DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kuala lumpur şu an mail dağıtımı yapmış ama bana mülakat maili gelmedi. Umarım ay sonuna kadar tekrar dağıtım yapar. Üzücü bir durum

• @Hanhun çok sevindim. Umarım başka bir sorun çıkmaz ve vizenizi alırsınız. Merakla detaylı açıklamanızı bekliyoruz.

• Dosya taşıyan öncü arkadaşlarımızı tebrik ediyor sürecinizde şimdiden başarılar diliyorum. Umarım dosya taşımak için çabalayan her arkadaşımız mülakat şansını yakalayabilir.

• Merhaba bende bugün hong kong'a geldim ulkede bulunduğumu mail olarak göndermek istedim fakat konsolosluğun us travel uzantılı mailine yazabildim eğer konsolosluğun doğrudan mail adresi varmıdır varsa benimle baylaşabilirmisiniz

• @Hanhun Hepimiz rahatladık. Çok tebrik ederim 👏

• @Hanhun hocam selamlar, oncelikle bu guzel bayram gununde guzel haberler duymak umut verici. Umarim mulakatinizdan da guzel haberlerinizi duyariz. Simdiki sureciniz nasil olacak. Geri mi doneceksiniz yoksa orada mi kalmaniz gerekiyor. Iyi bayramlar. Selamlar.

• Arkadaşlar merhabalar.Biz de bu hafta eşimle beraber Hong Kong’a gitmeyi düşünüyoruz.Bu hafta kurban bayramı tatili dolayısıyla belgelerimizi toplamamız biraz zor olacak.Bu sebeple. Hong Kong’a gidip dosyamızı taşıyabilirsek tekrardan Türkiye’ye gelip belgelerimizi toplamayı düşünüyoruz.Bu bir sıkıntı olur mu acaba diye endişelendik.Hong Kong’a gittiğimizde bizden belge ister mi konsolosluk? Hiçbir belge toplamadan Hong Kong’a gitsek, dosyamızı taşıdıktan sonra tekrardan türkiyeye gelip belgelerimizi toplayıp hong Kong’a gitsek bir sıkıntı olur mu acaba?

• Herkese selamlar, dosyasını taşıyıp mülakat alan arkadaşları tebrik ederim. Yurtdışındayım, herhangi bir bilgisayara erişimim yok o sebeple telefondan AIS kaydı oluştururken üyelik kısmında Diversity Visa seçeneğini işaretlemek yerine KCC olan seçeneği seçmişim. Forumdaki rehberi okumadan yapmaya çalıştığım için tamamen benim hatam oldu. Hesabı oluşturduktan sonra eşimin telefonundan rehberi okumayı akıl edip baktığımda hata yaptığımı anladım. Ais kaydı için başka bir ilerleme yapmadım.(Ds260 numarası vs.) Hesap oluştururken yaptığım bu hata bir sorun çıkarır mı? Yoksa yeni bir mail adresi ile en baştan düzgünce bir hesap mı oluşturmalıyım? Başka bir mail adresi herhangi bir sorun yaratır mı? Tüm KCC yazışmalarım, konsolosluk yazışmalarım, hatayı yaptığım mail ile gerçekleştirildi. Forumun arama kısmını kullanarak bu sorunu araştırdım ama bulamadım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• @Hanhun tebrik ederim, bir an once mulakat mailinizi de almaniz dilegiyle ✌🏽

• @Demayfo dostum tebrik ederim, bir an once mulakat maili alman dilegiyle ✌🏽

• @Baris-Erdem Karadağ vizesi geçici olduğu için Belgrad ın mülakat vermekte zorluk çıkardığı ile ilgili yorumlar okudum bu forumda.

• Artık eskisi gibi sıralamalar vesaire bir anlamı kalmadı. Çünkü geçmişteki gibi asla sıra gelmiyor, ilerlemiyor. Bence bunun tek nedeni var: Dosya taşıma işlemi. Birçok kişi dosya taşımayı gerçekleştirdiği için, hatta herkes dosya taşımak için mail attığı için, bence kcc kontenjan dahilinde ilerliyor. Türkiyeden dosya taşıyanlar dahil yeteri kadar mülakat verildiği için de, ankarada sıra bekleyenlere mülakat verilmiyor. Tabi ki bana göre...

• @Hanhun ne zaman gittiniz acaba hong konga ne kadar süredir oradasınız

• @sanaldeniz İniş çıkışlı Türkiye-Amerika siyasi ilişkileri veya Amerika'ya kaçak yollarla giren Türk'ler sebebiyle değildir yani, dosya taşıyanlardandır?

• @sanaldeniz hic mantikli bir yorum olmamis. Tabiki bana gore... DV2024'de kac kisi dosya tasimis ki Ankara mulakat vermek istememis? Bu arada Ankara, KCC'den dosya istese, KCC dosya gondermeyecek senin dedigine gore.

• @Emre-Aras merhaba dosya taşıma talebinize yanıt aldınız mı

• Merhaba Kuveyt e dosya taşıyan oldumu, oturum olmadan giriş yapıp dosya taşıma işlemi yapabilirmiyiz

• @Emre-Aras [email protected] bu mail ile iletişime geçebilirsiniz hocam

• @Hanhun
    tebrik eder ve cesaretinizden dolayı sizleri kutlarım emeklerin boşa çıkmamasını görmek ne büyük mutluluk...

• @sanaldeniz, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Artık eskisi gibi sıralamalar vesaire bir anlamı kalmadı. Çünkü geçmişteki gibi asla sıra gelmiyor, ilerlemiyor. Bence bunun tek nedeni var: Dosya taşıma işlemi. Birçok kişi dosya taşımayı gerçekleştirdiği için, hatta herkes dosya taşımak için mail attığı için, bence kcc kontenjan dahilinde ilerliyor. Türkiyeden dosya taşıyanlar dahil yeteri kadar mülakat verildiği için de, ankarada sıra bekleyenlere mülakat verilmiyor. Tabi ki bana göre...

@sanaldeniz Merhabalar, ''Bence bunun tek nedeni var: Dosya taşıma işlemi.'' kelamınıza ve devamındaki düşüncelerinize binaen bu iletiyi yazıyorum. Birkaç alt başlıkta cevap vereceğim.

1-KCC'nin kontenjan dahilinde ilerlediği konusu ile alakalı bir durum söz konusu değil zira KCC hangi konsolosluğun kaç dosyaya bakacağına karar vermiyor. İlgili konsolosluk kaç dosyaya bakacağını kendileri KCC'ye iletiyor.

2-Bugün itibariyle Ağustos ayı için (17.06.2024) DV kategorisinde EU bölgesinin cut off sınırı 30000. Ankara özelinde EU bölgesinden 1 dosya hariç henüz 6000 ve üzerinde dosya numarasına sahip hiç kimse mülakat alamadı. Eğer dosyalarını taşıyan kişiler olmasaydı 25k dosya numarasına sahip bir kişi mülakat alabilecek miydi ? Eğer sorunu tek bir neden özelinde açıklıyorsanız bunun cevabı sizin nazarınızda ''evet'' olmalı. O zaman size sorarım, peki hiçbir talihlinin dosyasını taşıyamadığı vakitlerde Ankara güncel bülteni takip ediyor muydu ya da bu kadar talihli Ankara için sürecin normal ilerlediği fikrine sahip olsaydı dosyalarını taşıyabilmek için kilometrelerce uzağa bir belirsizlikle gider miydi ?

3-''Türkiyeden dosya taşıyanlar dahil yeteri kadar mülakat verildiği için de, ankarada sıra bekleyenlere mülakat verilmiyor.'' demişsizin. Burada ''yeteri kadar'' kelamınıza istinaden bir soru daha sormak istiyorum. Sizin için yeteri kadar kaç dosyaya, kaç kişiye tekabul ediyor, kaç dosya yada kaç aile sizin nazarınızda ''Evet bu kadarı yeterli'' kanısını oluşturuyor ? Mesela Türkiye kotası dahilinde talihli olup Dünya üzerinde herhangi bir konsolosluktan vizesini almış 490 kişi (En son açıklanan FY 2024 kapsamında Nisan ayı verileri dahil) sizin için ''evet bu kadarı yeterli'' kanısı oluşturuyor mu ?

Daha uzun uzun açıklamalar yapılabilir, örnekler, istatistiksel veriler paylaşılabilir lakin şimdilik bana göre yeterli. Velhasılkelam iki değişken arasında bir ilişki bulup konuya nedensellik kapsamında bir açıklama yapmak istemeniz sizin takdiriniz fakat korelasyon nedensellik için yeterli değildir bunu da hatırlamakta fayda var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |