Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sytahmt sanırım kendimi yanlış ifade ettim. İngilizce bilme şartı diye bir konudan demek istemedim. İngilizce bilmeyen bir insan niçin bu kuraya katılıyor demek istedim. tabiki isteyen herkes başvurabilir ancak insanın biraz da iç sorgulama yapabilmesi lazım ben bu kura katılıyorum ancak çıkarsa gidebilir miyim diye. Çıkıp gitmeyen insanların büyük bölümünü bu tarz eksikliklere sahip olanların oluşturduğunu düşünüyorum. tekrar edeyim, umarım hakkını verebileceklere çıkar.

• @sytahmt Evet belki başvuru için İngilizce şartı yok, ama yabancı bir ülkede hayatı yeniden kurmaya gidiyorsunuz. Dili olan biri bile 40 kere düşünüyorken olmayan kişinin orada neler yaşayabileceğini tahmin bile edemiyorum. Tabiki dili bilmeden gidip başaranlarda vardır ama bu durum azınlıktır diye düşünüyorum. Ne zorluklar yaşamıştır kimbilir! Netice de maddi manevi büyük bir yük altına giriliyor. Biraz daha mantıklı düşünmekte fayda var diye düşünüyorum.

• @Lossantosdy Ohoo hayaller hayaller..

Hayal derken yanlış anlamayın hayaller benim hayaller.

Forumlarda çokça okuyorum, ABD'de Türk görünce kaçın, yarar gelmez zarar gelir diye. Bir çok örneği de var.

Ama yarın bir gün böyle bir konumda olsam insanların hayatlarına dokunmak için elimden geleni yapardım. Tabi davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş, oraya gidince insanlar da değişiyordur hayatlar gibi ama olsun, yanlıştan doğru örnek olmaz diye düşünmüşümdür hep. Keşke imkan olsa da insanlara faydamız olsa.

• merhaba. benim dikkatimi çeken bir şey oldu her kes jpeg dosyasından bashediyor fakat benim pc de jpg. bu ikisi arasında önemli bir fark görmedim araştırdığımda. benim foto jpg, yine de jpeg yapmalı mıyım?

• @Hayaldi61 kardeş herşeyi yaptım ya gene aynı hatayı veriyor kafayı yicem

• @muratalper55, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Farklı mail adresleri ile başvuru yaptım kabul olur mu acaba arkadaşlar başvurum

@crazycells merhaba hocam sorun çıkar mı acaba

• ⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Ohoo hayaller hayaller..

Hayal derken yanlış anlamayın hayaller benim hayaller.

Forumlarda çokça okuyorum, ABD'de Türk görünce kaçın, yarar gelmez zarar gelir diye. Bir çok örneği de var.

Ama yarın bir gün böyle bir konumda olsam insanların hayatlarına dokunmak için elimden geleni yapardım. Tabi davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş, oraya gidince insanlar da değişiyordur hayatlar gibi ama olsun, yanlıştan doğru örnek olmaz diye düşünmüşümdür hep. Keşke imkan olsa da insanlara faydamız olsa.

canınız sagolsun 🙂 umarım yardımcı olacak konuma gelirsiniz

• @muratalper55, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Farklı mail adresleri ile başvuru yaptım kabul olur mu acaba arkadaşlar başvurum

Vizen hayırlı olsun🫣😀

• ⭐⭐

@arzu-karataş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba. benim dikkatimi çeken bir şey oldu her kes jpeg dosyasından bashediyor fakat benim pc de jpg. bu ikisi arasında önemli bir fark görmedim araştırdığımda. benim foto jpg, yine de jpeg yapmalı mıyım?

ikiside aynı. elleme gerek yok ,eskiden jpeg di yazılımı şimdi jpg diye geçiyor

• @crazycells oldukça yalın sade dille anlatılmış harika bir video olmuş. emekleriniz için teşekkürler. daha önce sorduğum *jpeg mi *jpg mi sorusuna da cevap bulmuş oldum böylece

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@muratalper55, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Vizen hayırlı olsun🫣😀

o nasıl oluyor ya 😃 mail giriliyor altında tekrar onaylama amaçlı aynısı giriliyor arkadaş farklı mı girmiş yani

• ⭐⭐⭐

@Hopasej, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman Hayır yok maalesef.

Zaten daha çok kılıfına uydurmaca şeklinde bir taktik benimsemek durumunda kalacak gibiyiz.

Şöyle ki; 2 farklı mezuniyetim var. Bir tanesi Peyzaj ve Zirai ilaç v.s üzerine, diğeri ise iktisadi bir bölüm.

İnşaatların peyzajı yada yeşillendirilmesi ile ilgili bir kanaldan yürüyebilir miyiz diye planlıyorum. Çünkü bu yöntem ile ilerleyebilirsek, konsolosluk kabul eder mi bilemiyorum, ancak bu konuda hem eğitimimi hem de tecrübemi belgelendirebilirim.

Hiç biri olmazsa firmanın mümkün olabilecek herhangi bir pozisyonunu da deneyebiliriz elbette. Ama dediğim gibi, bunlar henüz aklımdaki şekillenmemiş planlar. Önerilere de son derece açığım, ihtiyaç duyuyorum 🙂

şöyle dışardan bakan bir göz olarak peyzaj çok mantıklı, sonuçta çok kişisel bişey peyzaj olayı tamamen fikir yürüterek tasarlayarak yapılıyor, benim aradığım adam bu diyebilir.

• @Lossantosdy yanıtınız için teşekkür ederim 🙏 , az önce videoyu izledim. orada da jpg dosyasında sorun olmadı

• ⭐⭐⭐

@Hopasej anlıyorum, peyzaj bölümünden ilerlerseniz sanki şansınız yükselir gibime geldi. Ama bu süreçte ABD içerisinde ilanlar verilecek uygunluk durumuna göre vizeyi alabileceksiniz. Yani uzunca bi süreyi göz önüne alın. Hiç bu alanda deneyiminiz oldu mu , gözlemlediklerim deneyimsiz olanların J1 vizesine daha uygun olduğunu gösteriyor. Konsolosluğunda ilk soracağı sorulardan biri de neden siz olabilir keza ben olsam dusunecegım ve soracağım şey bu olurdu. Dil seviyenizde tabi bunu etkileyen etmenlerden biri.

Meslek seviyeniz onet sitesine göre de iyi seviyelerde.

Ayrıca konu hakkında detaylı bilgi almak icin forumun su alanını kullanın isterseniz, sizin durumunuzdan faydalanabilen biri olur veya bu yolla orda çalışan birini bulur sohbet etme şansınız olur belki

https://yesilkartforum.com/forum/category/11/mühendislik-ve-mimarlık

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Vizen hayırlı olsun🫣😀

o nasıl oluyor ya 😃 mail giriliyor altında tekrar onaylama amaçlı aynısı giriliyor arkadaş farklı mı girmiş yani

3 tane mail adresi ile yaptım ama farklı adresler mail sorun çıkar mı acaba 🤭😁

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Vizen hayırlı olsun🫣😀

Mükerrer başvuru yapmış arkadaş 🙂

• ⭐⭐⭐

@muratalper55 birden fazla mı başvuru yaptınız, eğer öyleyse maalesef DV25de görüşmek üzere

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş hocam görüşmek üzere diye evrene mesaj göndermeyin biz bu sene kazanıcaz DV25'te görüşemeyiz kimseyle 😃

• ⭐⭐⭐

@sytahmt doğru bir şekilde başvuru yapanlar için umarım DV24 aşamaları konusunda görürüz fakat ben o kişi farklı maillerle başvurdum dediği için söyledim. Eğer birden fazla başvuru yaptıysa eliyor sistem

• ⭐⭐⭐

@sytahmt valla İstanbul buluşması olsa keske yakın tarihte surdaki arkadaşlarla oturup bi dertlesip tekrardan 1 gün önceki heyecanıma dönmek istiyorum. Hiç mi kımıldama olmaz ya içimde gram başvuru isteğim yok Bugün başvurucam ama çok hissiz başvuruyorum 0 istek suan 😔

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |