DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@dgnnnnn Bu tamamen mulakat yapacaginiz konsolosluk gorevlisinin ve sizin mulakat aninda soyleyeceginiz gitmeyi planladiginiz eyalet etki edecektir. Kiyasla Vergi oranlari yuksek ve pahali eyaletlerdense vergi oranlari dusuk ve daha uygun eyaletlerden birisine gideceginizi soylemeniz faydaniza oalcaktir. Ornek olarak California icin 4-5 bin yetmeyecegini dusunurken Texas ve Florida icin yetecegini dusunebilir. Tavsiyemiz bir sekilde gosterebileceginiz maksimum mikari hesap dokumunuzde gostermeniz.

• Merhabalar cn numaramın aktif olup olmadığını nereden takip ediyorduk

• Bu ileti silindi!

• @achillesoag yardımınız için çok teşekkür ederim

• merhabalar... Bir hususta bilgilerinizden faydalanmak isterim. Case Number ım 14 binler civarında. Ama DS-260 24.05.2024 de yolladım. Daha doğrusu bir an evvel hızlı bir şekilde gönderileceğini bilmiyordum. Dolayısıyla DS-260 formum sitede yer alan diğer adayların bir çoğundan geç gitti. Bu durum mülakat tarihi almam konusunda benim şansımı azaltır mı? Ayrıca örneğin "şubatta elçilik bütün numaralar Current" der ise benden daha üst sıralarda olup DS-260 formunu benden evvel gönderenler mi öncelikli olarak mülakat tarihi veriliyor. Yani benim şansım azalıyor mu?
    Teşekkürler....

• @Can-3 meraba teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Diğer ülkelerin konsolosluklarına ingilizce mail atmak gerekiyor anladığım kadarıyla ve eğer kabul edilirsem mülakat da ingilizce olacaktır ve bunun için yeterli ingilizcem yok en azından şu an için

• @htm-a güncel kasım ayı bülteni ve yayınlanacak diğer bültenlerden tskip edebilirsiniz.

• @achillesoag ben sadece birkaç konsolosluk üzerinden örnek verdim. Ancak dediğiniz de doğru geçen yıl kabul ediyor diye bu yıl da kabul edeceği anlamına gelmiyor)

• @yagmursafak merhaba bunu sorun bile etmemeniz lazım sizin gibi birçok Türk var ve elbet onların orada tanıdığı yeminli tercümanlık oluyor bence siz bi telegram grubuna girmeye çalışın... orada sizin durumunuza olan birçok kişi var

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 

• Arkadaşlar çok gerizekalıca bir soru soracağım ama aklıma takıldı. Başka bir ülkede oturum alanlar cnleri henüz cut off olmadan, dosyaları KCC'deyken dosyalarını açtırıp mülakat yerlerini değiştiremezler mi? Sonuçta bu ds geç submiti sadece bizim ülkemizde bir problem değil mi? Diğer ülkeler current olan numaralara zaten randevu vermiyorlar mı? Mesela Almanya?

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker Bunu tabii ki yapabilirsiniz, DS260 formunun gonderim tarihi 'yogun' calisan postlarda etkili aslinda. KCC sizden sadece kalici oturum kaniti ister, maile bu kanitlari ekleyerek talep edebilirsiniz. Bununla birlikte, sunu unutmayin ki tasimak zorunda degiller.

Frankfurt Konsoloslugu da yogun bir post, ona gore degerlendirme yapmanizi tavsiye ederim.

• @lumos oturum alınca ilk geçici oturum belgesi veriyor bazı ülkeler sonra bir iki yıllık oturum veriyorlar, geçici oturum belgesini de kabul edip dosyayı taşımaz mı kcc

• ⭐⭐⭐

@Detroit2222 Daha once tasimadigi oldu, onalarin karari, kalici olabilecegini mutlaka ispatlamaya calisin, bir de tabii kaliciyla bile tasimama ihtimali var, bu hak kendilerinde sakli. Yine de boyle bir imkan varsa bir dakika beklemeyin derim, en guvenli dosya tasima yontemi KCC ile yapilan yontemidir. Rica ederek talep ettigimiz transferler rutin degildir.

• ⭐⭐⭐

@batubayrak elinizde vizeniz olmadığı için şu anda aos sürecide, dosya taşıma sürecide aynı belirsizlikte diyebiliriz bence. Çünkü içerde göçmenlik başvurunuz varken turist vizesi alabilme ihtimaliniz %10 diye düşünebilirsiniz o kadar düşük yani.
    Masraf konusuna gelirsek AOS başlığındaki ve mülakat deneyimlerindeki kişilerden tahmini oluşturabilirsiniz.
    Ankara dışındaki her yöntem maalesef masraflı olacak ama o vizeyi almanız buna bağlıysa bu masrafa değecek

• Adana konsolosluğu kapatılmış Ankara’yı da kapatırlar mı kapanırsa hakkımız yanar mı acaba

• @lumos hocam kalıcı oturumda kastınız süresiz oturum mu? Dil vizesi de geçici ama onla oturum alıyordu arkadaşlar. Bide geçici oturum ve çalışma vizesi sizin o ülkede olduğunuzun ispatı değil mi zaten ikisi arasında ne fark farkı ikametgah değişiyor sonuçta

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Seher-Yvz-Gülsever kapanmamış bir konsolosluk için bu şekilde bir kaygıya kapılmanin anlamı yok.
    ve evet, hakkınız yanar.

örnek ben ve bütün DV2021 kazananları..

• @lumos çok teşekkürler yanıtınız için peki KCC schengen bölgesi oturum izni için diğer schengen bölge konsolosluklarına dosya taşımaya nasıl bakıyor? Mesela almanya oturumum var ancak varşovaya taşımak istiyorum. Bunu yapıyorlar mı? Hiç örneği oldu mu geçmişte?

• @gucarslan bey merhaba. İlk çekilişe katılmak için doldurduğumuz başvuru formunda hangi bilgileri girdiğimize dair bir veriye ulaşabiliyor muyuz? Bilginiz var mıdır bu konuda acaba

• ⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll maalesef bu bilgilere ulaşamıyorsunuz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.4k

| | | |