Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Amcam babam, annem ve benim için 2007de f4 kategorisinden bir başvuru yapıyor (Priority date 03/04/2007). Ben başvuru olduğunda 9 yaşındaydım, şimdi ise 25 yaşındayım. NVC Welcome letter'ımızı aldığımızda 2019 ekim'de ben 21 yaş 5 aylıktım.

bu sitedeki hesaba göre benim Age at Time of Visa Availability yaşım welcome letter'ımın geldiği 2019 yılındaki yaşım olan 21 yaş 5 aylık mı oluyor, yoksa şu andaki yaşım olan 25 mi oluyor? Welcome letter'ımızda şöyle bir ifade var =>> NVC received your approved immigrant visa petition from USCIS.

The formula for calculating CSPA is:

Age at Time of Visa Availability - Pending Time = CSPA Age

Example:

You are 21 years and 4 months old when USCIS considers an immigrant visa available to you. Your petition was pending for 6 months. Calculate your CSPA age as follows:

21 years and 4 months - 6 months = 20 years and 10 months

Age at Time of Visa Availability

The date the visa is considered available is the later of these date:

The date the petition was approved;

Ben bekarım,hiç evlenmedim. CSPA 21 yaş altı ve bekar olduğumda geçerli diye okudum. Ay sonunda konsoloslukta mülakatımız var. Pending time'ı da çıkarınca CSPA Age'in 21'den küçük olacağına eminim, çünkü dilekçe 2007'de dolduruldu, ve onaylanması f4'te zaten uzun sürüyor bunu biliyoruz. Bu durumda vize almamda herhangi bir sorun yok diye hesaplıyorum, doğru mudur? Burda en önemli sorum Age at Time of Visa Availability'i dilekçemin onaylandığı tarihteki yaşım 21 yaş 5 aylık olarak mı almalıyım yoksa şu anki yaşım olan 25 yaş olarak mı hesaplamalıyım?

Değerli yanıtınız için şimdiden teşekkürler

• Muslu Law Firm

@suzers, içinde söyledi: F4 vizesi amerikan vatandaşının kardeşinin çocuğu 21 yaş üstü olma durumu

Merhaba,

Amcam babam, annem ve benim için 2007de f4 kategorisinden bir başvuru yapıyor (Priority date 03/04/2007). Ben başvuru olduğunda 9 yaşındaydım, şimdi ise 25 yaşındayım. NVC Welcome letter'ımızı aldığımızda 2019 ekim'de ben 21 yaş 5 aylıktım.

bu sitedeki hesaba göre benim Age at Time of Visa Availability yaşım welcome letter'ımın geldiği 2019 yılındaki yaşım olan 21 yaş 5 aylık mı oluyor, yoksa şu andaki yaşım olan 25 mi oluyor? Welcome letter'ımızda şöyle bir ifade var =>> NVC received your approved immigrant visa petition from USCIS.

The formula for calculating CSPA is:

Age at Time of Visa Availability - Pending Time = CSPA Age

Example:

You are 21 years and 4 months old when USCIS considers an immigrant visa available to you. Your petition was pending for 6 months. Calculate your CSPA age as follows:

21 years and 4 months - 6 months = 20 years and 10 months

Age at Time of Visa Availability

The date the visa is considered available is the later of these date:

The date the petition was approved;

Ben bekarım,hiç evlenmedim. CSPA 21 yaş altı ve bekar olduğumda geçerli diye okudum. Ay sonunda konsoloslukta mülakatımız var. Pending time'ı da çıkarınca CSPA Age'in 21'den küçük olacağına eminim, çünkü dilekçe 2007'de dolduruldu, ve onaylanması f4'te zaten uzun sürüyor bunu biliyoruz. Bu durumda vize almamda herhangi bir sorun yok diye hesaplıyorum, doğru mudur? Burda en önemli sorum Age at Time of Visa Availability'i dilekçemin onaylandığı tarihteki yaşım 21 yaş 5 aylık olarak mı almalıyım yoksa şu anki yaşım olan 25 yaş olarak mı hesaplamalıyım?

Değerli yanıtınız için şimdiden teşekkürler

Sayin@suzers, CSPA genelde hayli komplike hesaplamalar gerektirebiliyor. Detayli bilgi icin bu linke bakiniz. https://www.uscis.gov/green-card/green-card-processes-and-procedures/child-status-protection-act-cspa CSPAden yararlanmak icin ilk sart bekar kalmaniz bu konu net. Sorunuzu dogru cevaplayabilmek icin asil kritik konu sizin vizenizin ne zaman approved oldugunu tespit etmek. Bu da soyle aciklaniyor" Age at Time of Visa Availability-
    The date the visa is considered available is the later of these 2 dates:
    The date the petition was approved; or The first day of the month of when USCIS considers a visa available for filing an adjustment of status application based on your immigrant preference category, country of chargeability, and priority date. You must check the USCIS website to determine which of the 2 charts (Dates for Filing or Final Action Dates) from the Department of State (DOS) Visa Bulletin you may use to file an adjustment of status application. " Yani ya vizenin onay tarihi (ki oda I-797C formunda yazar veya DOS in yayinladigi ve her ay degisen ilk AOS yapabileceginiz tarih. Bu iki tarihin hangisi daha sonra ise o tarih sizin vize tarihindeki yasinizi belirler. Bu konuyu cozmeden sorunuzu dogru cevaplayamayiz. Bu da karmasik bir konu oldugu icin tereddutunuz var ise avukat yolu ile duruma hazirlikli olmaniz gerekir. Ancak genelde kardes basvurularinda cocuklar da bu durumdan yararlanabiliyor ve yas durumu problem olmuyor. Bu konuyu da sizi biraz da olsa rahatlatmis olmak acisindan belirtmis olayim.

• @Claudia-J-Muslu değerli dönüşünüz için çok teşekkürler. Final action dates bizim için uygun olan chart, ben orda 24 yaş 11 aylık oluyorum, bu kısmı anladım. I-797 belgemiz nerede bulamadım maalesef, ama dosya numaramız ANK2010 ile başlıyor, bu approval date’imiz 2010 tarihli bir şey demek midir ? Welcome letter da 2019da geldi, yoksa approval date 2019 tarihli bir şey mi demeliyiz? Net tarih olmasa da belki yılını anlayabilirim. İletinizin son kısmı içimi rahatlattı gerçekten , approval date ile ilgili bir yorumunuz olursa belki ordan da bir hesaplama yapabilirim.

Tekrar teşekkür ederim.

• @suzers @Claudia-J-Muslu merhaba, bugün konsolosluktan randevu öncesi son check maili geldi.

Annem babam için (onlar applicant 1 ve applicant 2) belge listesi göndermişler ama

Applicant 3: Ege Baran SUZER
    Status: Over 21 years of age, not eligible
    Documents and/or Actions Required: None

Böyle yazıyor benim için. Daha önce konsolosluktan gelen mailde ismim listede vardı ve böyle bir şey yazmıyodu. Ben vize alamayacak mıyım bu durumda, yoksa son hesaplama konsoloslukta mı yapılıp karar verilecek? CSPA hesaplamadan yaşım 25 diye böyle yazmış olabilirler mi? Bu mail fena halde umudumu kaybettirdi bana… Bir tavsiyeniz var mı?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 6
  • 3
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |