DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Vildan-0 Doğum tarihimi gün ay yıl şeklinde ve case number'ımı girdim

• Merhabalar ben ali eşimin üzerinden dv2025 talihlisi olduk ds 260 formunu doldurduk fakat ben kendi sayfamda kendi anne babamın doğum yerini istanbul olarak yazdım ve evlilik yıl dönümümüz 8 temmuzdu ben 7 temmuz yazmışım bunlarla ilgili bir sorun yaşarmıyız

• merhabalar eşim üzerinden dv2025 talihlisi olduk ds260 formumuzda benim sayfamdaki kendi anne ve babamın doğum yerlerini afyon değil istanbul olarak ve evlilik tarihimizide 8 temmuz değil 7 temmuz olarak belirttim formu açtırmama gerek varmıdır yoksa mülakatda sorun olurmu ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum sadece bu 3 yanlış cevabım var eşimin sayfasında herşeyi doğru yaptık

• Merhabalar, ben dün KCC ye bir eğitim programı planladığımı ve bunun için dosya taşımak istediğimi belirten mail gönderdim. İlk gönderdiğim mailde doğum tarihimi belirtmediğimi fark ettim ve aynı maili tarihleri ekleyerek tekrar gönderdim. İlk mailime cevap olumsuz gelirken 5 dakika aralıkla gelen ikinci mailime dosyanızı taşıdık cevabını aldım. Hem de doğum tarihi yazmadığım mailde taşıma onayı gelmiş.
    Benimde kafamda çok soru var vatandaşlık isterler mi, oturum sorarlar mı, mülakat verseler bile kapıdan çevirirler mi diye. Kendim şöyle bir yol izlemeyi düşünüyorum. Yeni mali yıl başlayana kadar bekleyip, hem temmuzda kanada vizesi ile mülakat alan arkadaşımızın sonucunu görmek ki umuyorum alacak. hem de yeni çıkan yönetmeliğin uygulanıp uygulanmadığını gözlemlemeyi ve eğer bu süreçte başarabilirsem oturum izni almayı düşünüyorum. Oturumda olmazsa . Son olarak dosyamı taşıdığım elçiliğe bir mail göndererek dosyam zaten sizde bir eğitim programı ile orda olacağım diyerek onlarında onayını almaya çalışacağım. Hiç Umduğum gibi olmaz ise belki mali yıldan sonra dosyayı geri Ankara ya taşımak zor olabilir gibi o yüzden süreç başlamadan KCC ile geri taşımayı düşünüyorum.
    Forumda tecrübeli çok insan var. Onlarında bu konuda fikirlerini almak gerekirse başka yollar izlemem için çok faydalı olur. Hem benim, hem de benim durumumda olan diğer arkadaşlar için.

• Bu ileti silindi!

• @ALİ-GÖKTAŞ Merhabalar, öncelikle lütfen Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin , paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Böylelikle süreciniz ile alakalı daha verimli cevaplar alabilirsiniz. Sonrasında DV2025 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

-Dosyanız için mülakat planlaması yapıldıktan sonra formunuzu açtırıp düzeltebilirsiniz.

• @Serc35 Merhabalar, imza kısmınıza kendi doğum tarihinizi yazmanıza gerek yok zira bizler için bu tarih sürecinizi anlamamız açısından bir önem taşımamakta. Bu sebeple paylaşacağım bağlantı üzerinden imzanızın nasıl olması gerektiğine yönelik daha detaylı bilgi sahibi olmanızda fayda var. Buyrunuz ; Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin

• Merhaba. Ben de DS-260 formunu doldururken üniversite eğitimim için şu an yaşadığım şehri forma hiç yazmamıştım çünkü nüfus kayıtlarında resmi ikametgahım memleketimde görünüyor. Genellikle 3-4 ay üniversite okuduğum yerde kalıyorum tatillerde memlekete dönüp 1-2 ay da memleketimde kalıyorum. DS formumu açtırmam gerekir mi, bu önemli bir konu mu?

• @yck06 merhaba, oncelikle tebrikler. dosyaniz tasindiysa geriye sadece mulakat maili beklemeniz kalmis. Dosyanizin nerde oldugunu KCC’ye mail atarak sorabilirsiniz, boylece emin olmus olursunuz. Bu gibi durumlarda elcilikler cogunlukla sorun cikartmiyorlar ki bu sene dosya transferi ile ilgili olarak kural degisikligi de yapildi bildigim kadariyla.

Mulakat maili aldiktan sonra tasidiginiz elcilige durumunuzu anlatip, kalici adresiniz olmadigini, formunuzda adres guncellemesi yapamayacaginizi iletebilirsiniz. Yaklasimlarini bu vesileyle anlayabilirsiniz.

Bundan sonraki surecte tasidiginiz ulkenin vizesini hizlica almak sizin icin faydali olacaktir.

• @ugurbocegi merhaba, onemli bir konu degil, bunun icin formunuzu actirmaniza gerek yok. Ihtiyac olursa mulakat aninda aciklarsiniz.

• @deebee çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@cttl, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@fahriakc
    emin olamayız. kimse bir şey diyemez ve emin olamaz bu konuda.

olay şu, ankara şuan dv2024 için 5binlerde. yani seneye benim 19binlere sıra gelme ihtimali yok. hatta 10binlere bile ihtimal gözükmüyor.
    forumu geriye dönük okursanız, ankara'dan sıra geleceğine inanan insanlar şu an ortada kalmış durumda.

biz şimdiden aldırdık. olur da taşıdığımız yer kabul etmezse, buralardan başka yerlere taşıtırız, ankara'dan değil.
    taşıtınca kabul etmezlerse ortada kalmıyorsunuz yani.

ama kcc aracılığıyla değil de ilerleyen süreçte konsolosluk üzerinden taşıtmaya çalışırsanız, konsolosluklar işi bizzat yapan birimler oldukları için, gerek fazla iş yükü gerekse o üülkenin vatandaşlarına öncelik verdiklerinden, sizin dosyanızı çok zor kabul ediyorlar.

benim yaklaşık bir aylık forum serüvenimden öğrendiklerim bunlar. tecrübeli arkadaşlar yanlışım varsa düzeltirler.

Tabi oldu da bir mucize oldu ve Ankara süper çalışmaya başladı dersek dosyanızı Ankara’ya geri taşıtabilirsiniz.

• Herkese iyi akşamlar ds260 formu bekar doldurdum fakat bir erkek arkadaşım var ve onuda surece dahil etmek istiyorum. Şoyle ki siralamam yuksek oldugu icin evlilik biraz aceleye gelecek. Evlilik surecinin en dogru ne zaman yapmam gerekir ? Bultenleri mi beklemeliyim yoksa olduda dosyami tasidim ve mulakat tarihi aldim o sure zarfinda hemen evlenip evraklarimi mi yeniletmeliyim sureci yasayan arkadaslardan yorumlarini bekliyorim tesekkurler 💫

• ⭐⭐⭐

@Baran-Soylu, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lumos
    Merhaba, imzamı oluşturdum. Yardım etme şansınız var mı ?

İmzanız eksik gibi geldi bana siz 8binlerde misiniz yoksa ilk 100de misiniz?

• @EzgiLera bu defa Ankara'nın bizi kabul etmesini beklememiz gerekmez mi? Yine yoğunluk olursa bu defa da belki Ankara taşımak istemeyecek 🙂

• @ALİ-GÖKTAŞ evlilik cüzdanınız isteniyor zaten, o yeterli olacaktır. Onu beyan edersiniz

• @MERVE-SARI eğer mülakata yakın olursa evliliğiniz, birlikteliginizi gösterebileceginiz söz, nişan vs fotoğraflarını beyan ederseniz. Şimdiden o fotoğraflardan edinebilirsiniz

• Arkadaşlar, dosya taşınmasını yaptıktan sonra vize alamamamız durumunda ne oluyor?

• annemin babamın doğum yeri nide sorun etmezler inşallah

• ⭐⭐⭐

@ugurbocegi, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera bu defa Ankara'nın bizi kabul etmesini beklememiz gerekmez mi? Yine yoğunluk olursa bu defa da belki Ankara taşımak istemeyecek 🙂

Ama vatandaşsınız. Ankara’da öncelikli oluyorsunuz bu sefer.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.3k

| | | |