Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar geçenlerde İrlandadan iş teklifi aldım ve çalışma izni olarak Critical Skills çalışma iznini alacağımı öğrendim. Bununla ilgili konu yokmuş o yüzden açayım dedim.

Bu çalışma izni için gerekli bilgileri şuradan bulabilirsiniz.

Çalışma iznini aldıktan sonra direkt irlandaya gidemiyorsunuz ve çalışma izninin yanıda bir de uzun dönem vize almanız gerek. Yani süreç 2 aşamadan oluşuyor benim için. Ve öğrendiğime göre toplam süreç 4 ayı bulabilirmiş.

Bu başlıkta kendi tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

EDIT: Şimdiye kadar olan sürecin zaman çizelgesi;

28 Mart - İş teklifi
    31 Mart - Vize işlemlerine bakan şirket benimle iletişime geçti ve süreç başladı
    5 Nisan - İş teklifi veren şirket gerekli evrakları vize işlemine bakan şirkete yolladı.
    11 Nisan - Başvuru taslağı hazırlandı ve bana onay için yollandı ve ben onay verdim.
    12 Nisan - Başvuru son halini aldı ve bana imza için yollandı. Belgelerin çıktısını alıp imzalayıp sisteme yükledim.
    14 Nisan - Sisteme yüklediğim imzalı belge onaylandı.
    19 Nisan - Critical skills çalışma izni başvurusu resmen yapıldı.
    ... 1 Ay Sonra
    19 Mayıs - Critical Skills çalışma iznim onaylandı.
    3 Haziran - VFS Globalden randevu alınması (7 Haziran Tarihine)
    7 Haziran - Vize Başvurusu
    ... 1 Ay Sonra
    8 Temmuz - Vizenin elime ulaşması

Güncelleme oldukça bu ana mesajı güncellerim.

• ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar. Critical skills başvurum yapıldı. 4-6 hafta sürer deniliyor sonuç alınması.

• @uzaysan Hayirli olsun 🙂

• ⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

@uzaysan Hayirli olsun 🙂

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

Critical skills çalışma iznim onaylandı arkadaşlar. Artık geriye sadece giriş vizesi almak kaldı.

Zaman çizelgesi de vereyim şimdiye kadar olan işlemler için.

28 Mart - İş teklifi
    31 Mart - Vize işlemlerine bakan şirket benimle iletişime geçti ve süreç başladı
    5 Nisan - İş teklifi veren şirket gerekli evrakları vize işlemine bakan şirkete yolladı.
    11 Nisan - Başvuru taslağı hazırlandı ve bana onay için yollandı ve ben onay verdim.
    12 Nisan - Başvuru son halini aldı ve bana imza için yollandı. Belgelerin çıktısını alıp imzalayıp sisteme yükledim.
    ... 1 Ay Sonra

Şimdiye kadar olan kısım böyle. Bundan sonra giriş vizesi kaldı bir tek. Onun da 10 gün sürdüğü yazıyor resmi web sitede. Şu linkten bakabilirsiniz. https://www.dfa.ie/irish-embassy/turkey/visas/visas-for-ireland-weekly-decisions-report/

İş vizeleri 10 gün sürüyormuş.

• Hocam selamlar, is basvurusunu nereden yapmistiniz? Linkedin uzerinden mi yoksa indeed vs. mi?

• ⭐⭐

@onuru, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

Hocam selamlar, is basvurusunu nereden yapmistiniz? Linkedin uzerinden mi yoksa indeed vs. mi?

Merhabalar. Şirketin kendi sitesinden yaptım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzaysan tebrikler, gözünüz aydın.
    sakıncası yoksa sektörünüz konusunda da bilgi verebilir misiniz?

• ⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

@uzaysan tebrikler, gözünüz aydın.
    sakıncası yoksa sektörünüz konusunda da bilgi verebilir misiniz?

Tabi ki. Yazılım mühendisi olarak gidiyorum. İşveren şirket Amazon. Hatta mülakat tecrübemi şu konuda paylaşmıştım.

https://yesilkartforum.com/forum/post/265208

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzaysan çok teşekkürler, tekrardan tebrik ederim.
    irlanda'da mutluluklar.. 🤞 🇮🇪

• ⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

@uzaysan çok teşekkürler, tekrardan tebrik ederim.
    irlanda'da mutluluklar.. 🤞 🇮🇪

Çok teşekkürler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   U uzaysan 

• merhaba dostum ilgin için teşekkür ederim yeni hayatında başarılar diliyorum bizi habersiz bırakmazsan sevinirim 🙂

• ⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

merhaba dostum ilgin için teşekkür ederim yeni hayatında başarılar diliyorum bizi habersiz bırakmazsan sevinirim 🙂

Teşekkürler. Burayı olduğunca güncel tutmaya çalışıyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A arbalet 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   U uzaysan 
  • ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar. Sonunda vizem de çıktı. Employment vizeleri resmi sitesine göre 2 haftada çıkmasına rağmen benim vizemin çıkması 1 ay sürdü. Dil okulu vizelerindeki yığılmadan dolayı İrlanda konsolosluğunda genel bir gecikme var. Neyse önemli olan vizenin çıkması. Geç olsun güç olmasın diyelim.

Güncel zaman çizelgesi genel itibariyle şöyle;

28 Mart - İş teklifi
    ... 1 Ay Sonra
    ... 1 Ay Sonra

Uçak biletimi 18 Temmuz için aldım. İş teklifi almaktan ülkeye giriş yapacak seviyeye gelmek neredeyse 4 ay sürdü. Şimdilik yazacaklarım bu kadar.

• ⭐⭐⭐

Hayırlı olsun, bol şanslar yeni hayatınızda

• @uzaysan, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

Merhaba arkadaşlar. Sonunda vizem de çıktı. Employment vizeleri resmi sitesine göre 2 haftada çıkmasına rağmen benim vizemin çıkması 1 ay sürdü. Dil okulu vizelerindeki yığılmadan dolayı İrlanda konsolosluğunda genel bir gecikme var. Neyse önemli olan vizenin çıkması. Geç olsun güç olmasın diyelim.

28 Mart - İş teklifi
    ... 1 Ay Sonra
    ... 1 Ay Sonra

Uçak biletimi 18 Temmuz için aldım. İş teklifi almaktan ülkeye giriş yapacak seviyeye gelmek neredeyse 4 ay sürdü. Şimdilik yazacaklarım bu kadar.

Yeni hayatınızda başarılar diliyorum , tebrik ederim

• ⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

@uzaysan, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

28 Mart - İş teklifi
    ... 1 Ay Sonra
    ... 1 Ay Sonra

Yeni hayatınızda başarılar diliyorum , tebrik ederim

@FreeWoRLD, içinde söyledi: İrlanda Critical Skills çalışma izni

Hayırlı olsun, bol şanslar yeni hayatınızda

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar. İrlandaya gelince yapmanız gereken ilk iş Permanent Residency yani oturum kartını almak. Vize ile irlandaya giriş yapınca vizenize bir mühür vuruluyor ve bu mühür tarihinden itibaren 3 ay içinde oturum kartını almanız gerekiyor. Aksi halde eski vize ile ülkeye giremiyorsunuz. Giriş çıkışlarda oturum kartınızı göstermeniz lazım. Bunun için GNIB ofislerinden randevu almanız gerekiyor. Her şehrin ofis numarası farklı. Dolayısıyla google'a alakalı şehir için randevu numarası yazarsanız bulabilirsiniz. Örneğin "Dublin GNIB appointment phone number" gibi.
    Ülkeye girer girmez randevu almanızı öneririm. Ofis kalabalık ve yoğun. Bana 1 buçuk ay sonrasına randevu verdiler mesela. Ertelerseniz 3 aylık süreyi kaçırabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 10
  • 29
  • 3
  • 13
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |