DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @Tracy, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem Hocam daha önce sorumu cevapladığınız halde gözümden kaçmışsa kusura bakmayın. Sizin PD niz 2021 ve şu sıralar PD si 2022 olanlar randevu alıyor ki size randevunun çok daha önce gelmesi gerekirdi. Sizin özel bir durumunuz mu var, bu konuda durumunuzu NVC ye sordunuz mu? En kısa zamanda randevu mailinizin gelmesini temenni eder başarılar dilerim.

Ağustos 2021 de başladığım süreçte Benim dosyam Şubat 2022 de onaylandı ancak anlamadığımız şekilde (10 larca kez hem NVC ye hem USCIS e mail atmamıza rağmen) dosyam Ocak 2023 de NVC ye transfer edildi. Bu yüzden de Nisan 2023 de DQ olabildim. 1 ay kadar da eksik evraktan dolayı geç DQ oldum.

O nedenle diğer arkadaşlar 2022 PD li olmalarına rağmen DQ ları benden önce olduğu için randevularını aldılar. 28 ay dolmuş sürecimi başlatmamın üzerinden umarım bu ay randevu mailini ben de alabilirim.

Bu arada bu aya kadar randevular çok ama çok yavaş ilerliyordu. İlk sayfadaki excelle baktığımda dosya transfer sürecim normal ilerleseydi muhtemelen Haziran 2022 gibi DQ olup Ocak 2024 de randevu alabilirdim diye tahmin ediyorum. Her işte bir hayır vardır diyorum. Çok bekledik umarım buna değer🙏

• @u2rem evet ekseriyetle bulten acikanmasinin ardindan randevu mailleri gonderiliyor, 1 2 gun icinde. Cogunluk icin bu gecerli ancak bazen daha gec randevu maili alanlarda oluyor ama sayilari cok az.

• @dil, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem evet ekseriyetle bulten acikanmasinin ardindan randevu mailleri gonderiliyor, 1 2 gun icinde. Cogunluk icin bu gecerli ancak bazen daha gec randevu maili alanlarda oluyor ama sayilari cok az.

Evet ben de onu demiştim geçen ay bülten açıklandıktan hemen sonra mail gelmişken bu ay zaten 03 Ocakta geldi hocalarımıza mailler. Bakalım bir sonraki Eb randevu mailleri ne zaman gelecek muhtemelen şubatın ilk haftası diye düşünüyorum

• Merhabalar. Bir konu ile ilgili danışmak istiyorum. Mülakatta dil olarak Türkçe secebiliyoruz değil mi?

• Bildiğim kadarıyla İngilizce, Türkçe ve Farsça dillerinden birini seçebilirsiniz ama temel seviyede de olsa ingilizce konuşmak iyi olur bence. Şimdiden bol şans

• Haftaya ilk randevular baslayacak hayirlisiyla🙏

• Merhaba, mülakata girecek arkadaşlar adres sorununu nasıl çözdü acaba? Amerika için beyan edeceğimiz adres, sonuçta green kart gelene kadar değişmemesi gerekiyor.

• Benim bir arkadaşım var onun adresini yazdım.

• @dil hocam size randevu gelmedi mi? PD 02.2022 DQ 01.2023 görünüyor.

• @dil Amerika’ya green card vizenizle ilk giriste size tekrar soruyorlar, “adres degistirmek istiyor musunuz” diye. En son adresinizi orada da belirtebilirsiniz.

• @GÖK Merhaba, evet geldi, şubat ayında mulakatım.

• @dil avukatla calistiysaniz IVP de, onlarin adresinj verebilirsiniz. Girerken adresine gore degistirirsiniz

• @dpdemir hocam sabika kaydi ve nufus mudurlugunden alinan belgelerde, siz e devletten alinanlari mi goturdunuz mulakatta, yoksa islak imzali belgeler mi aldiniz?

• @Biyolog çok tesekurler hocam..

• @niwss e-devletten alinanlari goturduk. Son bir ay icinde alinmis olmasina dikkat edin sadece.
    Arsiv kayitli adli sicil kaydi, vukuatli nufus kayit ornegi olarak almaniz gerekiyor e-devletten.

• @niwss ikinci asamaya avukatsiz devam ettim, bir arkadas bulmaya calisacagim artik 🙂

• Merhaba. Vukuatlı nüfus kayıt örneği için arattım ancak E-devlet Nüfus Kayıt Örneği veriyor. Acaba bu "Nüfus Kayıt Örneği" yukarıda belirtilen "Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği" nden farklı mı? Çok teşekkürler.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bycanertk yazdığınız profile bakılırsa ziyadesiyle yeterli görünüyor.
    dilerseniz durumunuzu bu başlığın ilk iletilerindeki firmaların biriyle kontrol edip onlarla devam edebilirsiniz.

onlar durumunuzu ücretsiz kontrol edip, uygunsanız sizinle çalışabileceklerini bildiriyorlar.
    süreç zaman alsa da sonucu olumlu olduğu sürece değer.
    bol şans.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

32

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.2k

| | | |