Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam arkadaşlar. Greencard beklerken bi Litvanya işi çıktı. 2 yıl oturum ve çalışma alacağım kısmetse tabii. Textil işinde çalışıyorum. 51 yaş ve emekliyim. Ve çalışıyorum çalıştığım yerden 10 bin tl maaş alıyorum.
    Şimdi Litvanya ya gitsem dediklerine göre 1500 ila 2000 euro arası maaş vaad ediliyor. Ancak bu ülke hakkında internette tam bilgiye ulaşamadım. Gittiğimde orada hayal kırıklığına urarmıyım. Yada en azından gidip sonuçta shengen oturumu almış oluyorum belki çocuklara faydası olurmuş ileride. ( bu arada şimdilik tek gideceğim. ) çocuklar biri 20 biri 15 yasında.
    Bu arada olmadı oradan Almanya CS ülkelere geçip terzilik vb işi bulabilirmiyim.
    Bu ülke hakkında bilgisi olan varsa fikirlerine ihtiyacım var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kugutex, içinde söyledi: Litvanya'da Çalışmak ve Oturum

Selam arkadaşlar. Greencard beklerken bi Litvanya işi çıktı. 2 yıl oturum ve çalışma alacağım kısmetse tabii. Textil işinde çalışıyorum. 51 yaş ve emekliyim. Ve çalışıyorum çalıştığım yerden 10 bin tl maaş alıyorum.
    Şimdi Litvanya ya gitsem dediklerine göre 1500 ila 2000 euro arası maaş vaad ediliyor. Ancak bu ülke hakkında internette tam bilgiye ulaşamadım. Gittiğimde orada hayal kırıklığına urarmıyım. Yada en azından gidip sonuçta shengen oturumu almış oluyorum belki çocuklara faydası olurmuş ileride. ( bu arada şimdilik tek gideceğim. ) çocuklar biri 20 biri 15 yasında.
    Bu arada olmadı oradan Almanya CS ülkelere geçip terzilik vb işi bulabilirmiyim.
    Bu ülke hakkında bilgisi olan varsa fikirlerine ihtiyacım var.

Litvanya icin oturum ve calisma izni surecinde bol sanslar! Maalesef Litvanya yasamini bilemiyorum 🙂 ama diger birkac konuda fikir belirtebilirim...

Hem Litvanya hem de Almanya hem Schengen ulkesi hem de EU ulkesi... O nedenle aralarindaki anlasmalardan dolayi Litvanya sonrasinda Almanya'ya gidip is bakmaniz mumkun.

Ayrica "Green Card beklerken" demissiniz, eger is veya aile sponsorlu bir surecte degilseniz, imzanizdan anladigim kadariyla cekilis sonucunu bekliyorsunuz? Bu surecte bu sekilde girisimlerde bulunmaniz bence cok iyi 👍 neticede cekilisten secilmek garanti degil. Nihai amac ABD olsa bile, vize sureci sonuclanana kadar bu sureyi Litvanya'da gecirebilirsiniz.

• @crazycells cevabınız için çok teşekkürler. Bazı yorumlarda Litvanya vb ülkelerden çalışma izni aldıysanız o ülkeden başka yerde asla çalışamazsınız gibi yorumlar geliyor. Benimde kafam karıştı.
    Birde ikinci bi sorum olacak. Şimdi ben burada emekliyim. Litvanya yada almanyada yasal olarak çalışsam buradaki maaşımda herhangi bir kesinti olurmu. Malûm zaten kuş kadar emekli maaşımız var.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 10
  • 15
  • 44
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |