DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

bu iletimde bahsettiğim aylık vize istatistikleri ekim 2023 için açıklandı.
    bu da, DV2024'ün ilk vize mülakatı ayının verileri oluyor ki sizler için önemli bir veri.

ilgili resmi linkten verileri incelediğimizde;

ankara ekim ayı'nda toplam 489 adet göçmen vize basmış ve bunların sadece ve sadece 29 adedi DV;

73b2eb87-93aa-4929-929f-96c3199548e0-image.png

kalan vizeleri incelediğimizde ilk sıra her zaman olduğu gibi abd vatandaşlarının aile bireylerinin.
    3. sırada yine bizi şaşırtmayan SQ3 vizesi geliyor ki ankara'nın en çok sevdiği vize türüdür. bu vize SIV kategorisinde olup, ankara'da genellikle abd hükümetine destek veren afgan ve iran vatandaşlarının aileleri için basılır. bu istatistiklede bunu çok sık göreceksiniz; çünkü ortadoğu'da olmak bunu gerektirir..

göçmen vizelerin en zorlularından biri olan SB1, yani geri dönen göçmen vizesi bile 6 adet basılmış ki bunu alabilmek ciddi beceri ister.
    ankara bu başvuralara bile zaman ayırabiliyor, ailecek severek izliyoruz..

gelelim bizi ilgilendiren kısım DV'ye, ankara'ya;
    DV 5. sırada ama; sayı olarak baktığınızda 29 adet vize ki bu ortalama 18 mülakat demek, muhtemelen daha da azdır..
    ben aile bireys sayısını 2 dedim ama biliyoruz ki daha fazla aile bireyi olan aileler mevcut.
    bu da demek oluyor ki koskoca ayda günde 1 adet DV basmış ankara;

tebrikler

kasım ayı verileri yayınlandığında bunu tekrar inceleriz ama bundan çok büyük farklar olacağını beklemeyin.

ilk günden beri dediğim gibi, olay tamamen ankara'nın dv için izlediği politika.
    elbette abd vatandaşlarının aile bireyleri öncelikli olacak, bunu hiçbir konsolosluk gözardı edemez, etmemeli de.
    ancak zaman sınırı olan DV için bu kadar az slot ayırmaları hiç kabul edilebilir bir şey değil.

dünya genelinde basılan DV sayılarına gelirsek;
    EU önde olsa da önümüzdeki aylarda birinciliği AF'ye bırakır, bu hep böyle olmuştur.

01ddf29f-f00a-4191-8de2-661d59cd644b-image.png

ben yine size ilk gün yaptığım telkini bir kere daha yapayım;
    ankara'ya güvenmeyin..

ışık sizinle olsun
    namaste 👊🏻

• Tabloyu inceledigimde Manama'ya baktim DV ye dairy herhang bir sey yok. Hic mulakat verilmemis demekk oluyor degil mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 evet, DV basmamışlar demek ki ekim ayı'nda.

• Varşova DV konusunda şov yapmış😲.

• @kadargo Asıl şovu Cezayir yapmış, 250 DV basımı ile 2024 Ekim ayında. 100 vize üzeri veren ilk beş aşağıda, Ankara'nın da bu sayılara yaklaşması dileğiyle...

Cezayir 250
    Varşova 221
    Nairobi 199
    Bişkek 117
    Almaty 102

55.000 toplam vizenin 1.868'i 2024 Ekim ayında basılmış, bu da yaklaşık %3,39 gibi bir orana tekabül ediyor. Ekim ayında Rus vatandaşlarına verilen vize sayısı 167, bunların çoğunluğu da tahminimce Varşova'nın performansında ana etken. Herkese bol şans

• 2023 haziran ayında 309 vize basmış Ankara. Çok ilginç bir durum. Yani yeterki Ankara istesin herkese vize verir

• Peki bütün bu dağıtımlarda bu numara ile hale mail almamış olmam nasıl bir şey cidden aklımı yitircem her yere mail attım her yeri aradım ama sonuç yok beni unuttular mı atlıyorlar sürekli numaramı napayım dosyamı mı taşıyayım bilmiyorum ne yapacağımı 😓😓

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meho35 size özel mesaj gönderdim, lütfen bana oradan cevap verir misiniz?

• @gucarslan Yazdım hemen ilgilendiğiniz için teşekkür ederim 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

dv için verilen mülakat sayılarını etkileyen en büyük etkenlerden biri de elbette birikmiş vize başvuru sayıları, bir diğer tabirle backloglardır.

bu ay için açıklanan raporda, dünya genelinde halen mülakat bekleyen toplam 304.773 tane göçmen vize başvurusu var.
    aralık ayı'nda dünyada toplam 36,619 mülakat planlanmış.
    aralık ayı'nda ankara'nın bastığı vize sayılarını bu iletimde detaylıca anlatmıştım.

*konsolosluk bazlı raporu göremiyoruz ama; ankara'nın dünyadaki en yoğun konsolosluklardan bir olduğunu biliyoruz..

5a034e09-b1e3-4936-889b-82abaac69a71-image.png

bu backlogları temizlemek elbette kolay değil.
    önemli olanın zaman sınırı olan dv'ye verilen slotların sayısı ve elbette EU / AS önceliklendirmesi.

bugün de bilgilendiğimiz, detaylara doyduğumuz ve malum avukatlardan / danışmanlık firmalarından alamayacağız bilgileri aldığımız bir gün oldu.
    sonraki bilgilendirmelerimizde görüşmek üzere!

ışık sizinle olsun
    namaste 👊🏻

• @gucarslan Bu sene şuana kadar dosya taşımayı kabul edipte dosyası taşınan oldumu geçen sene ülkeler bu sene tutumları nasıl?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici mısmıl..

• Subat ayi 13.500 olarak aciklandi

• image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ocak vize bülteni açıklandı!
    bültene göre EU bölgesi 13.500 belirlendi.

• Geçen yılın aynı Ekimde DV 49 vize basılmış bu yıl 29 Vize. Önceki yılların deneyiminden ve mevcut süreçten anladığım kadarıyla 10.000 üstünün mülakat alması biraz sorunlu 15 bin üstü muhtemelen hiç alamayacak. Bu durumda dosya taşımak için alternatif yollar geliştirmemiz gerekiyor. Benim Schengen bölgesine turistik vize almam neredeyse imkansız acaba bir ülkeye 3-6 ay veya daha uzun süreli dil okulu veya benzer bir programa öğrenci olarak giriş yapıp dosyamızı oraya taşıma isteği yapsak dosya taşıma şansı elde edebilir miyiz? AOS ve vatandaşlık dışında dosya taşımak için başka yöntemler var mı?

• ⭐⭐⭐

@GOKAY-0 Onerimiz de zaten bu tip calisma/ogrenci vizesi gibi vizelerle ikametiniz tasiyarak dogrudan KCC araciligiyla dosya tasimaniz. Konsololsuklara yalvararak yaptigmiz sey aslinda teknik olarak sistem disidir ve garantisi de yoktur. Bu nedenle eger sansiniz varsa mutlaka boyle imkanlari degerlendirin, illa da Avrupa olmak zorunda degil, rekabeti az baska bir ulkeye de gidebilirsiniz ogrencilik icin. Sunu da soylemeliyim ki 3-6 aylik vizelrde her zaman konsololugun kabul edecegei bir oturum izniniz olmayabilir, mumkunse en azindan yari zaanla calisma imkani da veren programlara bakin, genelde bunlar sekiz aylik programlardir.

• excel tablosuna şuan talihlilerin %kaç ı kayıtlıdır?

• @Ümit-Karabayır tahminimce 1/3 ü.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |