DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @daydreamer evet biraz yorucu olacak ama ilk girişte sıkıntı yaşamak istemiyoruz, hem bir kaç yeri daha görüp son kararı ona göre vermek istiyoruz. Tema parklar konusunda biz de çok heyecanlıyız açıkçası😬Craiglistten bilet alınca yasal bir yöntem mi oluyor? Çünkü biletleri ülkeye girişte pasaport polisine göstermeyi planlıyoruz, sıkıntıya girmek istemeyiz.

• ⭐⭐⭐⭐

@daydreamer craiglistten alabilirsiniz ama içeri de giremeyebilirsiniz bazıları da dolandırıcı oluyor maalesef buna dikkat etmenizde fayda var.

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

IMG-20230224-WA0012.jpeg

Costco da yakıt sırası

costcoda benzin ne kadar ? ben alışverişide benzinide krogerdan alıyorum puanlara göre litrede 1 dolara kadar indirimli alıyorum. (ayda 2 3 depo falan oluyor. Kroger üyeliği alsam bu 5 6 depoya çıkar)

• ⭐⭐⭐⭐

@wanti costco şu an abd deki en ucuzu. dün galonu 2.52 dolar dan aldım. bir de yüzde 2 cash para yüklemesi yapıyorlar. yani 2,47 ye geliyor. bu kuyrukta ondan zaten.

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@daydreamer craiglistten alabilirsiniz ama içeri de giremeyebilirsiniz bazıları da dolandırıcı oluyor maalesef buna dikkat etmenizde fayda var.

Doğru tabi craigliste her zaman dikkat etmek lazım, ben de hep şüpheyle yaklaşırım, önlem almaya çalışıyorum her çeşit ilanda. Park biletleri için mesela giriş yapmadan ödeme yapamayacağımı açıkça söylüyorum. Buna benzer bir önlem alınabilir. Fiyat çok farkediyor çünkü, özellikle kalabalık gidince. Son gittiğimizde kişibaşı $30 ödemiştik Disney Hollywood Studios için, normalde kişibaşı $140 civarı bir fiyatı vardı gişeden alsak ve 6 kişiydik 😱

• @dytmelek, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@daydreamer evet biraz yorucu olacak ama ilk girişte sıkıntı yaşamak istemiyoruz, hem bir kaç yeri daha görüp son kararı ona göre vermek istiyoruz. Tema parklar konusunda biz de çok heyecanlıyız açıkçası😬Craiglistten bilet alınca yasal bir yöntem mi oluyor? Çünkü biletleri ülkeye girişte pasaport polisine göstermeyi planlıyoruz, sıkıntıya girmek istemeyiz.

Pasaport kontrolünde nereye gideceğinizi sorsalar bile park biletlerini göstermeniz gerekecek kadar detaylı bir sorgulama da olmaz, o kadar strese sokmayın kendinizi. Bir de Orlando için biraz zaman ayırmanız iyi olabilir, parkları öyle 1-2 günde filan gezmek mümkün değil onu bilin 😊

İlanlardan alınan biletler sahte veya yasadışı bilet filan olmuyor, aklınıza öyle birşey gelmesin. Genelde park çalışanları kendi haklarını satıyorlar. Son gidişimizde mesela ben her zamanki gibi bayağı şüpheci yaklaşmıştım, içeri girmeden ödeme yapmam filan demiştim, ilanı veren kız; "gelince arayın, zaten sizi park girişinde karşılıycam, rahat olun" demişti. Gidince aradım, 5 dk sonra içeriden elinde 6 tane pass cardla gelip, ben içeride olucam turnikeden geçince alırım kartları sizden dedi, zaten üzerinde de görevli üniforması vardı. İçeri girince kartları ve anlaştığımız parayı verdik bir sıkıntı yaşamamıştık. Bayağı da ucuza gelmişti. Ama tabi hiçbir zaman tedbiri elden bırakmamak lazım.

• @denizci10 Krogerı öneririm. Gündelik alışverişi ordan yaptığımız için ister istemez puanlar birikiyor. Güncel fiyat - 1 dolara (1000puan) alıyorum. Yaklaşık 1,6 1,7 gibi fiyata ayda 2 3 depo dolduruyorum. Senelik aboneliğini almadım. 60 dolarlık abonelik alırsam x2 puan veriyor. oda en az haftada 1 depo bu fiyata dolar demek oluyor. Bir bakmanızı öneririm. Kroger olmayan yerlerde shellde fix 10 cent (100 puan) indirim yapıyor. Ama shell costcoya zor yaklaşır

• ⭐⭐⭐⭐

@wanti ooo güzel bilgi bu. ben bir araştırayım.

• @denizci10 miamiden cok girdim,ozellikle latin polise Denk gelirseniz cok soru sormuyorlar.
    Orlandoda daha fazla soru sordular. Floridada yasayanlar orlandoya redneck mekani diyor.

Cbp ozelinde konusursak, orlandodaki cbp cok daha kati, bizi gemiden zor zoraki cikartiyorlardi. Miami sulalem raad modunda direk.

Cruise tecrubesi sagolsun eyaletlere gore cbp nasil davraniyor hemen ogreniyorsunuz.

• @charon Cruise tecrübelerinizi de dinlemek isteriz

• @daydreamer Miami disi cbp sikintili diyelim.
    Demokrat agirlikli super diversity manyagi eyaletler en sikintili olanlar.
    -new York
    -boston
    -maine
    -new Hampshire
    -california

New York genelde personeli disari cikartmaz. Diger eyaletler ise cok kisitli sureler cikartiyor.
    Bu arkadaslar guya super immigrant/diversity friendly. Guya tabi 😉

En rahat ettiklerim;
    -texas
    -miami
    -port riko

• @charon hiç tahmin etmezdim gümrüklerde gemi personeline bu tip muamele yapılabileceğini. Hatta uçak/gemi vs çalışanları ellerini kollarını sallayarak girer çıkarlar her gittikleri yerde diye düşünürdüm. Sizin cruisede görev ne üzerindeydi? Hangi firma?

• @daydreamer ucak personeli sikintisiz giriyor da gemi personeli sikintili.
    Covid oncesi cok sikinti yoktu gerci.

Her gemide calistim yonetici(departman muduru) pozisyonunda. Royal Caribbean,celebrity, Holland America,msc vs.
    Cbpnin yaklasimi degismiyor ne yazik ki.

Genelde o limanda gemiden atlayan personele gore davraniyor cbp. Garip bir sekilde kacak giren multecilere birsey yapilmiyor 🤣

• @daydreamer İlginçmiş. Çok zevkli bir iş olduğunu düşünmüşümdür hep, içine girince mutlaka vardır bir sürü zorluğu da, dışarıdan görünen çok keyifli olduğu. Bize hiç cruise seyahati kısmet olmadı, ya hanım hamileydi, ya çocuklardan biri 6 aydan küçüktü, hep bir bahane oldu, 3 günlük Karayip seyahati bile denk getiremedik. Bu yaz Avrupa'dan gemiyle geçelim diye düşündük Amerika'ya, biraz araştırdım neredeyse tüm firmalar Nisan'dan Ekim'e kadar ara veriyor Atlantik seferlerine, hiç uygun bir tarih bulamadım.

• @daydreamer keyifli,lakin off day yok 6 ay boyunca.
    Cok lami cimi olan bir is,lakin seviyoruz.

• Merhaba arkadaşlar Amerikaya girişti aşı şartı devam ediyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bdiler61 mayıs ayından itibaren kalkıyor.

• @ayvalik10 Teşekkürler cavap için. Ben mart ayının sonunda gideceğim. 3 doz aşı oldum ama sonuncunun üstünden 1 yıldan fazla geçti. Tekrar aşı olmam gerekiyor mu?

• @bdiler61 Selamlar,
    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/international-travel-during-covid19.html?CDC_AA_refVal=https%3A%2F%2Fwww.cdc.gov%2Fcoronavirus%2F2019-ncov%2Ftravelers%2Finternational-travel%2Findex.html

bu linkte birazcık aşağı inip Travel Assessment kısmında get started girin sonrasında soruları yanıtlayınca kabul edilip edilmeyeceğiniz çıkıyor.

• @Ahmet-0 Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.7k

| | | |