Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kugutex İtalya gerçekten yazdığın gibi harika bir ülke. Fırsatım olsa yaşamak istediğim ilk ülkelerden biri. Çok kere gittim. Hatta oradakilerin söylediği gibi italyaya bir kere giden tekrar tekrar gidiyor. İtalyanca biraz zor geldi o kadar 🙂 Umarım hayallerinize kavuşursunuz.

• @gamefry aynen. Hatta Abd yi 2. Plana attım diyebilirim. Çalışma ortamı da iyi. Haa avrupanın en iyilerinden biri değil tabii. Ama akşam uzeri sokaklar insan dolu olmasına rağmen dükkanlar kapamaya başlıyor. Şöyle düşünün burada istiklalde vs diğer yerlerde gece yarılarına kadar hem maazalar hem kafeler çocukları çalıştırıyorlar. Orada yok öyle birşey. Hatta cannes da akşam 7 de Starbucks tan kovulduk dukkanı kapatiyoz dediler 😅😅.
    Diğer konuda dediğiniz doğru tekrar tekrar gitmek istitlyor insan. Mayıs sonu yada haziran başı tekrar gidicez bakalım. Birader geçen ay bi isi için gitmişti ev de bakmıştı. Bizde simdi yine beraber aynı evlere bakıcaz. Yazarım gene burada.

• ⭐⭐⭐⭐

@kugutex, içinde söyledi: İtalya'da Yaşam Hakkında Bilgiler

Geçen yıl 2 kez gittim. Birader ve bir arkadaşla. Resmen italya ya aşık oldum diyebilirim. Milano venedik napoli gezdik. Özellikle milano tam bana göre bir şehirmiş. Gerek şehircilik düzeni gerek yaşam tarzı olsun harika. Ki avrupanın en sistematik ulkesi olmamasına rağmen.
    Şimdi düşünüyorum yaş 52 ama bunca yıllarımı ve gençliğimi turkiyede boşuna harcamışım. İnsan gidip görmeden bilemiyormuş. Milano tam benlik ulkeymiş. Hemde tam mesleğiminde merkezi.
    Hatta şu an abd ikinci plana düştü benim için. Green card cikmazsa uzulmuycem artık.
    Napoli için aynı şeyi soyliyemiycem. Tam türkiye gibi. Ama orada bile inanın daha kaldırım kenarına geldiğinizde araçlar zınk diye duruyor.
    Buraların haricinde nice cannes yunan adaları vs de gezdim. Oralarda harika idi.
    Ama milano aklımda kaldı doğrusu
    Önümüzdeki ay tekrar italya yapıcaz bakalım bu kez roma floransa bologna vs olacak. Belki ev de bakarız. Prosedür nedir araştırma icerisindeyim. Belki çoluk çocuk yerleşirim bile bu yaştan sonra. En azından onlar yaşasın.

Milanoda çok kısa kalmamıza rağmen ben de çok beğendim. Çok düzenli, sakin ve keyifli bir şehir.

• Geçen hafta 4 kişi tekrar bi italya yaptık. Bu benim 3. Gidişim oldu 😀.
    Once yine milano yaptık. Tam şampiyonlar ligi finali günü idi. Millet akşam için tezahürat ve eğlence yapıyordu. Güzeldi.
    Gece romaya geçtik. 3 gün roma da kaldık. Genelde güzeldi. Her yer tarih fışkırıyordu.
    Kıskanmamak mümkün değil. Güzel ülkemde bilerek isteyerek tarihi yapıların içine ediliyor. Adamlar neredeyse her santimetrekaresini korumuş ve pazarlıyorlar. Ayrıca resmen darphane gibi de para basıyorlar. Şu Güzel istanbul da roma kadar tarihi mekan olması gerekirdi. Ama yıllardır yok edildi.
    inşallah ibb şu projelerini engellere rağmen gerçekleştirirde az da olsa kendi ulkenizde yaşarız o anları.

• romayı çok merak ediyorum. ekim ayında 4 günlük seyahatim olucak

• @sudeeylul 2 ay önce oradaydım harika bir şehir. Her santimetre karesi tarih. Yalnız colesium girecekseniz şimdiden randevu oluşturun. Yoksa giremezsiniz. Biz giremedik.

• teşekkür ederim. internette belirtilen yerler dışında mutlaka görün dediğiniz bir yer var mı

• @sudeeylul pantheon var. Ama burayada eğer haftasonu giderseniz rezervasyon yaptırmanız gerekir. Haftaiçi gerek yok. Giriş ücretsiz.
    Sant'Agnese in Agone var burası vb pek çok büyük bazilika var. Herbirisi harika. Icerlerinde michalenjo leonardo da vinci gibi kişilerin yaptikları resimler ve heykeller mevcut.
    Vatikan ana merkeze giremedik. 2km kadar kuyruk vardı gerek duymadik. Belki sabah cok erken gelenler daha rahat girebilir. Sadece meydani ile yetindik.

• notumu aldım, teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 29
  • 11
  • 3
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |