DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba KCC' den dosya taşıma talebim için cevap geldi açıkçası pek anlayamadım sizin görüşüniz nedir?

Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

For additional information, please refer to the following.

• Merhaba; bende dosya taşıma için mesaj attım bu cevap geldi, kişilere göre maalesef farklı davranışı var kcc nin. Thank you for your inquiry.

When filling out your Form DS-260 you will have the opportunity to update your physical address and to select the consular section at which you would like to be interviewed. Generally speaking, this must be the consular section that is closest to where you will be living, in the country of your residence, when you are interviewed. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

If you must change your address or interview location again after you have submitted your DS-260, you will need to write to [email protected] to have your application unlocked and your case reassigned to a new location.

If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy at which you have been scheduled to determine if your case can be transferred to a different location.

• ⭐⭐⭐

@sılassingec-12, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@onuru teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için o zaman mali yıl başlamadan gidebileceğimiz ülkelere dosya tasima işlemi yapılabilir anladığım kadarıyla süreçte başladığında islemimizi hemen gerçekleştirebiliriz daha iyi ve daha rahat. kesinlikle dosya taşıyacağım ama youtube de yeterince deginilmemis bu konuya daha önceki deneyimleri okuyup umarım süreci daha iyi anlarım 🙂

En güncel kaynak her zaman forum. Çünkü gerçek kişilerin güncel tecrübeleri var burada.

Özellikle hayal satan bazı avukatların YouTube videolarını veya buradan öğrendiği ücretsiz bilgileri parayla satmaya çalışan “danışman”ları izliyorsanız acilen bırakmanızı tavsiye ederim 🙂

• ⭐⭐⭐

@halteran, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar, https://ceac.state.gov/iv/ ye erisim sorunu yasiyorum bir kac gundur.

cep telefonu mobil baglatiyla denedigimde aciliyor. fakat WIFI'ye gecince "The requested URL was rejected. Please consult with your administrator. " seklinde bir hata aliyorum. Bu durumla daha once karsilastiniz mi. Sanki bulundugum network blacklist e alinmis gibi.

VPN, reklam engelleme, raspberry pi gibi bir şey mi kullanıyorsunuz modemde?

• ⭐⭐⭐

@VIRTUE, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba KCC' den dosya taşıma talebim için cevap geldi açıkçası pek anlayamadım sizin görüşüniz nedir?

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

For additional information, please refer to the following.

Tekrar mail atın. Rastgele cevap atmışlar. Oluyor öyle arada.

• Cuma günü KCC ye gönderdiğim maile istinaden dün dosyamın Viena'ya taşındığı maili geldi. DV2025 süreci başladıktan sonra Viena'ya mail atıp ''dosyamı konsolosluğunuza taşıdım randevu vermenizi rica ederim ''gibi mail atmak gerekir mi yoksa onarın mülakat maili göndermesini mi beklemeliyim ? Ayrıca CN numarası 5XXX lerde olup daha önce current olacaklara mail gelecek mi ? farklı bir talepleri olacak mı takipte olacağım.

• @EzgiLera

Mailim şu şekildeydi şimdi tekrar aynısını gönderdim.

Dear Sir/Madam,

I hope this email finds you well. I am writing to request the transfer of my Diversity Visa Lottery case (DV2025) and my family members' cases to the U.S. Embassy in Vienna, Austria. Currently, our interview location is the U.S. Embassy in Ankara, Turkey. However, as we will be residing in Vienna at certain times during the DV2025 process, it would be more convenient for us to have our cases processed at the U.S. Embassy in Vienna. Below are the details of my case and my family members'

information:

I kindly request your assistance in transferring our cases to Vienna.

Thank you for your attention to this matter. I look forward to your positive response.

Best regards,

• @fahriakc Bence hiç gerek yok kurcalamaya current tarihinizi zaten mecbur bekleyeceksiniz. Current olduktan sonra bir süre mail gelmesini bekleyin gelmezse yazarsınız bence.

• @VIRTUE taşıyacaklardır merak etmeyin bir daha aynı mail gelirse bence hazırladığınız maili biraz daha kısaltın az ve öz yeterli oluyor.

• @VIRTUE merhaba, mailinizin bu kadar uzun olmasina gerek yok bir de mail icerigini chat gpt den yazdirmissiniz sanirim. Maillerinde spam protection var ise (yüksek olasilik ile var) spam olarak algilanmis olabilir en iyisi kendiniz sade bir sekilde yazin benim gönderdigim mail örnegi eski mesajlarda var.

• ⭐⭐⭐

@VIRTUE, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera

Mailim şu şekildeydi şimdi tekrar aynısını gönderdim.

Dear Sir/Madam,

I hope this email finds you well. I am writing to request the transfer of my Diversity Visa Lottery case (DV2025) and my family members' cases to the U.S. Embassy in Vienna, Austria. Currently, our interview location is the U.S. Embassy in Ankara, Turkey. However, as we will be residing in Vienna at certain times during the DV2025 process, it would be more convenient for us to have our cases processed at the U.S. Embassy in Vienna. Below are the details of my case and my family members'

information:

Thank you for your attention to this matter. I look forward to your positive response.

Best regards,

Uzun olduğu için ya okumamışlardır ya da kafaları karışmıştır.

O yüzden her zaman kısa ve öz yazmaya çalışın.

Sadece bu kısım bile yeterli olabilir, maile yazmanız gereken bilgilere ek olarak.

• @EzgiLera kesinlikle katiliyorum forumu kesfetmeden önce ismi cok gerekli olmayan bir danismanin youtube videosuna soru sorma amacli yorum atmistim , ve beni o kadar gereksiz telaslandirip yanlis bilgi vermisti ki o gün arastirma yaptigimda burayi kesfettim😄sanirim akli sira insanlari telasa sokup danismanlik hizmeti satmaya calisiyordu galiba.

• @fahriakc hayir boyle bir sey yapmaniza gerek yok. Mulakat almak icin current olmayi beklemelisiniz, bu sure icerisinde dosyanizin nerde oldugundan emin olmak istiyorsaniz KCC’ye dosyam hangi postta gibi bir mail yazabilirsiniz.

• @EzgiLera tekrar denedim, evet, sirket vpn'ini deaktif edince girebildim.

• @deebee evet bende bunu düşünüyordum , son dakika bir sorun olur dosyam taşınmamış olur diye endişeleniyordum. Bunu da ilerleyen günlerde dosyam nerede mailini atarak netleştirmiş olacağım. Teşekkür ederim.

• Merhaba, dosya taşıma talebime şu şekilde mesaj geldi, kcc dv herkese farklı davranıyor galiba.

When filling out your Form DS-260 you will have the opportunity to update your physical address and to select the consular section at which you would like to be interviewed. Generally speaking, this must be the consular section that is closest to where you will be living, in the country of your residence, when you are interviewed. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

If you must change your address or interview location again after you have submitted your DS-260, you will need to write to [email protected] to have your application unlocked and your case reassigned to a new location.

If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy at which you have been scheduled to determine if your case can be transferred to a different location.

• @rezanclz Merhaba. Ben eşim ve iki çocuğumun dosyalarınıda taşımak için biraz detaylı hazırlamam gerekiyordu. Evet chat gpt4o kullandım ancak sizinde söylediğiniz gibi spam olarak algılanmaması için formatı değiştirip gönderdim☺️ yine net cevap alamazsam basit bir mesaj göndeceğim.

• ⭐⭐⭐

@rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera kesinlikle katiliyorum forumu kesfetmeden önce ismi cok gerekli olmayan bir danismanin youtube videosuna soru sorma amacli yorum atmistim , ve beni o kadar gereksiz telaslandirip yanlis bilgi vermisti ki o gün arastirma yaptigimda burayi kesfettim😄sanirim akli sira insanlari telasa sokup danismanlik hizmeti satmaya calisiyordu galiba.

Ayrıca gerçekten bilmiyor da olabilir 😅

• @VIRTUE

Hello,

My wife, my child, and I will be in Vienna, Austria next year. Could you transfer my case to Vienna, Austria?

Name:
    Surname:
    Birth Date:
    Case Number:

Bu şekilde mail atabilirsiniz en alttaki bilgilere my wife name my child name diye ekleyip gönderebilirsiniz. yapay zeka kullanmanızı önermem şahsen. diğer mesajda bahsettiğim gibi bir koruma var ise direkt spam diye mail adresiniz bloklanabilir riske hiç gerek yok. Ben ailemden çok gpt gibi yapay zeka uygulamaları ile konuşuyorum yazma biçiminden direkt anladım gpt olduğunu 🙂

• @rezanclz Teşekkür ederim. Aynı maili tekrar göndermiştim. Cevap bekleyeyim mi ? Yazdığınız şekilde tekrar göndereyim mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |