ve birbirine destek olan herkese çok teşekkürler.
    -Asıl talihli eşim Azerbaycan vatandaşı, bense Türk vatandaşıyım. Türkiye'de ikamet ediyoruz ve 28 Mayısta KCC aracılığıyla dosyamızı Tiflis'e taşıdık. Herşey yolunda giderse mülakata Tiflis'te katılacağız.
    -Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlara birkaç sorum olacak.
    -Öncelikle eşimin ingilizcesi şuan mülakat için yeterli değil benim ingilizcem ise yeterli. Mülakat esnasında tercüman ile anlaşmamız gerekli mi yoksa mülakata beraber gireceğimiz için benim çevirmeme müsaade ederler mi?
    -Ankara dışında mülakata katılacaklarda e-devletten İngilizce çıktı alınan belgelerde sıkıntı olduğuna ve tanımadıklarına dair gönderiler okudum. Resmi sitede belgelerin İngilizce olması veya yeminli tercüman tarafından çevirilmiş olması yazıyor sadece. Bu belgelerin ıslak imzalı veya apostilli olması ap ye düşme ihtimalini azaltır mı?
    -Tiflis mülakat deneyimlerinde YouTube da dışardan gelenlerin mülakattan önce en az 2 hafta bulunmaları gerektiğini okudum bunu tecrübe eden var mı?
    -Son olarak ülke dışından geleceğimiz için mülakat olumlu sonuçlanırsa pasaportların teslim alınması için kurye bilgilerinde konsolosluktan teslim alma gibi bir seçenek mi var? Mülakat sonrası resmi tatil olmazsa 2 gün içinde pasaportların teslim alınacağını okudum fakat adres kaydı ile ilgili detayı bulamadım.
    -Şimdiden destek olan herkese teşekkürler. Süreç ilerlediğinde ve tecrübe kazandıkça bu platforma sizler gibi elimden gelen desteği vereceğim.

• @ATS16 verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Linkide inceledim çoğu soruma cevap aldım . Tek sıkıntım şu bilginiz varmıdır acaba ben paristeki amerikan konsolosluğunda giricem mülakata e devlette dahil olmak üzere aldığım belgeleri ingilizceye çevirmeme gerek varmı sizce türkçe götürsem kabul edilirmi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.4k

| | | |