DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cttl

Mail geldi KCC’den. Riyad’a taşımışlar dosyayı:)

Şimdi iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum.
    Bu süreçte işten ayrılırsam ve türkiye’ye dönersem ne olur bilmiyorum.
    Bir bilinmezlik daha başladı bizim için. Current olana kadar bekleyeceğim sanırım en kötü ihtimalle. En azından dosyam ankara’da değil artık:)

Forumda bir arkadaş riyadda girmiş, ona da her yerden yazdım ulaşamadım.

Tecrübeli arkadaşlarımın her fikri çok değerli benim için.

(Bu arada 2024 talihlilerinin turist vizesi alıp riyad’ı denemelerini öneriyorum. En fazla 100dolar vize ücreti gider)

• @yesss
    Evet öyle görünüyor ki kendim gerçekleştireceğim

• @lumos Kesinlikle size katılıyorum.Ben buradan gerçekten çok verimli bilgiler öğrendim.

Hocam peki benim Case numberımı düşünecek olursak dosya taşıma sürecinde nasıl bir yol izlemeliyim bana ne gibi tavsiyeler verirsiniz gerçekten kafam çok karışık

Teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için.

2025EU2XXXX
    DS260: 08/05/2024
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy

• @lumos evet eski mesajları yoğun şekilde okudum ama kafam çok karıştı. Burda sormak istediğim şu sadece , tabi ki schengen olması dosya taşıma hakkı vermez ama oturum olmadan hangi ülkelerde görüşme yapmak faydamıza olur, bir de bu süreci destek almadan kendim becerebilir miyim bundan emin değilim.

• @EzgiLera çok teşekkürler

• @EzgiLera anladim. O zaman mülakatta en yüksek diplomaniz ne diye soruldugunda universite, fakat ds-260 formunu doldurdugum sirada hala ögrenci oldugum icin lise olarak yazdim demeli miyim? Ayrica hem lise diplomasi asli hem universite diplomasi aslini da götürecegim degil mi? Bu arada 2 iletiyi de gönderdigim icin özür dilerim onayda takildigini bilmiyordum.

• ⭐⭐⭐

@cttl, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cttl

Mail geldi KCC’den. Riyad’a taşımışlar dosyayı:)

Şimdi iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum.
    Bu süreçte işten ayrılırsam ve türkiye’ye dönersem ne olur bilmiyorum.
    Bir bilinmezlik daha başladı bizim için. Current olana kadar bekleyeceğim sanırım en kötü ihtimalle. En azından dosyam ankara’da değil artık:)

Forumda bir arkadaş riyadda girmiş, ona da her yerden yazdım ulaşamadım.

Tecrübeli arkadaşlarımın her fikri çok değerli benim için.

(Bu arada 2024 talihlilerinin turist vizesi alıp riyad’ı denemelerini öneriyorum. En fazla 100dolar vize ücreti gider)

Mülakatınız planlandıktan sonra gidip orada mülakata girebilirsiniz eğer o anda orada yaşamıyor olsanız bile. Mülakatta neden buradasın diye sorarlarsa formu doldurduğunuz süreçte orada olduğunuz için o konsolosluğu seçtiğinizi de söylersiniz. Sorun olacağını sanmıyorum.

• @rezanclz
    Size defalarca cevap verilmesine rağmen ısrarla aynı iletiyi yazmaktan vazgeçiniz lütfen.

• @EzgiLera
    inş ya, çok güzel olur. Bu arada riyadın istatistiklerine de bakmadım. Ankara’dan kötü olma ihtimali yoktur diye düşündüm

• @cttl riad en son eu 2487 ye vize basmış, istatistiklere bakın isterseniz

• ⭐⭐⭐

@yesss, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lumos evet eski mesajları yoğun şekilde okudum ama kafam çok karıştı. Burda sormak istediğim şu sadece , tabi ki schengen olması dosya taşıma hakkı vermez ama oturum olmadan hangi ülkelerde görüşme yapmak faydamıza olur, bir de bu süreci destek almadan kendim becerebilir miyim bundan emin değilim.

Forumu sürekli takipte kaldığınız sürece sizin sürecinizi sizden iyi kimse idare edemez. Her şeyi buradan destek alarak yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera anladim. O zaman mülakatta en yüksek diplomaniz ne diye soruldugunda universite, fakat ds-260 formunu doldurdugum sirada hala ögrenci oldugum icin lise olarak yazdim demeli miyim? Ayrica hem lise diplomasi asli hem universite diplomasi aslini da götürecegim degil mi? Bu arada 2 iletiyi de gönderdigim icin özür dilerim onayda takildigini bilmiyordum.

Muhtemelen böyle bir soru sorulmayacak. Belgelerinizi verirken 2 diplomayı birden verirsiniz. Başka bir açıklama yapmanızı isteyeceklerini sanmıyorum. Ama sorarlarsa söylersiniz tabi.

• @EzgiLera Unlock request attım ve 1 gün içerisinde döndüler, formum açıldı ve düzenleyip tekrar yolladım. Açıkçası siz de haklı olabilirsiniz ancak kafamda sorularla yaşayacağıma rahat etmeyi tercih ettim. Hayırlısı olsun, yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@olowen, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Unlock request attım ve 1 gün içerisinde döndüler, formum açıldı ve düzenleyip tekrar yolladım. Açıkçası siz de haklı olabilirsiniz ancak kafamda sorularla yaşayacağıma rahat etmeyi tercih ettim. Hayırlısı olsun, yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Sizin süreciniz, sizin tercihiniz tabi.

2022 yılı haricinde submit tarihi önemli olmadı. Bu önlemler ya tekrar 2022 gibi olursa diye.

2022 excel tablosunu incelerseniz 3binlerin mülakat alamadığını ama 20binin mülakat aldığını görebilirsiniz. Sebebi reopen yapanlara ve geç dolduranlara Ankara’nın mülakat vermemesi.

• @dogukan-altn muhtemelen en güzeli böyle aracısız yürütmek olacak. Umarım hatalı birşey yapmadan becerebiliriz 🙂 . Ben sadece şunu merak ediyorum çünkü 2 türlü de yapın olur diyen oldu. Dosya taşımak için şimdiden mi mail atmamız gerek yoksa numaramız current olduktan sonra mı ? Aracı kurumlar hemen dosya taşıma yapmamız lazım derler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yesss merhaba,

"Aracı kurumlar ..."

ifadesi geçen iletileriniz için forumdan destek olmamızı lütfen beklemeyin.
    siz, aracı kurumların size verdiği / vereceği doğrultuda sürecinizi devam ettirecekseniz lütfen o şekilde yapın.

çünkü biz çok iyi biliyoruz ki o "Aracı kurumlar" da zaten burada profili olan kullanıcılar ve bütün bilgiyi buradan alıyorlar.
    farkımız, biz karşılığında para almıyoruz 😉

• @rasitcenngiz Numaranız aktif olmadan önce KCC ile iletişime geçebilirsiniz, aktif olduktan sonra konsolosluklara yazabilirsiniz. @lumos Hanım daha doğru bilgilendirmiş. Mülakat aldığınızda sistemde görebilirsiniz.
    Mülakat aldıktan sonra statünüz "Ready" olarak görünüyor

• @Vildan-0 @rasitcenngiz

Bildiğinizi düşünüyorum ancak siz ve diğer DV2025 kazananlarının unutmaması gerekiyor ki KCC üzerinden dosya taşımak için Türkiye'de doğumunuz haricinde başka bir ülkeden vatandaşlığınızın olması veya başka bir ülkede iş/okul/eşinize ait vatandaşlık vb durumlar nedeniyle oturum izniniz/yasal izniniz olduğuna dair kanıt ibraz edebilmeniz gerekiyor. Bu kanıtlar olmaksızın DV-2025 mali yılı başlamadan ve CN'niz cut off olmadan başvurabileceğiniz KCC sadece bu şartları/kanıtları ibraz etmeniz halinde mülakat yerinizi değiştirebilir.

Olası diğer konsolosluklara göndereceğiniz dosya taşıma taleplerinizin de DV2025 mali yıl başlangıç tarihi olan 01.10.2024 tarihinden önce dikkate alınmayacaktır zira DV2024 mali yılı devam ediyor 30.09.24 mesai bitimine kadar.

• Bana 2025 için greencart cıktı ama hakkımı da yakmak istemiyorum. Henüz basvuru yapmadım çünkü mülakat sırasında kalacak yer ve iş belgelemek gerekiyormuş sanırım. Benim de tanıdıgım kimsem yok. Kalacak yer ayarlayamıyorum iş konusu da keza öyle ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz

• @cttl Riyadın performansını bilmemekle birlikte Ankaradan daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Zira Ankara'nın performansı her sene düşerek gitmekte.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |