DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben Teknik olarak benim olcegim disinda ama iletiyoruz, siz de iletebilirsiniz goruslerinizi. Telefram grubuplarina dogrulama yapiyorduk ama forum daha kamusal bir alan, genel olarak cevap vermemek ve fark edildiginde sikayet etmek en dogrusu.

• @atalardankalanbirben Selamlar, , Burdaki herkes bir şekilde hiç bir beklenti beklemeden karşılıksız bir zaman harcıyor. Adminler ciddi bir zaman harcıyorlar. Onların yaptığı gerçekten zor iş, ve hiç bir karşılık istemiyorlar tek istedikleri sizinde yaşadığınız deneyimlerden anlatmanız sizden sonrakilefe yardım etmeniz birde sokak canlarına mama desteği. Şunu yaptınızmı , bunu yaptınız mı, demekten cok , ben şu konuda yardımcı olabilirim, gibi demek daha doğru olur. Lütfen dedimi yanlış anlamayın sizi tenzin ederkmsöylüyorum . Mesala sizin viyanda hakkında yaptığınız derlediğimiz pdf çok işime yardı , güzel kaynak keşke herkez izin gibi olsa. teşekkürler 🙏 tekrar yardımlarınız için 🙏

• Günaydın, haziran ayında randevum var. Formül A ve B formlarını e devletimdeki sıkıntı nedeniyle nüfus idaresinden ıslak imzalı aldım. Bu şekilde de olur mu ve bu şekilde ıslak imzalı olarak aldığım bu belgeleri apostil ettirmem gerekir mi? Diye sormak istedim. Teşekkürlee…

• @ametin-k Evet Metin Bey dediklerinizi anlıyor ve size katılıyorum. Umarım hepimiz el birliği ile forumu daha iyi bir noktaya getirebiliriz. Paylaştığım PDF dosyası biraz da olsa size yardımcı olduysa ne mutlu bana. Tekrardan sizi ve ailenizi tebrik eder Amerika’da mutlu bir hayat dilerim.🙂

• Merhaba arkadaşlar , var mı bir ışık bu sıra 10 bine kadar yükselmesi için?
    Ve galiba benim sıram bile gelmeyecek dolayısıyla başka ülkeye taşımak için geç mi?

• @azikocan Evet, ''Immigrant Visa: Online Inquiry Form'' u doldurabilmek için günlerdir uğraşıyorum.

bu linkte ki ''Report Website Issues'' başlığından bir form doldurup sorunu bildirdim. Ama herhangi bir geri dönüş almadım. Ama sizler de gönderirseniz belki süreç hızlanır.

• Herkese selamlar dosya taşıma sürecim maalesef schengen reddi ile sona ermiş durumda şimdi viyana konsolosluğuna randevu iptali ile ilgili mail atacağım belki iptalden kaynaklı sizlerden birinin dosyasını kabul ederler. Herkese sevgiler

• @sonokege Mülakatınız hangi ülkede acaba ? Bol şans

• @Caner-Urker geçmiş olsun. Ben de aynı şeyi yaşamıştım, üzücü bir durum. Redde itiraz ve yeni schengen başvurusu şansınızı denemenizi öneririm. Viyana daha sonrası için bir mülakat düzenleyebilir, örnekleri var. Bol şanslar.

• Arkadaşlar merhaba,
    Bu akşam Ankara mülakat maili gönderse hem de şöyle hatırı sayılır sayıda. Ve ikinci bir dağıtım olsa gene bu ay içinde. Umarım dileklerimiz gerçekleşir. Ankara yüzümüzü güldürür. Bu sancılı süreç hepimizi yordu ve tüketti. Hadi Ankara yapabilrsin

• @Caner-Urker Merhaba tek kişi olarak mı başvurdunuz ? geçen yıl bekar erkeklerin başvurusunda iltica şüphesiyle ciddi oranda red verildiğini okumuştum.

• @MMT Çok teşekkürler bu sefer direk avusturyaya başvuracağım

• @Caner-Urker Sizin CN nizden dolayı Ankara şansınız olabilir. dosyayı Ankara taşıyıp beklemekte bir alternatif. Shengene itiraz süresi uzun mu sürüyor bilemiyorum .

• @demireser çok teşekkürler 🙏

• @EzgiLera çok teşekkürler 🙏 Evet Ankara'da gireceğiz. Gelmeyecek gibi görünen gün yaklaştıkça ister istemez stres oluyorum. Cevabınız için teşekkür ederim 🙏

• Arkadaşlar selam. Ben bu dosya taşıma işinde artık son kozumu oynuyorum. Şimdi benim Amerika'da ve başka bir kaç ülkede bağlantım var, ufak şirket sahibi kimseler, ben bu bağlantıları zorlayıp onlardan birinde 2 aylık fln işe girip oranın konsolosluğu ile irtibata geçmeyi planlıyorum. Tavsiyesi olan var mı?

Ama esas sorum şu, Amerikadaki yakınımdan bunu istesem, şu anda 'iş vizesi' ile abd ye girip aos ile mülakatımı halletmem mümkün mü yoksa bana senin göçmenlik başvurun var diyip iş - okul gibi vizeleri vermezler mi? Bilgi sahibi olan var mı?

• @sonokege 14 binlerde Ankaradami gireceksiniz

• @adaderyaela Viyana'ya dosyasını taşımış @sonokege, isminin üzerine basarsanız ilgili kişinin daha önceki forum paylaşımlarına ulaşabilirsiniz

• Arkadaşlar hongkong attığım.mesaja geri döndüler ama olumlu mu olumsuz mu anlayamadım/ ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz ?
    Thank you for your inquiry. We appreciate your patience in awaiting a response.

We regret to inform you that we are only accepting diversity visa transfers from other U.S. Embassy/Consulates for processing if the applicant can prove they are physically present in Hong Kong and can stay for the time it takes to process the case to completion.

In addition, for those applicants physically present in Hong Kong, we will accept transfer cases based on our workload and the applicant's Diversity Visa regional lottery rank number. We cannot guarantee that any transfer cases will be accepted and/or processed

within a specific time frame. Please visit the Visa

Bulletin for June 2024 (state.gov) for additional information.

While we understand is not the outcome you hoped for, we wish you well.

• @brcglz Merhaba, bana da bu cevabın aynısını gönderdiler. Benim özetle anladığım, fiziken Hong-Kong'da olduğunuzu ve süreç boyunca ( mülakata girecek ve sonrasında pasaportunuzu alacak süre yani en geç 30 Eylül'e kadar) orada kalabileceğinizi kanıtlarsanız size mülakat verme ihtimalimiz var. Ama iş yüküne ve Case number önceliğine göre de sıra gelmeme ihtimali var diyor. Yani yine benim anladığım şey, bir kumar oynayıp Hong-Kong'a gidip oradayken e-posta gönderip sonra mülakat vermelerini beklemek gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.8k

| | | |