DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok teşekkür ederim abi 🙏

• @R-Mutt hayırlı olsun vizeniz

• @R-Mutt Hayırlı olsun vizeniz yeni hayatınız size mutluluk getirsin

• @R-Mutt Tebrikler bol şans

• @warmgrey tebrikler bol şans

• @Perihan-0 mülakatı yapan görevli 1 yıldan fazla ABD dışında kalırsan iptal edilebilir dedi.

• @Perihan-0 ek olarak re-entry permit ve benzeri işlemler ile daha uzun süre ABD dışında kalmak mümkün. Henüz teferruatıyla araştırmadım ancak ben de bu işlemlerden biri ile 1-2 yıl ABD dışında kalmayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar 18 Ağustosta onay aldığım mülakatımın ardından bugün pasaportumu teslim aldım. CEAC hata verdiği için sistem üzerinden değişiklikleri takip edemedim. Kargo firmasından da herhangi bir mail ya da SMS almadım. Bilginize

• @Önder-Bilgiç Hayırlı olsun vizeniz:)

• @R-Mutt tebrikler 🙂

• ⭐⭐⭐

@Perihan-0 Isterseniz ayni gun donebilirsiniz, o vizeye vurulan damga bir sene gecerlidir. Fakat ABD disinda uzun sure kalmak ileride dusunuyorsaniz vatandaslik surecinizi ve de tabii ki GC surecinizi riske atar. Lutfen konu ile ilgili su basliklara mutlaka bakin;

I. Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri
    II. Re-entry Permit

• @lumos teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.Kizim lise son sınıf acaba burada mı bitirip gitsek nasıl yol izlesek kafamız çok karışık.Oglum ing.hazirlik olan iyi bir devlet lisesi kazandı.Bir anne olarak gerçekten karmaşık duygular içindeyim.

• @Önder-herkesin kendine göre muhakkak bir sebebi var ama bunca zamandır bu uğraş bu stres ne içindi demedende geçemiyorum.

• ⭐⭐⭐

@Perihan-0 Rica ederim, daha evvel ilettigim gibi bu durum icin iki konu var, oralara mutlaka bakmanizi oneririm.

Ne kadar erken gelirseniz o kadar daha hizli adapte olur genc arkadaslarimiz. Karar ailecek sizin tabii ki, bol sanlar ve basarilar dilerim.

• @zeynomistan teşekkür ederim darısı herkesin başına.

• İyi akşamlar herkese. Mülakat ortalama ne kadar sürüyor. Konsolosluğa cüzdan dahil hiç birşey almıyorlar diye biliyorum. Ödemeyi kredi kartı ile yapmak istiyorum ona sorun çıkartmazlar herhalde illa nakit olacak diye birşey yoktur sanırım

• @lumos çok teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.Bende Amerika'daki hayatınızda bol şanslar dilerim. 🙏

• ⭐⭐⭐

@Perihan-0 Ben de tesekkur ederim.

• @korkmazunal Merhabalar, mulakat suresi degisiklik gostermekle birlikte benim deneyimledigim ve okudugum kadariyla yarim saat ve 1 saat arasinda geciyor. Iceriye cuzdan aliyorlar ancak canta, poset, telefon, akilli saat gibi esyalar almadiklarini gordum. Surec guvenlik kontrolu, vize ucret odemesi, evrak teslimi ve vize gorusmesi seklinde geciyor. Size verilen vize numarasini takip ederek ilerliyorsunuz. Kredi karti ile odeme yapabiliyorsunuz ama limitinizin yeterli olduguna, dolar islemi gerceklestirebileceginize emin olun. Ilk cekimden sonra kartlari bloke olan kisilerin oldugunu okumustum. Kendinizi guvence altina almakta fayda var disaridaki atmlere yonlendiriyorlarmis ama o stresi yasamaya gerek olmadigi gorusundeyim. Simdiden vize sonucunuzun olumlu olmasini dilerim🙏🏻

• @Perihan-0 Hanım, Sizin vizeniz 07.02.2024'e kadar olacak yani saglık kontrolünden 6 ay sonraya kadar). Çocuklar bu yıl okullarına gitsinler. Sömestr tatillerinde ABD'ye bir giriş-çıkış yapsınlar, engeç temmuz ayında da (180 günü geçirmeden) çocuklar ABD'ye tekrar girsinler ve üniversiteye gidecek çocuğunuz üniversiteyi ABD'de okusun, diğer çocuğunuz da orada liseye başlasın (hazırlıktan sonra). Yok o çocukta liseyi Türkiye'de bitirsin derseniz 2 kere 2'şer yıllık giriş ertelemesi (re-entry permit) slması gerekir ki bunu da gelecek yıl temmuz ayına kadar düşünürsünüz ve kararınızı verirsiniz. Sizin mülakatınızdan sonra (herşeyin yolunda gittiğini umarak) pasaportunuzu teslim almanız eylülün ortası gibi olacak, ABD'de okullar açılmış olacak. Bu arada esas talihli eşinizse o önceden gidip orada iş imkanlarını ailenin gidişinden önce ayarlayabilir. Asıl önemli olan çocuklarınızın ABD'de üniversite tahsillerini alıp, oranın vatandaşı olmaları. Böyle olunca birgün Türkiye'ye dönseler bile en iyi şirketlerin en iyi yerlerine Boğaziçi Üniversitesi veya ODTÜ mezunlarını geçerek direkt tepeden Türkiye'deki iş hayatlarına başlayabiliyorlar. Son karar tabii ki size kalır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

35

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |