Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye yeni gelenler icin kredi karti tavsiyeleri

• ⭐⭐⭐

@smk securedden önce referans linkiyle discoveryi denemenizi öneririm ben boşuna secured ile uğraşmanıza gerek kalmayabilir

• Abd'ye yeni gelen arkadaslara onerimdir.
    Yazılan, söylenenlere istinaden; secured kredi kartina başvurmak için discover kartin sitesine girdim. Sitede kredi kartı için on onay linkini görünce Bi bakayım dedim ve 1500$ kredi kartına ön onay verdiler. Hemen başvurumu yapıp 1 hafta içinde kartımı aldım. Kartı aldıktan 2 hafta sonra da bugün itibariyle ilk kredi skorum geldi. Demem o ki, discover'dan ön onay başvurusu yapın. Secured karta gerek kalmadan direk kredi kartı alabilirsiniz.

• @kadargo Referans linki ile başvurunca daha da yüksek limitle onay almak mümkün

• @smk Hepsi peşimizden koşmuyor malesef 🙂 örneğin; Chase Bank

• ⭐⭐⭐

@datanist evet bu noktaya katılıyorum hepsi peşimizden koşmuyor bencede. Elimde bofa, discovery ve amex gold card varken Bilt mesela reddetti onay vermedi bana daha sonra arayıp itiraz ederek onaya çevirttim sonucu, apple card halen reddediyor mesela

• @Emre-Kurtulmuş Apple Card ile ilgili Goldman’in ortaklıktan memnun olmadığını duymussundur. Ondan olabilir bence. Bu arada Venture One var bende. Kazandığım milleri THY’e aktarabiliyorum direk.

• ⭐⭐⭐

@datanist evet onun için denemeyi bıraktım artık apple cardı. Eğer değiştirirlerse finans firmasını o zaman denerim belki dedim. Şu sıra amexin promosyon limitini doldurmaya çalışıyorum o süreçte yeni bir karta başlamayacağım ondan sonra tekrar bir araştırmaya gireceğim ama hangi kart işime yarar diye

• Merhaba arkadaşlar, bu yaz pik sezonda Türkiye’ye gidecek olanlar United Airlines uygulamasından 44.000 mil puanı karşılığında aktarmalı bilet bulabilirsiniz. United Airlines Chase kredi kartı alırsanız 60.000 bonus mil puanı veriyor referans linkimi aşağıya bırakıyorum bende 10.000 mil kazanmış olurum. THY ile direkt uçmak istiyorsanız tek yön için 55.000 mil puanı +vergi ödemeniz gerekiyor. THY milleri kazanmak için anlaşmalı bildiğim 2 kredi kartı var biri Capital One Venture/X ve Citi Premier kredi kartları ikisi de ilk başvuruya iyi bonuslar veriyor ben başvurdum ama benim ki reddedildi ve düşük bonuslu (1$x 1.25) Capital One Venture kartı verdiler 6 ay sonra 2x puan veren karta başvuracağım. Bu arada Capital One Venture X 1300’den fazla Havalimanı Lounge’na ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Bu kartın yıllık ücreti de 395$ ama artıkarı daha fazla. Şimdilik restoran harcamalarım için Chase Sapphire kredi kartını kullanıyorum 3x point veriyor bu puanları United Airlines dahil 10 havayoluna daha aktarabiliyorsunuz. Diğer alışverişler için de Capital One Venture One kartı kullanıyorum. Amerika içinde hiç seyahat etmiyorsanız United Airlines kartını 1 yıl sonra iptal edebilirsiniz çünkü 95$ yıllık kart ücreti var.
    .
    .

Chase United MileagePlus® Kredi Kartı (60.000 Bonus) Referans Linki:

Capital One Venture One (20.000 Bonus) Referans Linki: https://i.capitalone.com/J2EeyHN6A

• Kısaca deneyimimden bahsedeyim.

19 Şubat Ohio, Columbus'a giriş yaptım.
    Yakınım ile birlikte yaşıyorum şuan üzerime utilty vs yok.
    27 Şubatta SSN geldi.
    Bölgede bulunan 2 Chase şubesine gittim. Birisi primary ID olarak greencard ya da driving license elinde olmalı dedi.
    Diğer şube ise secondary ID verification olarka utility gerekiyor dedi.
    İkisi de olmadığı için elim boş döndüm.

Şimdi şansımı BofA'da deneyeceğim. Benzer durumdakiler deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

• @Peace4 us mobile gir hat al adress olarak anlastigin artik arkadasin mi olur ,kiraladigin yer mi olur bilmem oranin adresini yaz sonra sana sistem invoice kesecek onu gostererek acabilirsin utility diye ben onla bankada actim ehliyet de aldim prove of adress diye

• @Peace4 hocam asagi yukari her yer adres verification ister abdde.
    Passporta basili ise green cardi kabul etmesi gerekir yasal olarak.

Senin durumunda adres verification telefonla olur.

• @Henry-bloor bana faturalı hat alamazsın dedikleri için tmobile prepaid aldım 🤦♂️bilsemalmazdım deneyeceğim sağolun

• @charon yönlendirme için sağolun. Us mobile plans deneyeceğim

• BofA ile herşey yolunda gitti pasaport ve SSN ile işlem yapabildim.

• Merhaba, ben sırf fico score'um oluşmaya başlasın diye geldikten kısa bir süre sonra BofA'dan secured credit card aldım. 30 ocakta aldım kartı ve ondan beridir bi kaç harcama yaptım ancak hala ne bi statement geldi ne de payment due date görebiliyorum. Statement balance her zaman $0. Online bankacılıkta (web yada mobile app farketmiyor), sadece closing date görünüyor. İlk aldığımda 9 Şubattı şimdi 9 Mart. Son ödeme tarihi ve minimum tutar gözükmediği için tam olarak ne zaman ve ne kadar ödemenin ficoya olumlu etkisi olacağını kestiremiyorum. Bunun kartın çok yeni olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak tam 1 ay 5 gün oldu hala doğru düzgün statementa dair bilgi yok. Müşteri hizmetlerini de aradım (baya bekledim) ama onlar benden cahil diyebilirim bu secured credit card konusunda. Daha önce benzer tecrübesi olanlar varsa sizden akıl almayı çok isterim. Dediğim gibi tek amacım fico oluşmasını sağlamak. Teşekkürler.

• @avc boa bence abd deki en dandik banka .kredi kartini bilmem.Ama ben onlarin hesabina 30k para koymama ramen beni gormuyorlardi kredi kartı birimi.Evrak doldurdum gonderdim .Habire kafalarina gore credit hard pull yapıyorlardi.size tavsiyem amex capital one ve bankacilik icin ise mumkunse chase ile calisin .Boa belki eskiden iyi bir banka idi ama bu statüsü olamayan ne edugu belirsiz gelen bircok kisi yalan ssn ve itinlar ile sistemi bayag bir tiklemis.Hala musterisi olmama ramen benim ssn ve kaydimi görmüyorlar. DIREK bugun sizin yerinizde olsam mission lane/capital one/amex e basvururdum.

• @Henry-bloor Cevabınız için teşekkürler. Açıkcası ben de hiç beğenmedim BofAyı. Ancak şuan GC sürecindeyim, Bana yakın olduğu için ve hesap açmak kolay olduğu için BofAdan açtım, şimdilik işlerimi halledeyim diye. SNN vs henüz yok. Düzenimi kurar kurmaz başka bankaya geçmeyi düşünüyorum. Şuanki durumda diğer bankalar bana kredi kartı vermek ister mi emin değilim ama tavsiyelerinizi değerlendireceğim. Teşekkürler.

• @avc Merhaba bende ilk once secured kart aldim BofA dan ve statement olusmasi icin en az 30 gun gecmesi gerekiyor benim ayin yedisi ile diger ayin 6 si arasi idi her statement donemim, ve son odeme tarihi de statement kesim tarihi mart ayi ise nisan ayi basi olarak geliyordu. muhtemelen online olarak bir kac gune goreceksiniz statementiniz, ama kredi skoru olusmasi icin benim 6 ay gecmisti sistemde gorebilmek icin, experian.com a uye olabilir ve fico skorunuzu oradan da takip edebilirsiniz, ama tek bir kredi karti ile ve secured kartla kredi skorunu olusturmak icin limitinize gore az harcamaniz ve duzenli odeme yapmaniz gerekli, ben secured kart aldiktan bir kac ay sonra capital one basvurusu yaptim ve 300 usd gibi az limitle onaylandi ama secured kart degil, limit ve harcama orani ve duzenli odeme ile kredi skorunuzu yukseltebilirsiniz, amac fico skoru olusmasi ise cok fazla hard veya soft inquiry yapmamak yani onaylanmama ihtimali fazla cok fazla kredi karti basvurusu yapmak skoru olumsuz etkiliyor, o nedenle secured kart ve belki on onayli bazi kredi kartlarina basvuru yapilabilir, ve kredi skoru olusturabilirsiniz ama en az 6 ay surmustu benim seruvenim,

• @suzmanoglu Bende Bofa’dan secured olmadan kredi kartı aldım. İlk ay bir anlayamıyorsun, ancak ondan sonra düzene giriyor. Ssn gelip işe girdikten sonra kesinlikle Chase’den hesap açılmalı. Onu anladık 🙂

• İster Case'den aç, ister Mase'den aç, bence hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynıdır diye düşünüyorum. Türkiye'nin yanından geçemez bankacılık sistemi... Bu anlamda Ülkem ile gurur duyuyorum ya, Bırak aynı bankaya ödemeyi , 2-3 Saniye de EFT bile karşı bankanın sistemine düşüyor. Bu arada diğer bankaları tecrübe etmedim, tek tecrübem olan bence de Chase Bank 🙂 Amerika'nın en büyüğü böyle ise, diğerlerini hiç düşünemiyorum 🙂 O nedenle CHASE 🙂

Benzer Başlıklar

• 6
  • 3
  • 4
  • 1559
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |