DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkür ediyorum hocam, haklısınız o şekilde yazmak biraz da emrivaki gibi hissettirebilir.

• @Demayfo Azmini takdir ediyorum. İnşallah bu çabanın karşılığını vize olarak alırsın. bol şans kolay gelsin. yazacaklarını takipte olacağım.

• @lumos fam'da applicant diyor main applicant diye specific belirtmemiş, eşim de appl. Sayılır diye düşünmek istedim o yüzden fikir almak istedim. Öyleyse işimize gelir 😀

• ⭐⭐

@Demayfo Merhaba. Doğru bir karar vermişsiniz. Gidip deneyin ve inşallah olumlu sonuç alacaksınız.

Geçen yıl oğlumla gitmiştik ve vizesini almıştı. Yazdığınız listeye ek olarak şunları söyleyebilirim:

Pasaportunuzun 2 adet fotokopisi (biri konsolosluk diğeri sağlık kuruluşu için)

Sağlık kuruluşu Dr Nicolson 5 adet 1 x 1,5 inç boyutlarında fotoğraf istiyor.

Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesini alırken U.S. Consulate General Hong Kong, Macau hitaben alın.

Adli sicil kaydını da alırken yine U.S. Consulate General Hong Kong, Macau hitaben alın.

Başka bir sorunuz olursa ve biliyorsam memnuniyetle yanıtlarım.

Hong Kong sınırda pasaporta damga basmıyor. Üzerinde giriş tarihi ve 90 gün kalabileceğiniz bilgisi olan küçük bir kağıt veriyor. Bu küçük kağıdı sakın kaybetmeyin bu sizin Konsolosluğa ülkeye girdiğinize dair kanıt çünkü.

Hayırlı yolculuklar ve bol şanslar diliyorum🙏🌸

• @Serapp Zamanınızı ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim Serap Hanım, müteşekkirim.
    Pasaport ve kimliğimin 2'şer kopyasını aldım.

"Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi" olarak e-devletten arama yapınca "Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama" seçeneği çıkıyor onun için de "Nüfus Kayıt Örneği Tipi" başlığını aile, "Eski eşi Listele" ve "Vukuatlı Belge (Olayları Göster)" kısmına evet'i seçip sizlerin dediği gibi "Kuruma İbraz" kısmına U.S. CONSULATE GENERAL HONG KONG & MACAU yazdım.

Adli Sicil kaydı için de aynısını yaptım. Çince ve İngilizce alıp U.S. CONSULATE GENERAL HONG KONG & MACAU yazdım.

5 Adet 1x1,5 inç boyutunda 5 tane fotoğrafı da Pazartesi günü alacağım.

Yanıtlarınız için tekrar teşekkür ederim ^^

• ⭐⭐

@Demayfo Harika.
    Havaalanına indiğinizde 50 Amerikan doları bozdurun ve HK doları alın. Fazla bozmayın makas fazla çünkü. Sonra şehir içinde gerekince bozdurusunuz.
    Aldığınız HK doları ile yine havaalanında hemen bir Octopus kartı alın.
    Şehirde her yerde (ulaşım, lokanta, market) bu kartı kullanın, kredi kartı kullanmanıza gerek yok. Şahane bir şey.
    Kartı kullandıkça yüzlerce 7eleven noktasından tekrar doldurabilirsiniz.

• @Demayfo
    Hocam merhaba,

Ben de aynı maili hafta içinde aldım ve maliyetleri göze alıp dosya taşıma şansımı denemeye karar verdim. pazartesi günü orda olacağım. İş ve bazı özel sebepler nedeniyle maalesef sizin kadar kalamayacağım. Mülakat mailini almayı veya en azından dosya taşıma işlemini gerçekleştirmeyi bekleyip, daha sonra mülakat zamanına kadar tekrar eşimle @heydancen Hkye dönmeyi düşünüyorum.

Bol şans diliyorum sizlere de. Orda bulunup şansını deneyecekler ile irtibat halinde olabiliriz. Herkese bol şans diliyorum.

• @maliek42 ben de bu şekilde yapmayı düşünüyorum. Eger mulakat tarihi verirlerse tekrar ailece gidecegiz. Aslinda FAM kapsaminda bircok yerde denenebilir, HK tan gelen mail gosterge niteliginde degerlendiriyoruz. butce ve vize durumlari biraz zorlayici. Bayramda gitsem gec mi olur acaba?

• @Demayfo Ne kadar uğraştığınıza gruptaki hepimiz şahitizdir. Gece gündüz buradasınız. Umarım her şey yolunda gider ve dosyanızı taşırlar 🙏

• @misha90 Çok teşekkür ederim hocam. Umarım isteyen her bir arkadaşım dileklerine erişir. ^^

• @bluey123 Hong Kong a direkt mail atmadım ben. https://hk.usconsulate.gov/visas/visa-inquiry-form/ bu link üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

• @Demayfo Merhaba e devletten aldığınız ya da alacağınız vukuatlı nüfus kayıt örneğinin süresi bir ay biliyorsunuz ki olası randevu almanız ve randevu gününde geçerliliğini yitirmesi halinde tekrar tercüme ettirme ihtimaliniz var aman gözden kaçmasın iki kere tercüme ettirmeyle uğraşmamak için bu belgeyi ilçe nufüs müdürlüklerinden alabilirsiniz üç aylık imzalı kaşeli veriyorlar diye biliyorum. Eğer buna vaktiniz yoksa Türk Konsolosluğunun anlaşmalı olduğu tercüman büyük ihtimalle vardır Hong Kongta. Umarım her şey istediğiniz gibi ilerler ve randevu alabilirsiniz ve yardımcı olabileceğim herhangi bir şey olursa lütfen iletişime geçmekten çekinmeyin.

• @bluey123
    FAM’den dolayı mı yoksa geçen seneki gibi iyi niyetlerinden dolayı mı bir fikrim yok açıkçası. Geçen sene mülakat verip orda bulunamayan insanlar oldu da ondan mı böyle bir şart koydular bu sene bunu hiçbirimiz bilmiyoruz.

Ama önceki maillerinde reddettiklerini söyleyip şimdi böyle bir mail atmalarından dolayı dosya taşımak için gayet pozitif ve istekli oldukları çıkarımını yapıp mail gelir gelmez uçak ve rezervasyon işlemlerini hallettim. Tabi ki bir risk, oldukça maliyetli bir ülke, 10-15bin dolar arası bir masraf çıkabiliceğini tahmin ediyorum, gidilecek aile bireyi sayısına göre değişebilir. Herkesin kendi alabileceği maddi manevi bir risk. Kimseyi de gidilmesi için veya aksi yönde yönlendirmemek en sağlıklısı. Herkesin kendi risk durumunu değerlendirmesi gerekiyor.

@Demayfo ve benim gibi önümüzdeki hafta orda olacakların sonuçları umarım herkes için ümit verici olur. Bol şanslar tekrar herkese.

• Merhaba. Case 19k larda. malum Ankara'dan mülakat geleceğe benzemiyor. Dosya taşımak istiyorum ama malesef eşime göğüs kanseri teşhisi kondu ve bu hafta başı kemoterapiye başlayacak. temmuz ortası gibi dosya taşıma düşünüp hareket etmek istiyorum. Eğer dosyayı herhangi bir ülkeye taşırsam eşim ve bir çocuğum mülakata gelmezse sorun olurmu. Bu durumda sadece kendim gidip sadece kendime mi onay alabilirim olursa. Sağlık süreçleri yüzünden takip edemedim. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

• @Demayfo, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar,

Her şey Hong Kong'dan @peralta97 hocamın ben böyle bir yanıt aldım acaba doğru mu anlıyorum demesiyle başladı, onun üzerine ben de mail attım ve benzeri cevabı aldım.

Hong Kong'un orada fiziki olarak mülakat işlemleri boyunca kalabilecek olanlara mülakat verebileceğini ancak garanti etmediklerini söylediği durum için ben de ciddi ciddi oraya gitmeyi düşünüyorum. Bu Maili aldığım Perşembe gününden beri belgelerimi toplayıp zaman azaldıkça şansımı sınamak istiyorum.

Önceki deneyimleri 2 gündür okumaya çalıştım. Daha sonra https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/HNK-Hong-Kong.html sitesindeki tüm gerekli evrak, medikal doküman vs tarafını okudum.

Gerekli belgelerle beraber bu Salı günü oraya gidip gidince de "geldim" diye belirtip mülakat istemeyi planlıyorum. Normalde bu Pazar günü(9 Haziran) gidecektim ancak banka kartıyla ödeme planında sıkıntı olunca gidişim Salı gününe sarktı. Sırf bu yüzden 1 aylık ödediğim AirBnb'nin 2-3 günü yanmış oldu.
    Kalacak yeri de ayarladım. 3 Aya yakın bir gidiş dönüş bileti alacağım. (1 Aylık kalacak yer ödemesi yaptım. Kalan 2 ay da booking üzerinden rezervasyon yaptıracağım.

Bu ihtimalle süreç az kalmışken dosyamı taşıtabilmek adına orada 3 ay kalacakmış gibi plan yapıyorum. ( En iyi ihtimalle mülakat verecek olurlarsa Temmuz ortasına mülakat verirler diye düşünüyorum)

Bu bilgilerle beraber sizlere hatırladıklarınız, aman şunu da yap, önerileriniz gibisinden üzerinden birkaç soru soracağım lütfen bu telaşımı ve bilgiye açlığımı mazur görün.

Olur da dosyanızı taşıdık derlerse saati itibariyle sizlere bilgilendirme yapacağım.

Belgelere dair bir liste hazırlayıp Türkçe olanları yeminli tercümandan tercüme ettirmeye başladım.(Bugün; Cumartesi biteceğini söyledi) Sizlerden bu belgelere dair doğrulama konusunda da görüşlerinizi iletmenizi isteyeceğim.

Lise Diploması Aslı ve Renkli Fotokopisiyle Yeminli İngilizce tercümesini aldım.

Üniversite ve Yüksek Lisans Diplomamı aldım, Yarısı Türkçe yarısı İngilizce açıklamalı olduğu için çevirttirmedim.

Doğum Belgem (Forum A ve belgenin tâ doğduğumda Anneme verilen nüshasının) Renki fotokopisi ve Yeminli İngilizce tercümesini aldım.

Askerlik Belgesi Yeminli İngilizce tercümesini yaptırdım.

Nüfus Kayıt Belgesinin Yeminli İngilizce tercümesini aldım (Tam Vukuatlı Nüfus Belgesi diye aratınca bu çıkıyor, başka bir şey görmedim maalesef)

Yapı Kredi’de 15.000 Dolar olduğuna dair imza sirkülü 6 aylık İngilizce hesap dökümü aldım (Hong Kong’un hesapta para gösterilmesini şart koşmadığını biliyorum ancak süreç değişebilir diye almakta fayda gördüm.)

SGK Hizmet Dökümü Yeminli İngilizce tercümesini yaptırdım.

Adli Sicil Kaydının Çok dilli imkanı olduğu için İngilizce ve Çince çıktısını aldım.

Covid Aşılarımı gösteren Aşı kartını aldım.

15 cm x 10 cm boyutunda tetonoz aşı kartım vardı onun renki fotokopisi ve yeminli İngilizce tercümesini aldım.

Enfeksiyon Hastalıkları bölümünden yaptırdığım bir kısım antikor sonuçları olan İngilizce e-nabız evrağını aldım.

Okuduğum 2 Lisans bölümü için İngilizce Transkript ve Yüksek Lisans için İngilizce Transkript’i aldım.

Seyahat Sigorta belgesini aldım, Poliçe numarası vs. olduğu için İngilizceye çevirttirmedim.

Ds260 formunun son sayfası olan Confirmation Page’i aldım.

Pasaport ve Kimliğimin 2’şer fotokopisini aldım.

10 tane biyometrik Fotoğraf ve 8 Tane 5 cm x 5cm’lik (2x2 inç) Fotoğrafı aldım.

Topladığım belgelerde birkaç şey beni endişelendiriyor; sitelerinde Polis raporu diyor herhalde o Adli Sicil kaydıdır. Bunun dışında Antikor testi oldum ama olmayan aşıları yaptırmaya zaman kalmadı. O nedenle eksik bir şey olmasından korkuyorum. Ayrıca ben bekar bir erkek olarak gidiyorum. Beni ilgilendiren istenilen belgelerde hiç noter onayı/apostil kısmına rastlamadım. (Bazı Hong Kong deneyimlerinde bu şekilde belge götürenlere rastlamıştım.) Acaba bu tarzda istediğini ancak benim yukarı yazmadığım bir belge var mıydı?

Bu belgelerle ülkeye Salı günü girmeyi planlıyorum: Henüz mülakatıma dair bir gün doğal olarak almadım ama ülkeye girerken sorun olur mu sizce (Mülakatın yok ama 3 aylık geliyorsun gibi... cevaplar nedeniyle, tabi onların “burada fiziki olarak yeterli sürede bulunursanız dosyanızı taşıyabiliriz” mail cevabını da çıktı olarak yanıma alacağım) Uçak biletleri arası ülkede kalış sürem 84 gün olacak.

Bu belgeleri 6 Haziran’da aldım bazılarının geçerlilik tarihi belge altında yazdığına göre 1 ay. Ben orada mülakat bekleyene kadar 1 ay her türlü dolacak, bunun için nasıl bir yol izlemek gerekir (Türkiye’den aileme ilgili belgeleri tekrar aldırıp, tercüme işlerini tekrar yaptırıp tarattıktan sonra Hong Kong’dan yakın tarihli çıktısını mı alıp vermek gerekir acaba?) Anneme benzeri evrakların takibi konusunda noterden vekalet verdim.

Son olarak da Hong Kong, fiziki olarak burada bulunursanız taşıyabiliriz yanıtı sonrası ben 1 hafta içinde orada olacağım dediğimde “As noted below, we cannot guarantee that an appointment will be available or that your visa can be processed within the time period you are permitted to remain in Hong Kong. If you wish to continue with the process, please provide us with proof that you are admitted to Hong Kong and the length of your admission to Hong Kong and we will consider your request at that time.”

Şeklinde benzer dönüş yaptılar bunun üzerine de ben Pazar günü(9’unda uçuşum var 10’unda geleceğim diye dönmüştüm. Ancak malumunuz olduğu üzere bu süreyi 11-12 Haziran’a çektim. Konsolosluğa sizce ilgili şu belgeleri topladım,(eksik bir şey varsa lütfen belirtin) kalacak yerimi alıp rezervasyon yaptırdım, şu da uçak rezervasyonum 12 Haziran’da oradayım. 30 Ağustos’a kadar da orada kalacağım. Lütfen dosyamı taşıma işlemini başlatır mısınız diye bir mesaj yazsam mı?

Maalesef bankayla sorun yaşadım. Ne banka kartımdam AirBnb ödeyebildim ne uçak bileti alabildim. Bir de bunlar yetmezmiş gibi 2 bankamda da güvenlik nedenli ödemelerim reddedildi ve 1 tanesinin internet bankacılığı-giriş şifresi iptal edildi. Bu sorunları pazartesi çözüp yanıma 2000 dolar civarı para alıp gitmek istiyorum.

Biliyorum fazla yazdım. Okuyacak olan arkadaşları yordum. Olurda olumlu bir dönüş alırsam 2024'in ilk körlemesine sınır ötesi denemesini başlatmış olacağım 😃

Eğer @gucarslan Bey ve @lumos hanım da iletiye göz atarsa sevinirim. Sağlıcakla kalınız lütfen.

Not: Şarkı temsili değildir.

Ben de sizinle gelmek isterdim ancak benim için süre çok yakın umarım başarılı olursunuz. Belki bizim içinde ileri ki günler için bir kapı açılmış olur.

• Merhaba arkadaşlar dosya numaramiza mülakat randevusu alırmıyız

• @atalardankalanbirben Çok teşekkür hocam" vukuatlı nüfus kayıt örneği"ni bile "Nüfus Kayıt Örneği" olarak geçiyor. Ben de onun sorun olabileceğini düşünüyordum. Olur da 1 ay sonrasına mülakat alırsam tekrar tercüme ettirip mail olarak bana Türkiye'den ilettiklerini buradan(Hong Kong) çıktı olarak alabilirim diye düşünüyordum. Ancak Pazartesi " ilçe nufüs müdürlüklerinden " alacağım hocam. Nazik düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.

• @GOKAY-0 Umarım diğer arkadaşlara da yol açılmış olur hocam. Teşekkür ederim.

• @fahriakc çok teşekkür ederim.

• @maliek42 siz mulakat tarihi mailini beklemeyi dusunuyorsunuz, ben giris yapip mail atip geri donsem olur mu acaba? O kadar uzun kalamam cunku 😞 hangi tarihte gideceksiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |