DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ertan-Turgun Teşekkürler. Benim de aklımda Güney Asya ülkeleri var ama şimdi KCC aracılığıyla taşısam daha sonra sıkıntı yaratıp yaratmayacaklarını bilemediğim ve tekrar Ankara'ya aldırmak istesem bu konuda zorluk yaşayıp yaşamayacağımı bilmediğim için henüz daha taşımadım.

• @fahriakc Aynen öyle current olduktan sonra belli bir süre mail bekleyeceğim gelmezse konsolosluğa mail atıp neden mülakat planlamadıklarını soracağım. Burada mısın veya burada olman lazım gibi bir mail alırsam hemen gideceğim pasaporta bastıkları giriş damgası ile orada olduğumu gösteren bir mail göndereceğim. Benim planım bu yönde.

• Herkes dosyasını taşıtanlara nasıl emin olabiliyorsunuz mülakat alacağınıza yazıyor. Emin değiliz zaten sadece current olduktan sonra dosya taşımanın çok daha zor olduğunu DV2024 talihlilerinden görüyoruz. Taşıtabilenlerde zaten o ülkeye gidip bunu kanıtlayıp ancak öyle taşıtabiliyor. Ben ve benim gibi dosyasını şimdiden KCC ile taşıtanlar sadece bu imkanı kullanıp current olduğumuzda dosyamız o ülkede olduğundan belki mülakat almak daha kolay olur diye düşünüyoruz. Tabi ben yine de sadece bekleyerek mülakat maili alacağımızı zannetmiyorum. Hangi ülkedeyse mutlaka gidip ülkeye giriş damgası v.s. gibi şeyler isteyeceklerdir diye düşünüyorum.

• Bu arada daha önceki mesajları okumamış arkadaşlar için referans olması açısından, DV2024 talihlisi olan @emirhan1 arkadaşımız KCC ile current olmadan dosyasını taşımış, mülakat mailini de almış ve 12.07.24 tarihinde Kanada/Montreal de mülakata girecektir. DV2025 talihlisi arkadaşlara durumu takip etmesini öneririm. Zaten Emirhan beyde deneyimlerini yazacaktır. Güzel bir örnek olacak bizlere. (Bu arada umarım vizesine kavuşur. Kendisine bol şans dilerim.)

• Bosna Hersek e DV2025 sürecinde mülakatımı sizde yapabilir miyim diye mail attım . Amacım hangi şartları öne süreceklerini öğrenmekti fakat navigator a yönlendiriyor Navigatora da belli seçenekler dışında açıklama girilemiyor yani hiçbir şekilde ulaşılamıyor görünüyor.

• Merhabalar dv2025 talihlisiyim. Sıra numaram 3XXX tahmini ne zaman mail veya konsolosluk sıra numarası alabilirim ? Tarihler ne zaman başlıyor. Kaçırmak istemiyorum.

• @brkkrmz27 sürecinize imzanıza taşıyın lütfen sorularınıza doğru cevaplar almak için, nasıl yapılacağına dair yönergeye buradan ulaşabilirsiniz.

Sizin süreciniz 01.10.24 tarihinde başlıyor, geçtiğimiz yılların takip tabloları aşağıda mevcut. Bu tabloları inceleyip bir çıkarım yapabilirsiniz kendi numaranız doğrultusunda.

Her yılın kendi dinamikleri (cn sıralaması, mülakat dağıtım tarihi vb) var, süreci kendinizin sıkı takip etmesi faydanıza olacaktır. Forumu ve bu başlığı takip etmekten çekinmeyin, sorularınızın cevaplarını bulmak için arama butonunu kullanmaktan imtina etmeyin. Bol şans

DV2022 tablosu: https://bit.ly/3ep3byM
    DV2023 tablosu: https://bit.ly/3KzLHwc
    DV2024 tablosu: https://bit.ly/428RByc

• @yck06 kesinlikle katılıyorum. Her sene daha da kötüleşen ankara öyle gösteriyorki dv25te yine hüsran yaşatacak. Ben de olsam dosyamı kesinlikle taşırdım. KCC’nin dosya taşıması büyük şans şu an. Baktım taşıdığım ülkenin performansı Ankaradan daha kötü dosyamı tekrar ankaraya taşımaya çalışırdım. Ne de olsa vatandaşıyım. Hoş böyle bir durum daha önce oldu mu bilmiyorum ama denemeye kesinlikle değer. Umarım dv25 dv24ten daha iyi bir yıl olur. Herkese bol şanslar dilerim.

• Selam, çok aradım ama bulamadım greencard mülakatı yapılan şehirler nereler acaba mesala Almanya için taşıtırsak dosyamızı nerede olur bilgisi olan var mı acaba? Sonuçta türkiye özelinde baktığımızda sadece Ankara da mülakat yapılıyor

• @Hope-Breaker Dosyamızı taşıdıktan sonra tekrar Ankara'ya taşıma durumu soru işareti olduğu için ben henüz kcc ile dosya taşıma kararı veremiyorum. Evet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, teoride tekrar Ankara'ya taşımak kolay olmalı ama yine de kesin bir cevabı yok sanırım.

• @lesnarhomie sizin dosya numaranız görece düşük olsa bile ankarada çok riskli bir dosya numarası, eğer dosyanızı taşıma imkanınız varsa kesinlikle dosya taşımanız mülakat almanız konusunda daha garanti olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@lesnarhomie, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Hope-Breaker Dosyamızı taşıdıktan sonra tekrar Ankara'ya taşıma durumu soru işareti olduğu için ben henüz kcc ile dosya taşıma kararı veremiyorum. Evet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, teoride tekrar Ankara'ya taşımak kolay olmalı ama yine de kesin bir cevabı yok sanırım.

Ankara’ya taşımak kolay.

• @birnefes öncelikle sürecinizi imzaniza taşımanız gerekiyor
    Travel.State.Gov > U.S. Visas > List of U.S. Embassies and Consulates şeklinde açıp göreceğiniz üzere konsolosluklarin bulunduğu şehirler yazıyor zaten ülkenin başında
    DV dosyalarina bakıp bakmadigina konsolosluk sayfasına girip vizeler bölümünden bakıp ogrenebiliyorsunuz

• @lesnarhomie Her gün forumda önceki yıllardaki tecrübeleri okuyorum. İnsanlar 25000 sıra numarasına mülakat gelince Ankara kötü demişler. Sonraki sene 10000'lere düşmüş. DV2024 hala meçhul maksimum 7000'li sıralar konuşuluyor oda tahminen. Sizin sıranıza Ankara dan mülakat gelme durumu bence yok fakat yine de DV2025 mali yılı başlamadığı için yok denecek kadar az diyeyim. O yüzden bence hiç düşünmeyin current olmadan KCC ile taşıtın dosyanızı sonra pişman olmayın. Ankara'ya geri taşıtmak emin olun diğerinden zor değildir.

• DV2025EU Türkiye talihli sayısı vb. veriler ististiksel olarak açıklanıyor mu?

• @cttl Merhaba, hangi ülkeye taşıtmayı düşünüyorsunuz? Benim yeşil pasaportumun süresi bitiyor o yüzden vizesiz bir yere taşıtmak istiyorum dosyayı

• @yck06
    Selamlar, bakmış olduğunuz senenin dinamiklerine göre inceleyip, analiz etmeniz gerekmektedir. DV2022 yılında 25k CN’e Ankara’nın mülakat planlama sebebi, DS-260 formunu ilk önce dolduran kişilere CN’den bağımsız mülakat planlaması yaptıkları için. O sene formunu geç yolladığı için 3K CN sahip, mülakat alamayan birçok kişi oldu. O yıl ki Ankara performansını sadece sayılar üzerinden yorumlamak doğru olmayacaktır.

• @gdv25 selamlar, evet agustos veya eylul bulteninde hangi ulkeden kac kisi kazanmis vs. istatistigi paylasiliyor.

ornek olmasi acisindan dv2024 un istatistigini asagiya ekliyorum.

ilgili adres

• Merak ediyorum, ankara 7000lere sira verdiginde, diyelim Agustos 20'si... O tarihe kadar 55binlik kotanin dolmasi ve mulakat verilenlerin sonuc alamadan geri cevirilmesi mumkun mu. Yani 55bin kotasi dagitilan mulakat mi yoksa basilan GC vizesi mi?

• @halteran
    Evet mümkün, maalesef geçen sene sonlarında mülakatı olduğu halde kota sebebiyle iptal edilip vizesini alamayan birçok kişi oldu.
    55bin vize kotasıdır, mülakat kotası değildir.
    Kota konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz sayılarla dv başlıklarına göz atabilirsiniz. ilgili başlık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.4k

| | | |