DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sumeyyenur dosya taşınmadan ülke değiştirmek sorun olmaz. bizim dosyamız taşındığında türkiyeye dönmüştük. singapura gidip mail attığımızda oturum istediğini söyledi ama yinede şansınızı denemek isteyebilirsiniz. bol şans diliyorum. umarım çabalarınız sonuç bulur

• @sumeyyenur herhangi bir problem olacagini dusunmuyorum, ben de Hong Kong’ tan gunu birlik Kuala Lumpur’ a gidip mail attim. Endonezya ve Singapor ozellikle oturum istediklerini belirttiler; bilgi vermek icin yaziyorum. Sans bizimle olsun ✌🏽

• Dosya taşıma için Tunustan 14 haziran tarihinde bir mail aldım. fakat spama düştüğü için bugun gördüm.
    portal.ustravel.com sitesinde kullanıcı adı ve şifre tanımlanmış.
    Girip bu formu doldurdum. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor. Bu portal ne işe yaramaktadır. Dosya taşımayla alakalı bir gelişme midir? Bilginiz var mı yardımcı olabilir misiniz?

• @Esra-Siren Çok teşekkür ediyorum umarım bir sonuca ulaşabiliriz.

• @Biks Biz yine de oraya kadar gitmişken şansımızı denemek istedik. Çok teşekkür ediyorum şansa çooook ihtiyacımız var.

• Kuala Lumpur için bugün resim tatildi. Haber bekleyenler karamsarlığa kapılmasın. Ayrıca perşembe günü de tüm Amerikan konsoloslukları için resmi tatil, bilginize 🌸

• @MomisCan biz de neler düşündük ya 😀

• Tiran mülakat deneyimi
    Merhabalar neredeyse 14 ay oldu bu anı yaşamak için bekleyeli , dosyamı uzun uğraşlar sonucu Tirana tasimistim çalışma vizesiyle ardından Mali yeterlilik kanıtı olarak para değilde sponsor istediğini gördüm iki ay Amerika'dan sponsor bulmaya çalıştım her gün forumu takip ettim baya kişiyle iletişime geçtim , mülakat bugündü iletişime gectigim bana usanmadan cevap veren herkese teşekkür ediyorum özellikle ben dahil.herkese bıkmadan yardımcı olan çok değerli gönlü güzel @cebrailoz abime burdan selamlarımı iletiyorum , ve @gucarslan ve diğer yönetici arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, bende elimden geldiğinde her yazan arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım bu forum ve iyi insanlar iyi ki varlar . Neyse mülakatta baya bı soru bombardımanına tutulduk
    -neden dosyayı buraya tasidiniz
    Nekadar süredir burada yaşıyorsun
    Ne mezunusun
    Kaç yıldır çalışıyorsun
    Nereye gitmeyi istiyorsun
    Orada tanıdık var mı
    Evlilik tarihiniz ne
    Düğününüze kaç kişi katıldı
    Aile onayı varmiydi evlilikte
    Amerika'ya daha önce gittin mi
    Turist vizesine başvurdun mu daha önce
    Esin kaç yaşında sen kaç yaşındasın ve daha bı kaç soru daha sonra ekrana baktı üç dört dakika birşeyler yazdı o ara heyecan full tabi sonra iki hafta içinde pasaportu alabilirsiniz dedi çok teşekkür edip eşimle baya bı sevinip çıktık . Bu anı tüm arkadaslarin yaşamasını diliyorum
    Hazırladığımız evraklar
    Formül a + apostil
    Formül b+ apostil
    Adli sicil + apoatil
    Vukuatlı nüfus kaydı çeviri noter apostil
    Askerlik terhis çeviri noter apostil
    Lise üniversite diploma çeviri noter apostil
    Lise trankript çeviri noter apostil
    Evlilik cüzdanı çeviri noter apostil
    Sponsor belgesi
    İş teklifi
    Banka kaydı.

• @Detroit2222 hayırlı olsun mülakat Türkçe miydi veya içeri tercüman alıyolar mı?

• @yazartugce selam, şu an Çin’Deyim yarın Malezya saatiyle akşam orada olacağım. Ama sanıyorum ki bu hafta içi cevap vermezler. 2 temmuzu 3 temmuza bağlayan gece mail göndereceğim. 4 ünde ise Amerikanın bağımsıxlık günü sanırım ve tatil. Olumlu olumsuz süreci yine buradan paylaşacağım.

• @Fatih-Kaymak Umarım en kısa zamanda emeklerinizin karşılığını alırsınız 🙏🏼

• @MomisCan çok teşekkür ederim. Umarım hepimiz bu süreci olumlu sonuçlandırırız.

• @Fatih-Kaymak bol sans diliyorum 🙏🏼 Kuala Lumpur’ a cumartesi attigim maile hala bir donus alamadim.

• @cemal1153 yok hocam tercüman kabul etmediler ingilizce yaptik

• Asıl talihli benim ve benim EU numaram altında eşim için DS260 formu doldurduk. Ben kendi adıma randevu aldım ama eşim içinde almam gerekli mi? Kimseden de bilgi alamıyoruz ortada kaldık. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Mervc forumu biraz araştırsanız aslında bilgiye ulaşırsınız. Eşinizde sizinle birlikte konsolosluktaki randevuya katılacak

• @Biks merhaba Hong Kong u neden tercih etmediniz

• @Emre-Kurtulmuş

@Mervc konsolosluğa hem Immigrant Visa Navigator'dan hem de [email protected] e-mail adresinden ulaşamamış formunu açtırarak evlendiği eşini formuna eklemek ve medeni statüsünü değiştirmek için daha önceki mesajlarından anladığım kadarıyla. Ankara konsolosluk ile bunlardan farklı bir yol ile nasıl iletişime geçebileceğini arıyor...

@Mervc eşiniz de sizin CN'inize dahil olduğu için birlikte katılacaksınız mülakata, ayrı bir randevu almayacaksınız kendisi için. Sağlık kontrolünde ayrı bir randevu kesinlikle alacaksınız eşiniz içinde

• Arkadaşlar selam. Şu anda dosya taşıma amacıyla Singapurdayım, buradan önce Malezyada ve Özbekistandaydım birazdan da Katar'a uçacağım, Ankaraya dönünce hemen deneyimlerimi aktarıp seyehat halindeki dostlarımızla bağlantıya geçip onlara yardımcı olmaya çalışacağım, ama şu an bir mucize gerçekleşmiş olabilir emin olmak için daha tecrübeli kişilere sormaya geldim hemen.

Şimdi ben Malezya seyahatine başlamadan önce forumda da anlattığım bir Gürcistanda iş bulma yoluyla dosya taşıma denemesinde bulunup reddedilmiştim, ancak forumdaki bir arkadaşımızın tavsiyesine uyarak, diğer ülkeleri denerken Gürcistan ile mailleşmelerimi sürdürdüm, ve galiba tam da Malezya ve Özbekistana maillerimi attıktan hemen sonra Gürcistan konsolosluğu dosyamı taşımayı kabul etti, screenshot ı şöyle bırakıyorum:

tbilsi.png

Az önce CEAC sistemine baktığımda da "in transit" yazıyordu. Sanıyorum şans yüzüme güldü? Doğru mu algılıyorum? Bu birdi, şimdi esas sizlere danışacağım önemli mevzuya geldi sıra. Eğer olduysa olay ve dosyamı Gürcistan a taşımayı başardıysam bu mucizeye ket vurmamak için Malezya ve Özbekistan konsolosluklarına ikinci bir mail atmam gerekiyor mu? Gerekiyorsa sizce ne yazmalıyım? Çünkü Malezya yı pek bilmiyorum ama Özbekistan dosyamı baya sağlam inşa ettim hatta orada oturum gibi bir şey aldım (nasıl yapılacağını aktarırım hele şu benimkinden emin olayım), şimdi zaten taşınmış olan dosyamı onlar da taşımaya çalışırlarsa her şey alt üst olmasın? Ne diyorsunuz?

• @Jonni Merhaba , öncelikle tebrikler👏 Gürcistan oturum istedi mi sizden ? Ben de 2 kez mail attım Legal oturum veya Vatandaş olmak gerekir diye mail attı bana.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.7k

| | | |