DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@cevizagaci54ua Merhaba. Hayır beklemek zorunda degil. Konsolosluklar birbirinden bağımsız değerlendiriliyor.

• Banned

Çoğu konsolosluk çalışıyor ama Ankara çalışmıyor bu ne anlama geliyor bilen var mı ? Ne biçim bir döneme denk geldik, kötü haberlerin biri bitiyor diğeri başlıyor. Tam da biden yasakları kaldırdı diye sevindik şimdi de Ankara konsolosluğu çalışmıyor. 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov daha bugün abd büyükelçisi görüşülmesi için bakanlığa çağrıldı.

• Banned

@ayvalik10 Bu görüşmenin bizimle bir ilgisi var mı ? Ben bu haberi gördüm ama ciddiye almadım hocam.

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Aslında çoğu konsolosluk yoğun şekilde çalışmıyor. Yavaş yavaş harekete geçtiler ve geçmeye devam ediyorlar. Ankara da yakında bu kervana katılacak inşallah. Özellikle Ankara gibi büyük olan Moskova, Kahire gibi elçilikler henüz başlamadı.

Bugüne kadar yalnızca yaklaşık 60 konsolosluk mülakat vermiş ve bu sayı tüm konsoloslukların hemen hemen yüzde 50'si demek. Kalan yarısı Ankara gibi henüz başlamamış.

• Banned

@Sono Bunları bilmiyordum, bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Bu biraz içimi rahatlattı açıkcası, umarım bir an önce başlar.

• @Orhan-Cabarov Telaşlanmayın yakında konsolosluk açılacaktır.

• @uselessman açılmadıktan sonra mesele hepimizin meselesi.

• Asil korkmamiz gereken sey bence gec acilmasi degil, gostermelik acilmasi. Acildi diye sevindigimiz konsolosluklari goruyoruz arkadaslarin hazirladigi twitter sayfasinda, 3 haftadir nerdeyse ayni sayida duruyorlar. Nisan ayinin ilk haftasi dv21'in kaderinin belirlenecegi gunler olacaktir diye dusunuyorum. Umariz artik biden yasagi kaldirmamis gibi hareket eden daha dogrusu hareket etmeyen konsolosluklar o tarih geldiginde anlamli bir fark yaratabilir kccden mulakat istemekte

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dantés işte burada devreye açılan ve açılacak avalar giriyor ne yazık ki. çünkü yasağın kalkması dediğiniz gibi bir anlama ifade etmedi bizim tarafta. vize basan konsolosluk sayıları çok ama çok düşük. basılan vize sayıları da hakeza.. 2NL sayılarına bakıyoruz toplam sayısının çok küçük bir yüzdesi.

en acısı da, hala bu durumu savunan hükümet avukatlarının olması.

• Banned

@gucarslan Bunun sebebi ne? Koronavirüs mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov cevabını elbette net olarak bilemiyoruz. belki covid, hem kapasite, hem de niyet..
    hangisinin ağır bastığını biz de çözemedik henüz.

• Banned

@gucarslan Ne saçma bir döneme denk geldik. 😭

• Muhtemelen 20 yil sonra bile dv 20-21 talihlilerinin yasadigi bu zorluklar, makus talihleri, onlerine konulan engeller, geleneksel ve sosyal medya araciligiyla verdikleri bir baskani karari kaldirmaya mecbur eden destansi mucadele, lobi calismalari, sizinki de dert mi 20-21de soyle soyle olmustu diye anlatilacak:)
    Sosyal medyada gordugum kadariyla dunya capinda bu mucadeleye en fazla emek veren ve katki saglayan ulke biziz, butun milletlerin ve gidebilecek gidemeyecek herkesin basta su foruma ve emek veren forum sakinlerine tesekkur etmesi gerekiyor. Ben kendi adima sizlere tesekkur ederim.
    Forumu bu karta ilk kez basvurdugum 2015 yilindan beri her yil yilin hepimizin bildigi yilin o 2 onemli vaktinde gunlerce okurdum kazananlarin heyecanina taniklik ederdim, kazandigimizi gorup kaydolmak bu yila denk dustu. Iyi dusunelim iyi olsun demisler bakalim ekime kadar neler gorecegiz.

• @Orhan-Cabarov siz de ağlarsanız biz ne yapalım?

• @gucarslan siz davaya katıldınız sanırım. Nasıl yaptınız, nasıl iletişim kurdunuz ve ne kadar ödeme yapılıyor biraz bilgilendirir misiniz? Süreç giderek olumsuza dönüyor. Evet umutlu olmak güzel ama aksiyon almak ve birlik olmak, hakkımızı aramak da şart. Belki benim gibi okuyanlara bir yönlendirmeniz olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo merhaba. davayı açacak avukatları takip etmeniz gerek. onların yönlendirmeleri ile devam etmeniz en sağlıklısı. kendileri sürecin nasıl işleyeceğini, ne kadar ödemenin nasıl yapılacağını bildiriyor ve mail atıyorlar. davayı açacak avukatın iletisini aşağıda paylaşıyorum;

• @gucarslan teşekkürler. Birde 21.000 lerden bir arkadaş evrak istemi girmiş tabloya. Sıra kaçta şu an? Hala bizden evrak istemediler. Yapmamız gereken bir şey var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo resmi olarak 18,700lerde evrak talepleri. size de kısa süre sonra gelecektir. beklemeye devam edin lütfen..

• @gucarslan tamam, teşekkürler yanıtlarınız için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

41.9k
Users

4.4k
Topics

431.1k

| | | |