Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, basvurumu yaptim sonrasinda basvuruda kullandigim fotoyu photo tool da kontrol ettim overly compressed 20:1 hatasi verdi ama coktan basvurdum sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐

@Hopasej hangi pozisyondan eb3e başvuracaksınız ?

• @darkness3162 Merhaba, dün bende benzer hata almıştım, yüklediğiniz resmin dosya adını kontrol ediniz, türkçe karakter varsa, uygun şekilde düzeltiniz.

• ⭐⭐⭐

@drmars Başvuru fotoğrafınız kurallar dışındaysa da şu anda yapabileceğiniz bir şey yok maalesef. Tekrar başvuru yaparsanız bu sefer birden fazla başvuru nedeniyle kazanamazsınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Degerli forum uyeleri tek seferde, hicbir hata almadan Green Card basvuru formunu doldurmanin yolu nedir? 🙂

Basvuru formunu 1000+ kez doldurmus biri olarak, kullandigim yontemi bu yeni videomuzda anlatiyorum... gectigimiz iki yilda yazili olarak (ama daha kisa bir sekilde) anlatmistim forumda lakin cok net anlasilmadiginin farkindaydim 🙂 o nedenle video ile gorsel sekilde anlatmaya karar verdim...

Video'da gosterdigim taktikle 4 cocuklu ailelere bile basvuru yaparken hata almadan basvuruyu rahatca tamamlayabiliyorum! Bu taktigi ozellikle cok cocuklu aileler, yogun zamanlarda basvuru yapanlar veya son dakikalarda basvuru totemi yapmak isteyenler (kesinlikle tavsiye etmiyorum ama boyle bir grup oldugunu biliyorum) cok faydali bulacaktir.

Herkese basvurularinda bol sanslar dilerim!

not: video ile ugrastigimdan bugun sorulara donus yapamadim, yarindan itibaren cevaplayacagim. 👍

• bu yıl başvurmayı düşünmüyorum, daha dün gibi mayısta hayal kırıklığı yaşamıştım, genel bir bıkkınlık ve yorgunluk var, burda bazı yorumları okur hevesim gelirmi bilmiyorum ama bu sene başvurmamaya kararlıyım

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 
  • ⭐⭐

@crazycells gene hızır gibi yetiştiniz hocam. Emekleriniz için çok teşekkür ederiz.

• ⭐⭐

@crazycells Emeğinize sağlık.

• henüz fotoğraf çekilmedim ve büyük ihtimalle fotoğrafçıda çekilip öyle başvuracağım ancak burada okuduklarım ile şöyle bir kanıya vardım, büyük ihtimalle harita üzerinde Amerikanın yerini gösteremeyecek, İngilizce bilgisi olmayan, vasıfsız insanlara çıkacak. Okuduklarım sonrası resmen sinir krizine girdim. İngilizce bilmeyenler, prosedürler hakkında en ufak bilgisi olmayan insanlar başvuruyor. Pasaport zorunluluğu ile hiç değilse bu tarz insanların bir kısmı başvuramıyordu. Bu sene 3.defa başvurmuş olacağım ancak en heyecansız ve hiçbir bekletiye giremeyişim bu seneye denk geldi. Umarım gerçekten hakkını verebilecek insanlara çıkar.

• @donquijote 13 yıldır başvuruyorum 1 tane benle beraber başvuran arkadaşım ilk yıllarda kazanmıştı gitmedi, birde geçen sene bir komşuma çıkmış gördüm kazandığını, gitmedi... Anlayacağın pasaport konusunda çok haklısın, ama gene gitmeyen gitmiyor sinir olmamak elde değil

• ⭐⭐

@donquijote kazanıp gitmeyenler ile ilgili size tamamen katılıyorum ancak İngilizce bilmiyor diye bir şart zaten pasaport olduğunda da yoktu. İngilizce bilip bilmemek bence bir kriter değil. Sonuçta bu bir loto ve dileyen herkes başvurusunu yapabilir.

• @waterman Tam olarak netleştirmiş durumda değiliz henüz. Çeşitli sektörlerde 10 yıldan fazla tecrübem var. Karşı firma ise yaklaşık 40-45 kişinin çalıştığı bir inşaat firması. Firmanın sahibinin Türkiye'ye gelmesini bekliyorum detaylı görüşmek için. Şimdilik bir çocukluk arkadaşı vasıtasıyla haberi var, ilgileneceğini söylemiş. İnşaatta çalışabilir mi diye sormuş, tabii ki 😃 diye dönüş yaptık gelmesini bekliyoruz işte öyle.

Fikirlere de açığım açık konuşmak gerekirse. Çünkü sitede uzun zamandır aktifim ama sürekli Green Card ve ABD'de yaşam konularında gezindik, bu tip vizeler hakkında neredeyse hiç bilgim yok. Arayıştayım ben de. Fikir verebilirseniz de gerçekten çok mutlu olurum

• ⭐⭐

@Hopasej inşaatta çalışmak ne demek gerekirse yüklenici kolon olurum deseydiniz hocam 😃 Umarım her şey gönlünüzce olur 🙂

• Farklı mail adresleri ile başvuru yaptım kabul olur mu acaba arkadaşlar başvurum

• ⭐⭐⭐

@Hopasej peki inşaat sektöründe herhangi bir deneyiminiz varmı? Çünkü bu tarz konularda konsoloslukta özgeçmişinizi inceliyor umarım güzel haberlerinizi alırız

• @crazycells elinize sağlık harika bir video olmuş, umarım yeni video forum üyelerinin hepsine şans getirir. Eşimin ve kendimin Dv2024 başvurusunu sorunsuz yapabildim.

• ⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman Tam olarak netleştirmiş durumda değiliz henüz. Çeşitli sektörlerde 10 yıldan fazla tecrübem var. Karşı firma ise yaklaşık 40-45 kişinin çalıştığı bir inşaat firması. Firmanın sahibinin Türkiye'ye gelmesini bekliyorum detaylı görüşmek için. Şimdilik bir çocukluk arkadaşı vasıtasıyla haberi var, ilgileneceğini söylemiş. İnşaatta çalışabilir mi diye sormuş, tabii ki 😃 diye dönüş yaptık gelmesini bekliyoruz işte öyle.

Fikirlere de açığım açık konuşmak gerekirse. Çünkü sitede uzun zamandır aktifim ama sürekli Green Card ve ABD'de yaşam konularında gezindik, bu tip vizeler hakkında neredeyse hiç bilgim yok. Arayıştayım ben de. Fikir verebilirseniz de gerçekten çok mutlu olurum

mrblar benim eşimde inşaat ustası olurda inşallah giderseniz bizede yardımcı olur musunuz acaba..

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Hopasej peki inşaat sektöründe herhangi bir deneyiminiz varmı? Çünkü bu tarz konularda konsoloslukta özgeçmişinizi inceliyor umarım güzel haberlerinizi alırız

benim eşim usta , bi çok ülkeye gidip büyük şirketlerde çalıştı keşke bizde bulabilsek böyle bi yer

• @USA 3 yıldır başvuruyorum, bu forumu daha uzun zamandır takip ediyorum ilk defa yazmak geldi içimden. Kazanıp gitmemek bu tarz kuralarda diğer katılımcılar için en büyük kötülük. Tabi kişinin hür iradesine karışmak bizim görevimiz değil ancak hakkı yenilen insanlar olarak üzülmüyor değiliz.

• @waterman Hayır yok maalesef.

Zaten daha çok kılıfına uydurmaca şeklinde bir taktik benimsemek durumunda kalacak gibiyiz.

Şöyle ki; 2 farklı mezuniyetim var. Bir tanesi Peyzaj ve Zirai ilaç v.s üzerine, diğeri ise iktisadi bir bölüm.

İnşaatların peyzajı yada yeşillendirilmesi ile ilgili bir kanaldan yürüyebilir miyiz diye planlıyorum. Çünkü bu yöntem ile ilerleyebilirsek, konsolosluk kabul eder mi bilemiyorum, ancak bu konuda hem eğitimimi hem de tecrübemi belgelendirebilirim.

Hiç biri olmazsa firmanın mümkün olabilecek herhangi bir pozisyonunu da deneyebiliriz elbette. Ama dediğim gibi, bunlar henüz aklımdaki şekillenmemiş planlar. Önerilere de son derece açığım, ihtiyaç duyuyorum 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |