Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yolcuyolunda eğer yeniden greencardı kazanırsanız bu sene olumsuzluk durumunda seneye de şansınız olur. Sıralamanız 6 binlerde, çok iyi görünüyor.

• ⭐⭐⭐

@Busem-Ateş mailler ağustosda atılmaya başlıyor

• Aklım hayalim almıyor düşündükçe.. GC kazanıyorsunuz, Viyana'ya dosya taşıyorsunuz fakat schengen vizesi alamıyorsunuz. Sebep ne; Avrupa'ya göç korkusu.. Yahu zaten Amerika'ya gidiyorum yemişim Avrupa'yı.. Bırakın da GC mülakatı için Viyana'ya gideyim.. ABD'ye göçmen olarak gidemezsem zaten sizin başınıza bela olurum, sırf bu yüzden schengen vermelisiniz zaten.. (Yazılı düşündüm)

• @Yıldıray81 bu yüzden olurda kazanırsan (Umarım) Dosyanı taşıyacağın zaman öncesinde bir schangen almalısın ki ileride zorluk çıkmazın 👍

• @Cancan olur da kazanırsam (umarım) İsviçre doğumlu olduğum için oradaki akrabalarımın yardımıyla Schengen alabilirim diye düşünüyorum. Ama ve lakin İsviçre'den Viyana'ya geçip mülakatı gerçekleştirebilir miyim ona emin değilim 😀

• @Yıldıray81 Çok saçma işler harbiden, giden kişi veya kişiler zaten vize görüşmesine gidiyorlar ne diye millete zorluk çıkarıyorlar anlam veremiyorum😀 tam da dediğin gibi hocam, o saatten sonra Avrupa'yı ne yapacak zaten. Bunun en büyük sorumlusu ampul kafalılar ondandır ki herkese potansiyel mülteci olarak bakılıyor

• Ampülleri patlayasıca.. Ülkemizde ne kalabiliyoruz ne gidebiliyoruz onlar yüzünden.. 😀

• @Yıldıray81 Gerçekleştirirsiniz. Ben 23 yasımda 15 avrupa ülkesi gezdim. Bindiniz mi otobüse doğru Viyana 🙂

• @Yıldıray81 sırf bu sebeple Avusturya’ya iltica edecektim ama, kardeşlerim Belçika’da olduğu için buraya ettim. Hak ettiler zira, martta vize vermiş olsalardı, çok başka şeyler konuşuyor olacaktım şimdi. Yine de kısmet böyleymiş.
    “Zarlar dü şeş gelseydi, belki de her şey başka türlü gerçekleşecekti…”

• ⭐⭐⭐

@Yıldıray81 peki adamlar siz gc mülakatına gireceksiniz diye vize verdi diyelim ve mülakattan olumsuz bir sonuç aldınız. Madem amerikaya gidemiyorum Hazır buraya gelmişim burda kalayım o zaman ben demeyeceğini nerden bilebilirler.Bir olayı düşünürken sadece kendi açımızdan değil karşı taraf açısındanda düşünmek lazım

• Merhabalar, bu sene pasaport şartı geri geldi mi?

• @SEDATgk hayır.

• @Umut-Şele her yeri değerlendimek gerekiyor nereden ne çıkacak hiç belli değil 🙂

• @SEDATgk hayır bence böyle olması kötü oldu çünkü bazıları boş boş başvuru yapıp gerçekten gideceklerin önünü alıyor

• @Yıldıray81 Kazandıktan sonra önemli olan mülakat almak.isviçre doğumluysan bu senin için artı olabilir..Bence altyapunı şimdiden hazırla . Kazanamasanda ilerde senin için avantaj olur . 😉

• @misha90 O halde geriye tek birşey kaldı o da çekilişi kazanmak 😉

• @heycan geri dönüş için teşekkürler, biraz geç göndermiş olmam beni de şüpheye düşürüyor ama ankara için çok kötü performans denilen dv2023'de benimle aynı tarihte formu gönderen case numaralı kişiler 3 mart için randevu almış gözüküyorlar excelde. nasıl bir yol izlerim şu an için bilmiyorum ama Ankara'dan geçen seneden daha kötü bir performans gelirse zaten vay halimize... şu an için dosya taşımaya karar vermek erken olmaz mı?

• USA konsoloslukları belgeler için apostil istiyor mu arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan var mı? İtalya'da üç sene yaşadığım için oradan adli sicil kaydı almam gerekiyor ama apostil konusunda biraz sıkıntı çıkarıyorlar. Acaba apostilsiz alsam sıkıntı olur mu?

• @bbsrn DV 2023 yılında Ankara dışında ki ABD konsolosluklarında mülakata giren arkadaşların deneyimlerinde genellikle apostil istenmediği şeklindedir. Ben de Viyana'da mülakata girdim. Herhangi bir evrak için apostil istemediler.

• @bbsrn adli yurt dışından sicil kaydıyla ilgili belge konusunda “Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak“ Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak konu başlığından araştırabilirsiniz. Ben Polonya’dan polis sertifikası aldım apostil yaptırmadım. Ama bir avukat tanıdığımın söylediği kadarıyla belgeyi aldığınız ülkenin Türkiye’deki büyük elçiliğinden yada konsolosluktan apostil yaptırılabiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |