Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şimdilik pasaport şartını falan geçelim arkadaşlar pasaportunuz yoksa imkanı olan hemen alsın mümkünse 10 yıllık alsın yılbaşında yeni gelecek olan zam oranı %100 olarak konuşuluyor başvuruda lazım olmazsa giderken lazım olacak alın elinizde bulunsun 😉

• @diablo_ercan

Katılıyorum. Geçmiş mesajları okuduğum kadarıyla iki taraf da görüşünde haklı. Pasaport şartı şu an için DoS’un yayımlamış olduğu ve sizin paylaştığınız kaynakla kaldırıldı. Ancak bilmediğimiz konu yüksek mahkemeye (bizim istinaf mahkemeleri gibi) itiraz yapıldı mı, yapılacak mı? Bilmiyoruz. Eğer itiraz yapıldı ya da yapılacaksa alt mahkemenin kararı, üst mahkeme kararına kadar askıda kalır ve dolayısıyla pasaport şartı devam eder. Bu süreç içerisinde yüksek mahkeme kararı açıklanmayacağına göre olay tamamen burada sonuçlanıyor. Net olarak kılavuzda göreceğiz zaten kılavuz için sayılı gün kaldı. 🙂

• @Programmer teşekkür ederim.
    Ama tam istediğim cevap bu degildi.
    Mesela bana greencard çıktı ds-260 formunu doldururken herseyi dogru ve eksiksiz doldurdum. Esim cocugum hepsini belirttim. Ama benim tr deki imkanlarım bu yolculuğu kaldıramaz dolayısıyla ben amerikaya yerlesip bir duzen kurduktan sonra mesela 2 sene sonra (sonuc olarak en kötüyü düşünmek gerekli) bi şekilde sponsorluk vs. Gibi islemler ile eş ve çocuklarımın green card alabilmesini sağlayabiliyormuyum yoksa sil baştan onlar içinde ayrı bir lottery başvurusu mu gerekli oluyor. Merak ettiğim tam olarak bu.
    Şimdiden vereceğiniz ceveaplar icin teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

Çocukların yaşı 21i geçmeden yapılabiliyor eşiniz içinde yapabiliyorsunuz ancak bu işlemler çok uzun ve yorucu oluyor. Bu süre içerisinde çocukların evlenmemesi gerekiyor. Ve emin olun bu yapacağınız harcamalar ABD’ye girişte harcadığınız harcamanın 2 katı kadar oluyor. İlgili linkleri aşağıya bırakıyorum inceleyebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak?page=1

@mustafa-göktaş

• @Gökhan-A Pasaportu gc kazanırsak alırız gibi bir düşünce hakim ve bunu kar sayıyorlar. Dediğiniz gibi zam illaki gelecektir. Bu ülkede gerekli gereksiz hakkımız olan resmi kurum kart belge (ehliyet pasaport vb) ne varsa ilk fırsatta maksimum süreli almak aslında en karlısı..

• Benimki tamamen bir yorum bilgiye dayanmıyor ancak bizim takip ettiğimiz ve umursadığımız gibi bu işle ilgilnen (state department vs.) kurumların bu konuyu çok da ciddye alarak takip ettiklerini düşünmüyorum. Çünkü lottery ile verilen Green Card çok düşük bir sayı genel ABD göçmenlik sayılarına baktığımızda ve önemli bri yer tutmuyor. Bundan dolayı alt mahkemenin kararının yasal olarak bağlayıcılığı varsa bunu bozan karşı dava ya da buna benzer başka bir durumla uğraşmadıklarını düşünüyorum. Eğer Trump yönetimi gibi bir yönetim olsaydı kesinlikle uğraşırdı derdim ancak şu andaki Biden yönetimi bence bu durumla uğraşmamıştır. Göreceğiz ama bundan dolayı bence kılavuz yayınlandığında artık pasaport gerekmediğini göreceğiz.

• ⭐⭐

Zaman çok hızlı geçiyor. Sonuçlara baktığım zaman daha geçen hafta gibi. Şimdiden Eylül geldi sayılır. Bir ay sonra başvurular açılacak ama o bir ay bir hafta gibi geçecek eminim. Bu arada İrlanda’dan selamlar.
    AE6BB0E7-A2E3-4A38-8ACB-F8B9AF67A1B1.jpeg

• Selam arkadaşlar nasılsınız? Dv2022 sonuçları açıklandığı gün girmiştim foruma en son, yaz döneminde işler baya yoğun geçmekte pek foruma bakamadım. aklıma düştü bir gireyim foruma bakayım dedim. Naber ne var ne yok sizlerde? Ayrıca Pasaport mecburiyetinnin kaldırılmasından başka herhangi bir önemli değişiklik oldu mu bu süreçte?
    Dv2023 kayıt tarihlerini dört gözle bekliyoruz bakalım 😃 4 yıldır deniyoruz ama şanslı kişilerden olamadık 5.ci başvurumuzda çıkar inşallah ne diyelim 🙂

• ⭐⭐⭐

Orda havalar nasıl keza İstanbul cok sıcak ve nemli ☺️ 2024 başvurularına evet çok az kaldı hepimiz çok ama çok heyecanlıyız :)) @uzaysan

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Orda havalar nasıl keza İstanbul cok sıcak ve nemli ☺️ 2024 başvurularına evet çok az kaldı hepimiz çok ama çok heyecanlıyız :)) @uzaysan

Buralar soğumaya başladı yavaş yavaş. Yani kazak giyecek kadar değil tabiki hala tshirt giyiyorum ama üşüdüğümü de hissediyorum. Akşam olduğu zaman hafif bir ceket alıyorum yanıma.

• This post is deleted!

• Son bir ay kala tanıdık yüzler yine belirmeye başladı ☺️ Bu sene hiç umudum yok, ilk sene oluyormuş o ‘kesin bana çıkacak’ hissi 😬

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Son bir ay kala tanıdık yüzler yine belirmeye başladı ☺️ Bu sene hiç umudum yok, ilk sene oluyormuş o ‘kesin bana çıkacak’ hissi 😬

Aynen ben de öyleyim. Geçen sene foruma her gün günde 5 defa girerdim bütün bildirimlere tıklar her mesajı ayrı ayri okurdum ama şimdi hiçbirini yapmıyorum. Foruma da 2 haftada bir aklıma gelirse giriyorum.

• ⭐⭐⭐

@optimistic DV23 sonuçlandı bile DV24ü bekliyorsunuz 🙂

• @dytmelek ya abla ben gidiyordum uçaktan indirdiler beni o derece yani 😂

• ⭐⭐⭐

Bugün cüzdanım çalındı maalesef bütün kartlarım,şans parası olarak koyduğum 10 dolar kimliğim ve 250 TL’de içinde gitti. Tek tek bütün herşeyi tekrardan çıkaracağım ancak tek artısı yeni bi vesikalık çektirmek olucak 2024e farklı bi fotoğraf yükleyelim şansımız bol olsun ☺

• ⭐⭐⭐

@dytmelek Bir sonraki aşamaya geçmeyi beklerken sanırım bu yıl tanıdık yüzlerden biri olmaya devam edeceğiz. Bakalım 2024 nasıl olacak. Çıkacak mı acaba ?!

• Banned

Arkadaşlar ds260 formunu doldurup gönderdikten sonra kcc den gelen mail ingilizce oluyor değil mi Türkçe'ye nasıl çevirdiniz siz
    Birde kcc nin bizden istedigi belgeleri nasıl ingilizceye çevirip yolladiniz

• Banned

Arkadaşlar bu sene galiba başvurularda pasaport istenmeyecek mis bu doğru mu

• @uzaysan ben çok yoğun değilsem en az 1 kere yine giriyorum ama her mesajı okuyamadığım zamanlar çoğunlukta. Belki de başka yollar denediğimiz için bu sene çok bel bağlamadık DV lotterye. Yine de bir sürpriz yapsa süper olmaz mı yani 🙃🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |