DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bbsrn Arjantin'den polis sertifikasını apostilsiz almıştım, üzerinde parmak izim ve barkodla doğrulama vardı. Umman'da mülakata girdim ve kabul edildi. Gitmeden önce konsolosluğa mail atıp sormuştum, bu şekilde yeterli görünüyor şeklinde yanıt yazmışlardı. Siz yine de apostilli almaya çalışın çünkü o süreçte en ufak bir tereddüt insanı evhama sürüklüyor.

Eğer mülakata Ankara’da girecekseniz Türkçe ve İngilizce dilleri dışındaki tüm belgeler İngilizce yeminli tercüme ettirilmeli. Noter tastiği ve apostile gerek yok. Belgenizi İngilizce yeminli tercüme ettirmeniz yeterli.

• @erb Geçen sene hatırladığım kadarıyla belli bir DS260 süresini cut off yapıp(açıklandıktan sonraki ilk 1 hafta civarı bir süreydi) önce o aralıkta gönderenlere dağıtıp sonraki aylarda düşük case number olanlardan ileri tarihlerde DS260 gönderenlere dağıtılmıştı diye hatırlıyorum. Bu sene de benzer ilerler mi zaman gösterecektir

• @bbsrn Umman için konsolosluğa bu konuda atılan maillerde apostil istediklerini belirtmişlerdi, orjinali ingilizce olan diploma gibi belgelere apostil istememişlerdi, mülakata girenlerin hepsi belgelerini apostillemişti.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Busem-Ateş mailler ağustosda atılmaya başlıyor

Mailler herkese mi atılıyor yoksa sadece ds260 yollayanlara mı bunun detayını biliyor musunuz acaba? En son 2021 in verisi paylaşılmış çıkıp gitme oranı %20 lerde kalmış millet cidden ya öylesine başvuruyor ya da başvuruyor unutuyor tabi bu mailde gelmiyorsa hiç haberleri olmuyor...

• ⭐⭐⭐

@newbie97 ds260 formasını doldurmamış bir kişiye mail gönderilmez. Sistem şöyle işliyor KCC ds260 formlarını doldurulma tarihlerine göre sıralayıp işlemeye başlıyor işlenen dosyalar eğer bültende aktifse yani cutoff içindeyse AV listesine alınıyor ve buradaki sıralamaya görede mülakat maili gönderiliyor. Yani ds260 doldurmamış bir dosya işleme alınamayacağı için AV listesine giremez bu nedenlede mülakat maili alamaz.

Ek bilgi olarak şunuda söyleyeyim Ds submit tarihinin önemi bu yüzden ortaya çıkıyor son bir kaç senedir sizin numaranız her ne kadar düşük olsada eğer geç submit ettiyseniz dosyanızın incelenip işlenmesi zaman alacak bu yüzden AV listesine geç girmiş olacaksınız

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@newbie97 ds260 formasını doldurmamış bir kişiye mail gönderilmez. Sistem şöyle işliyor KCC ds260 formlarını doldurulma tarihlerine göre sıralayıp işlemeye başlıyor işlenen dosyalar eğer bültende aktifse yani cutoff içindeyse AV listesine alınıyor ve buradaki sıralamaya görede mülakat maili gönderiliyor. Yani ds260 doldurmamış bir dosya işleme alınamayacağı için AV listesine giremez bu nedenlede mülakat maili alamaz.

Ek bilgi olarak şunuda söyleyeyim Ds submit tarihinin önemi bu yüzden ortaya çıkıyor son bir kaç senedir sizin numaranız her ne kadar düşük olsada eğer geç submit ettiyseniz dosyanızın incelenip işlenmesi zaman alacak bu yüzden AV listesine geç girmiş olacaksınız

Biraz araştırırken AV queue diye bir şey buldum ama açılımı bulamadım. Bu AV nin açılımı ne acaba application verification gibi bir şey mi

• Yasaklı

@newbie97 AV'nin açılımı Allocated Visa. ama bu ifade o sıraya giren dosyalar için vizelerin tahsis edilmesi demek değil.

DV2023 için, mülakat alan dosyalar için vize numarası ayrılmıştır diye biliniyordu, resmi sitelerinde de bunu destekleyici ifadeler vardı fakat kotayı aşacak şekilde mülakat dağıtıldı ve mülakatlar iptal edildi.

• Yasaklı

Herkese selamlar. Dosya numaram 25 bin küsür. Açıklandıktan 2 gün sonra yani 8 mayısta formu yolladım. Kimileri artık case numbera göre değil formu gönderme zamanına göre mülakata çağırılacağımızı söylerken kimileri ise case number sırasında formu zamanının önemi olduğunu söylüyor o yüzden çok fazla kafam karıştı. Bu case number ile mülakata çağırılma şansım var mı? Dosyamı taşımalı mıyım?

• ⭐⭐⭐

@feedermann her ikiside önemli dosya, istediğiniz kadar formu erken doldurmuş olun numaranızın aktif olmasını bekleyeceksiniz. Her ikisininde önemi var yani artık

• @feedermann bi kaç ay ankara'nın performansını izleyip ona göre aksiyon almak lazım bence.

• Yasaklı

@Emre-Kurtulmuş bu videoda da artık dosya numarasının bir önemi kalmadığı artık işlerin sadece forumu doldurma hızına göre olunacağı söyleniyor o yüzden kafam karıştı

• Yasaklı

@sean_86 bir kaç ay daha bekledikten sonra dosyayı taşımak daha da geç olmasını sağlamaz mı?

• @feedermann Ankara için current olmayı beklemeden Dosya taşımak için çalışsan daha iyi edrsin..

• Yasaklı

Merhaba. Dosya numaram 25 bin küsür ve formu 8 mayısta gönderdim. Forumda bir kaç kişi dosya numaramın çok olduğunu ve dosyamı taşımamın iyi bir seçenek olduğunu söyledi. Şu an taşımam doğru olur mu? Sizin önereceğiniz hangi ülke var?

• @ibrahimumut Bahsettiginiz konu basliginda Italya ile ilgili bir sey goremedim, ben de burada sorayim dedim hocam. Oneri icin tesekkurler. Apostil konusunda cok farkli yorumlar gordum, gerekli diyen de var gereksiz diyen de. En iyisi bir sekilde almaya calismak gibi duruyor.

• @Mr-Dexter Sanirim Hollanda isteyenler azinlik grubuna dahil. Keske sitelerinde bununla ilgili net bir ibare olsa. Nasil olmus da bu konuyu es gecmisler anlayamadim.

• @Turco Mulakata Hollanda'da girecegim. Noter tasdiklerinin ve apostillerin tercumelerine gerek olmadigina emin misiniz? Bilgi icin tesekkur ederim.

• @bbsrn 2024 DV Talihlileri Durum Takibi excel tabloda bilgileriniz var mı veya kullanıcı adınız mı farklı? Tabloda Amsterdam’dan mülakata girecek herhangi bir kayıt görünmüyor

• ⭐⭐⭐

@feedermann çok basit bir soru ile (hangi video olduğunu bilmesemde bahsettiğiniz şekilde bir bilgi varsa) yalan olduğunu ortaya çıkarabiliriz. 25K numarası olan siz hemen ertesi günü form doldurmuş olmanıza rağmen bültende numaranız aktif olmamasına rağmen nasıl mülakat alabilirsiniz

Sizin erken form doldurmanız dosyanızın erken kontrol edilip incelemesinin tamamlamasını sağlar ama numaranız bültende aktif olmadığı sürece mülakat alınacak dosyalar sırasına giremezsiniz. O zaman nasıl bir önemi var derseniz form doldurmanın derseniz de küçük numaralı biride formu çok geç doldurduysa ve bu yüzden sıra henüz o kişinin formunun incelenmesine gelmediyse bu kişinin numarası ilk bültenden itibaren aktif olsa bile dosyasının incelemesinin bitmesini beklemesi gerekir mülakat alacak dosyalar listesine girebilmesi için

• Yasaklı

@Emre-Kurtulmuş video linkini atmıştım ama kabul edilmemiş. Video sonuçlar açıklanmadan bir kaç hafta önce çekilmiş ve videodaki kişi önceden dosya numaraları bültende aktif olduktan sonra formu gönderme hızınız önemli oluyordu artık öyle bir şey yok direkt gönderme sırasına göre demişti maalesef o da palavraymış. Öğrendiğim kadarıyla dv23 döneminde çok kolay tarih alınan yerler de şu an dosya kabul etmiyormuş. Green card çıktı ama keşke çıkmasaydı dedirttiler :).

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |