DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @GOKAY-0, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

Böyle devam ederse 2024 talihlilerinin pek çoğunun vize görüşmesi alamayacağı artık kesinleşti. Bu sebeple gidişatta radikal bir değişim yaşanması yada yaşatılması gerekiyor. Ben kendi adıma bugün Ankara konsolosluğa neden greencard görüşmelerinin yavaşladığını, yıl sonuna kadar kaç kişiye görüşme sağlanabileceği, problemle ilgili bir çözüm arayışlarının olup olmadığını sordum. Şuan Amerika dışişleri bakanlığına mektup yazıyorum, bu konularla ilgilenen 3 senatör var onlardan da yardım isteyeceğim. İletişim adresleri aşağıda sizler de kendi mesajlarınızı iletirseniz en azında bir kamuoyu oluşur. İstek olarak ya Ankara bize mülakat versin veya başvuru yaptığımız elçilikler Ankara'ya yardım etsinler diyeceğim. Diğer Amerika elçilikleri eğer elçiliğin bulunduğu ülke vatandaşı değilseniz size görüşme veremeyiz diyorlar ancak kendi ülkemizde göçmenler nedeniyle biz mülakat alamıyoruz. Burada ciddi bir çelişki var. Bu çelişkinin giderilmesi için çabalayacağız.

Ankara elçilik: https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/ Önce elçiliğe neden vize mülakatlarının verilemediğini sorabilirsiniz.

Amerika dış işleri bakanlığı: https://register.state.gov/contactus/contactusform

Senatörler;
    Senator Dick Durbin : https://www.schumer.senate.gov/contact/message-chuck
    Senator Bob Menendez
    Senator Charles Schumer

Ben alıntılayıp mail yazdım.Diğer senatörleri de google da aratırsanız hemen bulursunuz contact kısmından

• ⭐⭐⭐⭐⭐

nisan 2024 vize istatistikleri yayınlandı.

ankara nisan ayı'nda toplamda 86 adet DV basmış.
    bu sayı, ilgili ayda basılan en yüksek sayıdaki vize olmasını sağlamış ama elbette çok az.
    normalde ilk sırada görmeye alıştığımız IRler bu ay ikinci ve üçüncü sırada.

bu sayılarla koskoca mali yılda herkesi memnun etmeleri mümkün değil, zaten de öyle oluyor.
    umalım ki ilerleyen aylarda daha fazla sayılar görebilelim.

135d3a68-2548-4485-aaf0-7348a8e51149-image.png

dünyanın geri kalanında da rakamlar bu şekilde;

d6fd4056-d289-44bf-9e9d-1441042e76b0-image.png

kısaca, isteyen istediği kadar vize basıyor..

• ⭐⭐⭐

@gucarslan Sayilara bakinca herkesi memnun etmeyi gectim, hickimseyi memnun etmiyor gibi gorunuyorlar. En azindan birazinin yuzu gulseydi.

Ankara gibi buyuk ve kapasitesi bu kadar yuksek bir konsolosluk icin su sayilar saka gibi bence. 1 ayda bastigi IVlerin toplamini normalde 1 ayda sadece DV icin verebilir, verdigi de olmustu.

• Temmuz 2024 Visa Bulletin aciklanmis.

• @btek14 umarım bol mülakat dağılımı olan bir ay olur

• @qwe19 insallah. dualarimiz sizlerle.

• @btek14 teşekkürler 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

• Tüm dualara amin diyelim! Peki şimdi CN’ler ne zaman açıklanır?

• her an açıklanır gece gündüz saat farketmez ancak kcc dayısı olan varsa kesin biliyordur😁

• @salih-atilla evet ben bir kere öyle bir dayıya güvendim hala pişmanın👍🤣

• Selamlar herkese, umarim fazla mulakatin dagitildigi bir ay olur. Herkesin gonlunce olsun. Bir soru sormak istiyorum umarim dogru yer burasidir. Ne kadar kotanin kaldigini nasıl hesaplayabiliriz. dv charts tan bakıyorum fakat bir türlü anlamlandıramadım. Anladigim kadariyla asagiya yazayim, konuyla ilgili bilgili arkadaslardan yorumlarini rica edeyim.

suana kadar verilen vize yada verilecek = issued + ap =28k + 400
    mulakata hazir case= 16k
    ap ler ve ready kisminda herhangi bir sorun olmazsa total 45-46k yakin bir vize verilmis oluyor degil mi?
    yukarida yer alan matematik kismi dogrumudur yoksa farkli alanlarida dahil etmemiz gerekiyor mu?

image.png

• Merhabalar case no 11xxx. Ne kadar mülakat verildiğini öğrenebilmek için Excel tablosunu nasıl görüntüleye bilirim şansımın ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐

@onuru, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

Selamlar herkese, umarim fazla mulakatin dagitildigi bir ay olur. Herkesin gonlunce olsun. Bir soru sormak istiyorum umarim dogru yer burasidir. Ne kadar kotanin kaldigini nasıl hesaplayabiliriz. dv charts tan bakıyorum fakat bir türlü anlamlandıramadım. Anladigim kadariyla asagiya yazayim, konuyla ilgili bilgili arkadaslardan yorumlarini rica edeyim.

suana kadar verilen vize yada verilecek = issued + ap =28k + 400
    mulakata hazir case= 16k
    ap ler ve ready kisminda herhangi bir sorun olmazsa total 45-46k yakin bir vize verilmis oluyor degil mi?
    yukarida yer alan matematik kismi dogrumudur yoksa farkli alanlarida dahil etmemiz gerekiyor mu?

image.png

Bence ready caseler için en azından yarısının mülakata gitmeyeceğini varsaymak mantıklı olur. Çünkü sürecin başında randevusu planlanıp da mülakata gitmekten vazgeçen kişiler bile hala ready görünüyor ve bu sebepten ready sayıları sürekli artıyor.
    AP/221g için de yarı yarıya gibi düşünülebilir bence.

• @yağmur Merhaba Hangi ülkeyi merak ediyorsunuz ? Ankara şu anda 5 binleri mülakata alıyor. 11 binin Ankara da şansı imkansıza yakın malesef.

• @yağmur dosya taşıyamazsanız şans sıfır

• Galiba Ankara için bir çoğumuzun şansı sıfır artık

• ⭐⭐⭐

@qwe19, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

Galiba Ankara için bir çoğumuzun şansı sıfır artık

Teoride hayır, pratikte evet.

Yani yukarılardan Ankara’ya sert bir emir gelirse ve yoğunluğu sadece DV’ye verirse herkes mülakat alabilir, Ankara’nın kapasitesi buna müsait. Ama dediğim gibi bu sadece teoride mümkün. Pratikte böyle bir şey maalesef pek de mümkün değil.

Ancak ben Ankara şu sayıda bitirir bu sayıda bitirir diyebilmek için de düzgün bir varsayım yapabileceğimizi sanmıyorum. Çünkü her geçen gün kötüye gidiyor ama en azından 1 kez bile olsa toplu mülakat vermesi lazım. Verir mi vermez mi bilinmez… Sadece şunu diyorum, 10bin altında bitirirlerse çok büyük ayıp yapmış olurlar. 5 haneli sayılara bile gelmeden, hem de öyle büyük bir elçilik, cidden rezillik.

Pandemi zamanı bile son 2 ayda 10binlere kadar mülakat vermişlerdi.

• @EzgiLera Bu kadar az mülakat vermesi Ankara nın tavrının siyasi olduğunu düşündürüyor. Son yıllarda Türklerin kaçak yollarla geçmesi veya başka sebeplerden dolayı olabilir ama bir tavır olduğunu ve buna göre de hareket edildiğini düşünüyorum.

• @fahriakc, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

@EzgiLera Bu kadar az mülakat vermesi Ankara nın tavrının siyasi olduğunu düşündürüyor. Son yıllarda Türklerin kaçak yollarla geçmesi veya başka sebeplerden dolayı olabilir ama bir tavır olduğunu ve buna göre de hareket edildiğini düşünüyorum.

Kesinlikle var birşeyler, normal değil bu durum.

• @yağmur Bir an evvel "DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları"nı 680. sayfadan itibaren ve gerekirse baştan, ya da 2023 deneyimlerinden okumaya başlarsanız. Dosya taşıma konusunda yardımı dokunabilir hocam.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |