Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

yuhhhhhh ne diyim. 2099 ne la 🙂

• @SUAT-GUNAY 2.099 güzel tarih 😂😂😂

• ⭐⭐

@OrlandoGücü yaş olmuş 127 falan 🙂

• ⭐⭐

yeni yüzyıla ABD'de giricem işte, misssss 🙂

• @SUAT-GUNAY benim en yüksek tarih 2.071
    Bin yıl sonra Türklerin Amerikaya girişi. Amerikadada Malazgirt diye bi ovanın ismini değiştirdikmi tamamdır 🤠🤠

• ⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Gecen hafta liseden mezun oldum. dv2023'e basvurmama sebebim de "liseden mezun olmama daha var abi yeaaa" idi. 1 senem cop oldu counter strike oynayarak kafa dagitiyorum yoksa soguk su icmek yeterli degil 🙂

fire in the hole!

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Gecen hafta liseden mezun oldum. dv2023'e basvurmama sebebim de "liseden mezun olmama daha var abi yeaaa" idi. 1 senem cop oldu counter strike oynayarak kafa dagitiyorum yoksa soguk su icmek yeterli degil 🙂

fire in the hole!

Umarım pronunciation ınız düzgündür. Aksi taktirde bu kalıbı kullanmanızı tavsiye etmem. 😂😂😂

Hool ile hooğl arasında fark vardır söylerken. Anlamı çok değişiklik gösterir. 😂

• ⭐⭐

Dün başvuru yaptığım pasaportum bugün basılmış ve PTT'ye gidiyor. 3 günde gelse toplam 5 gün sonra elimde olacak. Hiç fena değil.

• @uzaysan dv2023 başvurusunu unutup son 5 gün kala başvuru yapmak aklıma gelmişti. Pasaport başvurusu için gittiğimde 3 hafta içerisinde geleceğini söylediler. Yapmayın etmeyin dedim ama dinlememişlerdi. Twitter üzerinden bunların destek hattı varmış, derdimi anlattıktan sonra 1 gün içerisinde basılıp kargoya verilmişti. 😂

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

fire in the hole!

Umarım pronunciation ınız düzgündür. Aksi taktirde bu kalıbı kullanmanızı tavsiye etmem. 😂😂😂

Hool ile hooğl arasında fark vardır söylerken. Anlamı çok değişiklik gösterir. 😂

Hocam şimdi hole var hole var. Fire'ın şiddeti hool'e göre değişir 😃

• ⭐⭐

@SchoField, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan dv2023 başvurusunu unutup son 5 gün kala başvuru yapmak aklıma gelmişti. Pasaport başvurusu için gittiğimde 3 hafta içerisinde geleceğini söylediler. Yapmayın etmeyin dedim ama dinlememişlerdi. Twitter üzerinden bunların destek hattı varmış, derdimi anlattıktan sonra 1 gün içerisinde basılıp kargoya verilmişti. 😂

Ben de yaptım aynısını. Destek kaydından 1 gün sonra basılmıştı.

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban yaşı 40-45'den düşükler bilmez sanırım. bizim çocukluğumuzda, yaş 12-13, "penpal" diye bir mektup arkadaşı olayı vardı. böyle bir form doldurur, 2 dolar karşılığı yollardın. formda hangi ülkeden mektup arkadaşı istediğini tercih sırasıyla belirtirdin. o zamanlar daha 1-2 yıllık İngilizce seviyem var ama mahallede herkes benden yardım alacağını düşünerek ABD'yi başa yazmıştı. ben daha o günden belliymiş zevkim, ilk sıralar hep Latino idi, Brezilya başta, Arjantin, Meksika vs vs. Yanlış hatırlamıyorsam 7 ya da 10 tercih yapıyorduk. Sonuncusu ABD idi benim de.
    2 ay sonra onay geldi, ABD'den bir kızla eşleştim. Kansas City'den, Lori diye bir kızdı. Yıllar sonra ABD'ye gidişlerimden birinde Kansas City'e de gitme şansım oldu. Etrafta Lori'ye falan bakındım, nasıl bulacaksam 🙂
    Çok hoşuma gitmişti şehir, hatta NYC'den gitmiştim oraya, daha yaşanılır bulmuştum. Tabi bu dediklerim en az 25 sene önce.

Yapma yaşımız belli olacak

• Temmuz da yas 37,
    27 dk sonra son 37 😊🤲

• Şafak hala memleket Kayseri iken yazmış olayım o zaman @gokhanbagatur 🙂

• buraya da damlayalım, beklemeye devam...

• @SUAT-GUNAY Aman yenge görmesin...

• ⭐⭐

@sonar tövbe de, şakası bile kötü 🙂 🙂

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban yaşı 40-45'den düşükler bilmez sanırım. bizim çocukluğumuzda, yaş 12-13, "penpal" diye bir mektup arkadaşı olayı vardı. böyle bir form doldurur, 2 dolar karşılığı yollardın. formda hangi ülkeden mektup arkadaşı istediğini tercih sırasıyla belirtirdin. o zamanlar daha 1-2 yıllık İngilizce seviyem var ama mahallede herkes benden yardım alacağını düşünerek ABD'yi başa yazmıştı. ben daha o günden belliymiş zevkim, ilk sıralar hep Latino idi, Brezilya başta, Arjantin, Meksika vs vs. Yanlış hatırlamıyorsam 7 ya da 10 tercih yapıyorduk. Sonuncusu ABD idi benim de.
    2 ay sonra onay geldi, ABD'den bir kızla eşleştim. Kansas City'den, Lori diye bir kızdı. Yıllar sonra ABD'ye gidişlerimden birinde Kansas City'e de gitme şansım oldu. Etrafta Lori'ye falan bakındım, nasıl bulacaksam 🙂
    Çok hoşuma gitmişti şehir, hatta NYC'den gitmiştim oraya, daha yaşanılır bulmuştum. Tabi bu dediklerim en az 25 sene önce.

Hocam gencligimi hatirlattiniz bana. Benim de yas 50 ve 80 lerin sonu, 90 larin basinda ben de bu penpal olayindaydim.

California'dan Rebecca adinda arkadasim vardi, 90 larin sonuna kadar falan mektup arkadasligi yapmistik. Su anda Facebook uzerinden hala gorusuyoruz.

Ayrica Danimarka, Avusturya, Yunanistan, Fransa, Hollanda, Israil, Almanya ve Finlandiya'dan arkadaslarim vardi. 90 lardan sonra iletisim bir sekilde koptu.

Bu arada yine mektup arkadaslarimdan Israilli olan beni Turkiye'de 1993 yilinda, Alman ise 1998 yilinda ziyaret etmislerdi.

• @ayvalik10 bu arkadaş ne yaptı acaba merak ediyorum. Mülakat alabildi mi, hazırlık yapabildi mi, gidebiliyor mu vs. Aklıma geldi de merak ettim

• Green karta yeşil pasaportla başvurabiliyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |