DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @malican27777 merhaba. Mesleklerimiz green card çekilişini etkilemez. Bir kişinin green card lotosunu kazanma ihtimali %1-2 arasında ama siz ve eşiniz ayrı ayrı başvurunca bu oran %2-4 arasına çıkıyor. Fakat bir de green card lotosunu kazandıktan sonra da konsolosluklardan mülakat alabilme durumu var (yani green card lotosunu kazanmakta green card alacağınız anlamına gelmiyor), orada da oran %33-50 arasında değişiyor.

• @Gürkan-1 merhaba, paralı sitelere hiç gerek yok burdan kontrol edebilirsiniz fotoğrafınızı https://tsg.phototool.state.gov/photo Biz öyle yapmıştık. İyi şanslar 🤞🏻

• ⭐⭐

@Beykentli, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@malican27777 merhaba. Mesleklerimiz green card çekilişini etkilemez. Bir kişinin green card lotosunu kazanma ihtimali %1-2 arasında ama siz ve eşiniz ayrı ayrı başvurunca bu oran %2-4 arasına çıkıyor. Fakat bir de green card lotosunu kazandıktan sonra da konsolosluklardan mülakat alabilme durumu var (yani green card lotosunu kazanmakta green card alacağınız anlamına gelmiyor), orada da oran %33-50 arasında değişiyor.

Oran hala %1 2 arasındaysa çok iyi. Bir site buldum en son 2021 verisi var %2.2 diyordu üstüne pasaport kalktı herkes başvurur oldu tahminimce %0.5 lerdeyiz artık

• @malican27777 Merhaba. Ben de polis memuruyum. Greencardı kazandım, mülakatı geçtim ve vizemi aldım. Bu konuda hiçbir problem yaşamadım. Mesleğinizin bu sürece olumlu yada olumsuz bir etkisi yok. Bu tamamen bir çekiliş, başvuru şartlarına uyan herkes eşit şartlarda şansa sahip. Aklınıza takılan yada endişe duyduğunuz bir konu olursa her zaman yanıtlarım.

• Yasaklı

@Turco, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@malican27777 Merhaba. Ben de polis memuruyum. Greencardı kazandım, mülakatı geçtim ve vizemi aldım. Bu konuda hiçbir problem yaşamadım. Mesleğinizin bu sürece olumlu yada olumsuz bir etkisi yok. Bu tamamen bir çekiliş, başvuru şartlarına uyan herkes eşit şartlarda şansa sahip. Aklınıza takılan yada endişe duyduğunuz bir konu olursa her zaman yanıtlarım.

Hocam selamlar konudan bağımsız sorum olacak , ilk etapta ücretsiz izinmi alacaksınız yoksa direk istifa mı edeceksiniz . İyi forumlar

• @Prm-oguzhan ücretsiz izin almayı deneyeceğim ama idarenin inisiyatifinde olduğu için genelde ücretsiz izin vermiyorlar. Alamazsam istifa edeceğim.

• Yasaklı

@Turco, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Prm-oguzhan ücretsiz izin almayı deneyeceğim ama idarenin inisiyatifinde olduğu için genelde ücretsiz izin vermiyorlar. Alamazsam istifa edeceğim.

Anladım hocam hakkınızda hayırlısı neyse o olsun.

• @Prm-oguzhan cümlemizin inşallah teşekkür ederim.

• Selamlar herkese, Bu yıl başvuru dönemi öncesi daha sönük geçiyor sanırım ya da bana öyle geliyor 🙂 Şuan kurallarda net bir değişiklik oldu mu arkadaşlar? Pasaport zorunluluğu vs gibi önemli değişikliklerden bahsediyorum.

• @Emre-Canpolat herhangi bir değişiklik yok aynı başvuru sistemi ile devam ediyoruz.

• @sibrikoz teşekkür ederim cevabınız için 🙂 Başvuru dönemi yaklaştıkça buralar yoğunlaşır muhabbete düşmemiş kimse 🙂

• @ayvalik10 youtubede bir adamla kadın var abd calısma bakanlığı sitesinde oran veriyolar biraz arastırabilirseniz orada bişeyler yazıyo bende ordan duymustum meslege gorede secşm yapabildiklerini

• @Emre-Canpolat son 2 hafta umarım talih kuşu sizinle olur 😂

• @sibrikoz teşekkürler umarım gerçekten isteyen herkesin şansı olur ☺
    şansıma abd yazılım sektörü ben gidince çökmeyecekse umarım olur 😆

• @Emre-Canpolat sanmıyorum bazı dillerde biraz adam bulunmuyor diye biliyorum 🙂 hangi dilde yazıyorsunuz ?

• @ferhatdemirhan Elektrik elektronik mühendisiyim hocam, kontrol ve otomasyon mühendisi olarak çalışıyorum.Alanım Endüstriyel Otomasyon yazılım sistemleri. PLC , Endüstriyel PC ve görüntü işleme vb sonsuz sayıda varyasyon kullanıldığı için pek çok şeyde C tabanlı diller kullanıyoruz veya ST veya Ladder gibi türlerde kullanıyorum. Biraz ihtiyaca uygun araç geliştirme durumu oluyor ''Software PC, APP, WEB Yazılım" dan farklı olarak. Çoğunlukla siemens,beckhoff,emerson donanım kullanıyorum ve tabi onların arayüzlerini

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malican27777 meslek olarak değil ancak daha ilginç bir şey söyleyim bayanlara çıkma oranı erkeklere göre çok daha fazla oluyor. Ondan dolayı meslek olayına göre seçim yapmaları anlamsız geliyor. Kazananların yaş oranı 18 - 25 arası çok daha fazla bu kişiler daha yeni mezun olmuş mesleği olmayan insanlar ondan dolayı buna takılmayın.

• ⭐⭐⭐

@malican27777 mesleğin herhangi bir etkisi yok adamlar zaten bir meslekte açıkları varsa bunları başka vize türleriyle hallediyorlar, bu sene mimarımız az lotterye katılan mimarların şansını arttıralım gibi bir şey yapmazlar yani

• Mesleğin veya başka bir etkenin olduğunu düşünmüyorum. Sadece mesleklerimizin oradaki pazar payını veya hangi eyalette daha çok imkanı olduğunu konuşuyoruz aslında

• @T-C-Kubilay-Dikici Bu mesaja neden - atmışlar ki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |