DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @paşa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba öncelikle tüm ülkemize geçmiş olsun umarım herkes ailesi ve sevdikleri güvenli ve sağlıklıdır. Adana'dan haber vereyim sabaha karşı dört civarında sallandık artçılar gelince aşağı indik aşağısı kıyamet gibiydi. Buradaki tanıdıklarımıza ulaşmaya çalıştık hatlar ya zarar görmüş ya da yoğunluktan ulaşamadık sms ile sorduk/cevap yazdık. Saat altıdan sonra üstümüzü değişip Osmaniye'ye iş yerine gitmek için yola çıktık.. Otoyol ceyhandan sonra polisler eski yola yönlendiriyor yolda çökme olduğuna dair bilgi verdiler. .Osmaniye'ye vardığımızda organize sanayide elektrik ve su kesikti hiç bir hat çekmiyor dışarıyla iletişimi kesilmiş. Sanayi müdürlüğü şu an trafoların patladığını müdahale edecek yeterli personelleri olmadığını söyledi. İş yerine gelen personeller sağ sağlim evlerine gönderildi tüm şartelleri indirdik, Adana'ya döndük. Maalesef trafik yoğunluğu had safhada ana artelleri boş bırakmamız gerekiyor bu hususta polisler anons yapıyor ambulanslara yol açılması için bu durum çok elzem. İnsanlar genel olarak kaygılı evi yıkılan veya zarar gören insanlara yardım etmek için herkes elinden geleni yapıyor. Tüm kış yağmayan yağmur esmeyen rüzgar dün geceden beri varlığını hissettiriyor. Panik yapmayı bırakıp bu krizi mümkün olan en soğukkanlı şekilde yönetmeliyiz. Resmi kurumların açıklamaları ve direktifleri doğrultusunda organize şekilde elimizden geldiğince ihtiyacı olan herkese el uzatmalıyız. Umuyorum hepimiz bu süreci sağ sağlim atlatabiliriz.

çok çok geçmiş olsun 🙏🏻 😢 😢

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly hiç birinden ses yok. Kafayı yiyeceğim

😢 😢

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar yazışmaları okuyamadım ama Hatay çok kötü durumda tv de vs de göstermiyorlar. Bazı ilçelerde ayakta kalan ev yok giden ekipte yokmuş sosyal medya da dolsan haber videolarına göre 😢 bizim buradaki arkadaşlardan ulasabildiklerimiz var mi onların aklına gelmeyecektir şuan buraya yazmak ama bir şekilde irtibatta olduğunuz kişiler var mi
    Çok merak ediyorum hepsini deprem olan bölgelerdeki arkadaşlarımızın hepsinin ve ailelerinin sağlık durumu iyidir inşallah 🤲🤲

Hiç kimseden ses seda yok hiç bı haber yok bı tek Adana'da olan @Erkand 6saat önce iletimi beğenmiş kendisinin iyi olduğunu düşündüm bu sebeple. Diğer arkadaşların hiç birinden tek bir haber yok deli olmamak elde değil...

hepsi iyidir inşallah 🤲🏻 🤲🏻 🤲🏻

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Evimde, sıcak ortamda oturduğum için, yemek yiyip, su içtiğim için kendimi suçlu hissediyorum...

Aynı duyguları yaşıyorum ilçe spor salonunda yardımları organize ettik akın akın geldi öyle gurur duydum ki ama çöpe atılacak kıyafetleri getirenler de çok onlar üzdü gardrop temizliği yapmışlar resmen
    O tabloyu görünce dedim bunları da Amerika da yaşayamazsın bu birlik öyle duygulandırdı ki

biz de Kadıköy evlendirme dairesindeki toplanma alanına gittik arabayı yükleyip. Hemen gençler arabaya geldi araba da boşaltılacak eşya var mı diye sordular bagajı ve arabanın arkasındaki eşyaları kolileri aldılar. eşim girdi yardım etti ben arabanın yanında kaldım kız arabada diye. 3 derece olmasına rağmen hava aşırı soğuktu. deprem bölgesindekileri düşünündükçe için yandı onlar kaç kat daha soğuktalar ustlerinde kıyafet ayaklarında corabı geç ayakkabı bile yok 😢 😢 Ben dışarda beklerken yüzlerce araba geldi çocuklar arabaları boşalttı boşalan arabalar ya yolu açıp kenara geçip yardıma geldi ya da geri gittiler. Gelen eşyalar hep düşünülüp gerçekten ihtiyaçlara yönelikti. Bizde hep ihtiyaca yönelik getirdik bıraktık inşallah biran önce ihtiyaç sahiplerine ulaşırlar 🙏🏻 🙏🏻 kolili olsa bile herşey açılıp gruplarına göre yeniden kutulandı. Kadıköy evlendirme dairesindeki ekip sistemi çok güzel kurmuş herşey tıkır tıkır işliyordu. Ve bir sürü genç vardı

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

biz iyiyiz ailemde iyi ama sokaktalar.

çok çok geçmiş olsun inşallah biran önce güvenilir sıcak yerlere alırlar sizleri 🙏🏻 🙏🏻

• ⭐⭐ Yasaklı

Çok üzücü gercekten. Ama bu ulke duzelmez hep ayni teraneler yıllardır. Yine o milletvekili yiğeni mutahit darpaçali keko bir higlan possat daha fazla alabilmek için malzemeden eksiltecek. Yine o ihale 88.inci firmaya verilecek. Yine insaat mezunu temizaile cocukları evde 12 18 ay gelgit ve bunalımdan sonra torpilsizlikten abdye kaçip tirci olacak. Busene benimyerime inş. İhtiyacı olan depremzede bir gence Green card cıkar.

• @Rhonster çok geçmiş olsun

• ⭐⭐

@Rhonster çok geçmiş olsun kardeşim Allah'a emanet

• ⭐⭐⭐⭐

Teşekkürler herkese forumun haritasından sizde görebilirsiniz kim nerde adres bilgisi giren herkesin bilgisi orda

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Çok şükür ki iyisiniz çok geçmiş olsun Allah yardımcıniz olsun 🙏

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu yüreğinden öperim cnm öyle hissetme evet mahcupluk var rahatiz diye rahatsız hissediyoruz ama anneyiz de anlamıyorlar benim oğlanı bıraktım bende depreme gideceğim diye ağladı algılayamiyor ama inşallah hiç anlamazlar yaşamazlar bu durumu

Ah hiç kıyamam amin amin inşallah hiç anlamak zorunda kalmazlar...

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Adana’da yaşayan çoğu kullanıcıdan haber yok endişeliyiz bende akrabamı kaybettim Hatay’da maalesef Allah ölen herkese rahmet eylesin.
    Depremler öldürmez binalar öldürür!!

başın sağ olsun 😢 😢 hatay çok kötü durumda yardım akşam üzeri anca ulaştı tabi ne kadar ulaştı onu da bilemiyoruz. bizim de aile dostlarımızın ailelerinin çoğu göcük altında ulaşılamıyor, göçük altından çıkarılmış ama vefat edenlerde var 😢 😢

Allah yardımcıları olsun inşallah hepsinin. Vefat edenlerin mekanlari cennet olsun...

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Geçmiş olsun 😔

• ⭐⭐

Arkadaşlar mrblar, biliyorsunuz ki Adanada da deprem oldu, çok şükür iyiyiz, ama 3kere baya salladı, artçıları ayrı, eşimle arabada kaldık, bugün de annemlere geldik, inşallah bitmiştir, bi daha görmeyiz inşallah,, ama halamların evi yıkıldı halamı kurtardılar ama eniştemi hâlâ bulamamışlar yalnız çalışma yapanlar bugün öldüğünü söyledi bize nasıl ögrendiler bilmiyorum ama çok üzüldüm çok 😞 Rabbim herkesi korusun, internetim yoktu şimdi annemlerdeyim, o yüzden yazamadım, inşallah kimsede kayıp yoktur

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy Başınız sağolsun 😞

• ⭐⭐

@Lossantosdy sizlere geçmiş olsun başınız da saolsun 😢

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy Allah korumuş basınız sağolsun cok merak ettim valla @Erkan-Gürsoy ‘lardan hiç haber yok yarın ABD’ye uçuşları vardı acaba ondan mı giremiyorlar buraya inşallah öyledir 😢

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy @waterman Başınız saolsun 😔

• ⭐⭐

@Lossantosdy çok geçmiş olsun başınız sağolsun 😞

• ⭐⭐

@Selly saol cnm dostlar saoldun uyuyamıyorum suç işliyormuşum gibi geliyor… eğitim alan tüm arkadaşlarımı bölgeye uğurladım bende kedilerne köpeklerine bakmakla görevlendirildim herkes bişeylere yardım edip bişeyin ucundan tutuyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.3k

| | | |