DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Zelene umudum var da olan bizlere oluyor yillar gecip gidiyor kurunun yaninda yaniyoruz.

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 olay su bi yazılımcı sözde Türkiye’de 40 bin TL maaş alıyormuş sonra Almanya’da yazılımcı olarak iş buluyor aylık maaş 2.000 euroymus falan ev tutuyor aylık masrafları çıkardıktan sonra cebine 300 Euro kalıyormuş alım gücü denen şey yokmuş falan filan diyordu 🙃

Bunu görmüştüm ama küçük bir düzeltme yapayım, 2.000 değil de 3.000€ olarak anlaşmış maaşı 🙂

• @berolika hadi hayırlı olsun hemen ödesin dostum

• ⭐⭐

@goyro666 ben zihniyet den bıktım ekonomi düzelir hükümet değişir onlar değil sorun yaa ev kredi kampanyası duyuldu bizim burda evlere
    800-1 milyon fiyat farkı koyuldu bir gece de hiç bir müteahhit evin değerinden kredi kullandirmiyor arkadaş aradı 1 buçuk milyonluk eve 500 kredi çektirebilirmis vergi çok çıkıyormuş ben bu zihniyetden bıktım apartman girişine mülk Allah'ındir yazan hacınin %200 zam yapmasından bıktım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

koş koş koş çabuk toplanın şimdi okuduğum haberi buraya yazıyım e devlet sitesine giriyorsun sonra BTK akademi yazıp giriş yapınca yüzlerce eğitim ücretsiz veriliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 olay su bi yazılımcı sözde Türkiye’de 40 bin TL maaş alıyormuş sonra Almanya’da yazılımcı olarak iş buluyor aylık maaş 2.000 euroymus falan ev tutuyor aylık masrafları çıkardıktan sonra cebine 300 Euro kalıyormuş alım gücü denen şey yokmuş falan filan diyordu 🙃

Bunu görmüştüm ama küçük bir düzeltme yapayım, 2.000 değil de 3.000€ olarak anlaşmış maaşı 🙂

Bizim almancıların kadfasıyla, millet gelmesin diye öyle diyordur. Avrupada inşaatta amelelik yapan adama 2400 euro veriyorlar. Yalan yani bence. Bir yazılımcı 3000 euroya avrupada çalışacaksa hiç gitmesin bence.

• ⭐⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@goyro666 ben zihniyet den bıktım ekonomi düzelir hükümet değişir onlar değil sorun yaa ev kredi kampanyası duyuldu bizim burda evlere
    800-1 milyon fiyat farkı koyuldu bir gece de hiç bir müteahhit evin değerinden kredi kullandirmiyor arkadaş aradı 1 buçuk milyonluk eve 500 kredi çektirebilirmis vergi çok çıkıyormuş ben bu zihniyetden bıktım apartman girişine mülk Allah'ındir yazan hacınin %200 zam yapmasından bıktım

Abla sorma. Bizim haberimiz olana kadar hayın müteahhitler gazlamış fiyatları. Bi de sahibinden de bakıyoruz evlerin fiyatlarına. Artıranı yakarız diyor hökümat.. Gaz alma şeysi. Onlar sıfır evleri gazlarken yan sitede 2. elin fiyatı da gazlanıyo. Kiracısı olan da diyo ki evi satıp kur korumalıyla bankaya atsam Bi Milyona 32500 veriyo banka. Ya çık, ya kirayı 20 yap. Şaka gibi. 15 e kiralık daire kalmadı Bodrumda. Doktorlar memurlar falan tayin istiyomuş geçinemediği için. Bizim uyanık Bodrumlu da hastalanınca Baytar a gider artıkın..

• ⭐⭐

@Zelene ülkeyi öyle bir hale getirdiler ki ben ülkeden insanından her şeyinden soğudum. medeniyet yok, eğitim yok, hiç birini görmemişler. köyden nasıl gelmişlerse o şekilde yaşıyorlar. yani kendilerini eğitmiyorlar eğitmedikleri gibi çevresini de bozuyorlar. öyle insan tipleri var ki öyle cebini düşünen var ki yemeyip içmeyip daha fazla taşınmaz alabilmek hatta bu işin ticaretini yaparak daha fazla nasıl parama para katarım düşüncesi var.(kötü niyetlilerden bahsediyorum doymayanlardan) insanımız kafa yapısı olarak çoktan kirlendi. hükümet değiştiğinde her şey yine aynı olur. Aynı tas aynı hamam. ekonomi saymıyorum düzelmesi imkansız. düşünsenize ekonomi düzelmiş ev fiyatları düşmüş atıyorum 100bin 200bin herkes birden fazla ev alma derdine düşecek. kiraya vereyim gelsin paralar. Bu ve bunun gibi zihniyet ortadan kalkmadıkça bir şeyin düzeleceği yok. yaz yaz bitmez 😃

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Abla sorma. Bizim haberimiz olana kadar hayın müteahhitler gazlamış fiyatları. Bi de sahibinden de bakıyoruz evlerin fiyatlarına. Artıranı yakarız diyor hökümat.. Gaz alma şeysi. Onlar sıfır evleri gazlarken yan sitede 2. elin fiyatı da gazlanıyo. Kiracısı olan da diyo ki evi satıp kur korumalıyla bankaya atsam Bi Milyona 32500 veriyo banka. Ya çık, ya kirayı 20 yap. Şaka gibi. 15 e kiralık daire kalmadı Bodrumda. Doktorlar memurlar falan tayin istiyomuş geçinemediği için. Bizim uyanık Bodrumlu da hastalanınca Baytar a gider artıkın..

kimi kime şikayet edeceğiz ki arkadaşa telefonda konuşma yazış yazışmayla şikayet başvurusu yapın dedim benim ev sahibi de mayıs da kudurur zam da %25 üstü yapamayacağı için satarım diyecek gidecek yer de kalmadı bu şehir ucuz diyelim

• ⭐⭐⭐

@Zelene vallahi su ev konusu yüzünden psikolojim bozuldu napıcam ne edicem diye düşünmekten ev sahibim simdi kim bilir kirada ne istiycekte biz karsılıyabilicek miyiz diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Her dakika aklımda bu olay ev geçindirmek cok zor Allah herkese kolaylık versin evi olmayan herkese ev nasip etsin diyorum 😢

• ⭐⭐

@waterman eskiden iki evi olan birini kiraya verir kira ile gül gibi yaşardı yine öyle olsun istiyorlar ama biz ne yapalım

• ⭐⭐

Herkes kendince haklı

• ⭐⭐

@Zelene satsa bile 2 sene seni evden çıkartamıyor kuzenim içindeki kiracıyla ev aldı avukatı da var parada teklif etti adam çıkamam dedi... çıkmıyor... kuzenim bir de kendi oturacak başka evi yok... mahkeme burada mahkemenin açılması 6 ay maheme sonuclanması 6 ay itirazalar bilmem neler 2 sene... 2 sene siz giderniz amerikaya ya artık uğraşmayız bunlarla :))) buarada ev sahipleri de haklı ama kiracılarda haklı benim kiram 3 bin tl iken ben bir gece sonra nasıl 15 kira öderim kimin aklı eriyor buna... %25 kalktı diyelim temmuzda o da sorun değil %100 olsa 7 bin tl para öderim en fazla... 15 bin nedir ya... haaa bana emsal göstererek dava açabilir o da ancak benim kontratım bittiğinde olur yani daha 3 senem daha var...

• @cdzdcd Ahahahahha yok ya öyle şeylere düşmeyiz asla ama yani bilmeyen bir insan düşebilir insanlarımız bu kadar mı kötü oldu ya…

• ⭐⭐

@waterman ne zaman bitiyor kontratın ne zasman girdiniz o eve:)

• ⭐⭐

• ⭐⭐

böyle bir yer istiyorum işte

• ⭐⭐

işte bir günüm böyle geçiyor işte

• @debbieLA77 Bu bakery’nin onunde genelde kuyruk oluyor. Bende denedim, urunleri guzel.

• ⭐⭐

@Azize-izel böyle bir zorunluk mu var? hangi tüm aşıları baştan olacaksınız?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.9k

| | | |