Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Forum anlık 😃

• @yusufalak Bi yanlışlık var sanki

• @hsn-kartal @yusufalak bana da yanlış yazım var gibi geldi, Nisan ayında bir elin parmak sayısını geçmeyen sayıda Haziran’a mülakat verdi.

Bu durumda Mayıs dağıtımı (Temmuz ayı için), Haziran dağıtımı (Ağustos ayı için), Temmuz dağıtımı (Eylül ayı için) oluyor. Sabırlar diliyorum, kalbim sizinle…

• @ATS16 evet doğrusu bu şekilde şuan haziran ayı mülakat mailleri atılıyor

• @hsn-kartal

Evet düzelttim

• @ATS16

Doğrudur hocam yazım yanlışı olmuş.

• merhaba iyi günler diliyorum herkese. benim case number 2024EU94XX . hala mülakat e maili gelmedi, yollanan mülakat e mailleri sanırım en son EU4900 civarlarındaydı, fakat bize bülteni 21.000 e kadar gitti. önümüzdeki eylül ayına kadar mülakata giremeyenler green card alma hakkını kaybediyor diye biliyorum. şimdi ben eylül ayına kadar mülakata giremezsem hakkımı kayıp mı ediyorum. bide bana mülakat sırası gelirmi sizce, çok az bilgim var lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

• ⭐⭐⭐

@ferhat1722 evet 30 eylüle kadar vizeniz pasaportunuza basılmamış olursa hakkınızı kaybedersiniz. Sıranın size gelip gelemeyeceği hakkında yorum yapmak çok zor

• Ankara'nın hangi yıl ne kadar mülakat verdiğini takip edebileceğim bir platform var mı

• @Birgariphayat Merhaba, bu linkten kontrol edebilirsiniz.

• Artık bu süreç rüyalarıma girmeye başladı öyle bir psikolojimi bozdu ki rüyamda mülakata girip ret yedim. Evrakları eksik getirdiğim için.

• @Revolter merhabalar siz dosyanızı dışarı mi tasidiniz. Benim sıralamam 21 binlerde ve süreçten anlamıyorum. Dosyamı dışarı taşımam iyi olur mu ve nasıl yapabilirim. Yardımcı olmanız mümkün olursa çok sevinirim.

• @kocnuran67 dosya taşıması yapmanız çok iyi olur, tabii taşıyabilirseniz,bu forumun 2024 dv süreci ile alakalı olan her başlığını baştan sona okursanız size bilgi verebilir

• @kocnuran67 Merhabalar, evet dosyamı Viyana'da bulunan konsolosluğuna taşıdım. Ankara'da bulunan konsolosluğun DV kategorisine ayırdığı kota maalesef istenilenin seviyenin altında kalıyor ve bu sebeple başka bir ülkede yasal olarak ikamet ediyorsanız ve o ülkede bulunan konsolosluğun kapasitesi ve onayı varsa tabi taşıyabilirsiniz. Bazı konsolosluklar yasal olarak bahse konu ülkede bulunmasanız dahi geçerli bir çalışma izniniz, oturum izniniz varsa müsaitlik durumlarına göre dosyanızı taşıyabiliyor. Eğer başka bir ülke vatandaşlığınız yada başka bir ülkede uzun süreli bulunabilmenizi sağlayan izniniz yoksa yine bazı konsolosluklar tamamen kendi insayiflerinde olarak müsaitlikleri olduğu takdirde dosyanızı taşıyabilir. Ancak şunu bilmelisiniz ki bu atipik bir uygulamadır, yani daha önce bu şekilde dosyasını taşıyanların olması bu durumun her zaman geçerli bir yöntem olduğu anlamına gelmemektedir.

Henüz dosya numaranız cut off sınırının altında olmamasından dolayı eğer bu atipik yöntemi denemek istiyorsanız önünüzdeki sürede önceki dönem talihlilerinin mülakat deneyimlerini okumanız ve süreciniz ile alakalı başlıkları incelemeniz faydalı olacaktır. Eş zamanlı olarak Dışişleri Bakanlığı sayfasında olan Türk Vatandaşlarının Tabi Olduğu Vize Uygulamaları sayfasını incelemeniz ve vize almakta zorlanmayacağınızı düşündüğünüz ve/veya vize sorununuzun olmadığı ülkeleri tespit edip o ülkelerde bulunan konsolosluklar ile iletişime geçerek dosyanızın bahse konu konsolosluğa taşınmasını rica edebilirsiniz.
    Saygılar.

• Peki Viyana bu konuda ne istiyor oturum izni yada çalışma izni istiyor mu

• Banned

@kocnuran67 yaw shengen ülkeleri daha zor olur oturum istiyorlar birsürü ülke var araştırdınızmı?

• Banned

Geçen gün ben bi video izledim adam gitmiş bahamalara mı neyse öyle biyer girmiş mülakata ailesiyle gitmiş dönmüş zor attım kendimi diyo Amerika’dan klip yapmış.

• ⭐⭐⭐

@kocnuran67 bu sene taşıdığı dosyalarda oturum şartı aramadı viyana

• Banned

@Emre-Kurtulmuş yaw arkadaş onu söyledin iyi oldu ama normal vizede alınamıyor avrupaya son zamanlarda herkes isyan turist vizesi bile artık pas geçiyor ya schengen olayı çok patlak

• ⭐⭐⭐

@Ozkan-aksan üyenin schengen alıp alamama profilini hiçbirimiz bilemeyiz. Üyenin sorusu basit oturum veya çalışma izni aradılar mı diyor. Ne diye cevap verelim bu soruya boşverin avrupayı başka yere bakın mı diyelim. Süreç hakkında pek bilginiz olduğunu sanmıyorum sadece öylesine yorumlarla kişileri etkilemenin doğru olduğunu düşünmüyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

182

41.2k
Users

4.4k
Topics

427.8k

| | | |