DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hope-Breaker sağlık randevusu Almanya'da neden problem kısaca izah edebilir misiniz? Ne gibi zorluklar bizleri bekliyor? Viyenada 1-2 gün önceden randevu alıp mülakata giriyorlar Almanya'da ne fark var.

• Merhaba birşey sormak istiyorum. Benim iki soyadım var. Eşim greencard başvurusu yaparken ve ds260 formunu doldururken kızlık soyadımı isim kısmına yazmış bunu mülakat esnasında belirtmem yeterli olurmu? Dosyayı açtırmama gerek varmı? Mülakat tarihim 14 Haziran.

• @gucarslan ds260 formunu açtırıp mulakat yerimi varsova olarak değiştirmek , birseyleri etkiler mi. . Rusya vatandaşıyım ve rusya da yaşıyorum. Bu bölgeye varşova bakıyor. Kcc dosyamızı varşovaya gonderebilir mi? kcc biz artık dosyanızı acamayiz diyor. Bilemiyorum düz mantık yürütüyorum. Belkide sinirden saçmalıyorum.???

• @Burak-5 Almanyadaki konsolosluklar inanılmaz kalabalık. Ukrayna vatandaşları direkt almanyadan vizelerine giriyorlar ve başka ülkelerden göçmenlerin sayısı da fazla bundan dolayı sağlık randevuları da inanılmaz dolu. Forumda birkaç kişi vize randevusundan önce sağlık randevusu alamadı. Youtubedan izlediğim doğma büyüme alman bir çift bile randevularından önce alamamışlardı yani genel olarak kalabalık. Aynı zamanda sağlık kontrolünde de sorun çıkarttıklarını duymuştum ancak benim sağlık kontrolüm sorunsuz geçmişti. Viyana ile pek alakalı olacağını sanmıyorum. Bol şanslar diliyorum. Umarım sıkıntısız bir şekilde vizenize kavuşursunuz.

• @gucarslan sağ olun soruma cevap verdiğiniz için

• Merhaba herkese önümüzdeki ayın 8'inde mülakatım var DS-260 formunda amerikadaki adresimi belirtmemiştim o kısmı sonra belirteceğimi yazarak geçmiştim. Sizce dosyamı açtırıp adres belirtmeme gerek var mı yoksa mülakat esnasında belirtsem olur mu? Bazı arkadaşlar gerek olmadığını mülakat esnasında söylemenin ve yazılı bir kağıtta adresi vermenin yeterli olacağını belirtmişler ama emin olamadım sormak istedim bilgisi olan var mı?

• @Burak-5 Almanya’da 4 ayrı şehirde medical exam alınabiliyor. Belki Frankfurt dışındaki yerlerde medical exam almak daha kolay olabilir. Doktor isimleri; https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/FRN-Frankfurt.html#medical_exam_instructions

• @hsn-kartal tabiki önce vize

• @hsn-kartal geçen yıllara baktım herhalde bu yılda olur dedim ama süreç bitmedi henüz

• ⭐⭐

@cihanbicakli Mülakat günü bildirmeniz yeterli…

• ⭐⭐⭐

@sefasonmez yapmanız gereken varşova konsolosluğuyla iletişime geçmek. İlgili evraklarıda ekleyip (oturum,vatandaşlık vs) dosyanızı taşımalarını talep etmek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yunus_ evet.
    vizenizde sokak hayvanlarına gerekli desteği vermediğiniz ve forumu iyi okumadığınız için bir sorun var muhtemelen.
    acilen sokak hayvanlarına mama desteği verin ve boş zamanlarınızda forumu okuyun.

imza: elinde basılmış bir abd vizesi olduğu halde, çalışmayan bir sistemi kontrol etme ihiyacı duyanlara hayret edendeler kulübü çorum şubesi üyeleri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulnurcb sorun olmaz, belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sefasonmez bu şekilde işlem yapamazsınız.
    eğer bu mümkün olsa vizesiz kimse kalmaz, herkes istediği konsolosluğa mülakatını taşırdı.
    bu işlemi cut-off olduğunuz için konsolosluk yapmalı.

• @Emre-Kurtulmuş merhabalar. Varşova konsolosluğu ne otomatik ne de normal cevap göndermiyor. Email adresimi bloke etmiş olabilirler. Eğer böyle bir durum sozkonusu ise nasıl bir yol izlemeliyim bloke yi kaldırmak için. Başka bir email adresinden gönderebilir miyim? Teşekkürler.

• gecen sene mayıs ayında 150 ye yakın mail atılmış bu senede aynı durum olacaktır. 2023 yılında benim önümde olan numara sayısı 4200'lerde bu sene ise 3900 umuyorum 10 k kadar mail atılır mayıs ayında o zaman standart düzene girer artık.

• ⭐⭐⭐

@sefasonmez farklı mail adresinden ulaşmayı deneyebilirsiniz ancak spamlemeye kalkmayın. Sakince cevap verilmesini bekleyin mailinize

• Merhaba, Viyanaya şubat ayında ilk mail attığımda 1 saat içinde mail geldi bu ay attığım mailime geç gelince tekrar attım olumsuz mail aldım. Sonrasında derdimi düzgünce anlatmaya çalıştım ama asla cevap alamıyorum, biraz fazla da göndermiş olabilirm hatta. Acaba mailim bloklanmış olabilir mi diyorum ama diğer mail adresimden attıklarıma da cevap gelmedi günlerdir. Çok düşünmekten kafayı yer gibi oluyorum biliyorun acaba ama cn numaramı filtrelemiş olamazlar dimi? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eren34 karşınızdakilerin de insan olduğunu, fazla ısrarın onları da bir şekilde rahatsız edeceğini unutmayın.
    sabırla cevap verecekleri zamanı beklemelisiniz.

• @paslanmazmühendis Evet ben de baktığımda bu sene benim CN'mde benden daha önce olan daha az dosya var geçen seneye göre ama bunların ne kadarı Ankara onu bilmiyoruz. O yüzden tam bir çıkarım yapamayız sanırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

511

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.1k

| | | |