Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ilayda-Demir [email protected] adresine unlock request baslikli bir mail atin. Metinde isim soyisim, case number ve dogum tarihiniz olsun. Altina dear sir madam i would like to make some changes about .... in my form so please unlock my ds 260 form demeniz yeterli. Ancak medeni durum ve bir kisiyi ekletme harici durumlarda formu actirmanizi tavsiye etmem. Yeni pasaport mulakat gunu de verilebiliyor diye biliyorum tabi buradaki diger arkadaslar daha iyi bilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dantés merhaba. turkish land forces yazmanız yeterli. diğer kısmı boş bırakabilirsiniz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ilayda-Demir, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, DS260 formunu nasıl açtırabilirim? Pasaport değişikliği ve kişisel bilgilerde güncelleme (iş, eğitim durumu) için açtıracaktım. Teşekkürler...

merhaba. [email protected] adresine, formunuzu neden açtırmak istediğinize dair mail atmanız gerek. mailde; ad-soyad, doğum tarihi, case numberınız da bulunmalı.
    bir kaç gün içinde formunuzun açılığına dair mail alacaksınız.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaslar selam, 2 yillik kiz arkadasimla konsolosluklarin gorusmeye baslamasi sureciyle beraber evlenme asamasina gecmeyi ve sonrasinda Amerikaya yerlesmeyi planliyoruz. Kiz arkadasim yabanci uyruklu. KCC'den evrak onayini evlilik oncesi aldigimi dusunelim, daha sonra konsolosluk gorusme tarihi de belli oldu diyelim, bu durumda medeni hal degisikligimi ve esimin bilgileri icin DS-260 formunu tekrar actirmam mi gerekiyor? Yoksa konsolosluk ile irtibata gecip bilgilendirme mi yapmam gerekiyor? Esimin bilgileri ve dokumanlarini bu sefer konsolosluk mu isteyecek? yoksa gorusme randevusunda mi talep edecekler?

Tesekkurler,

• @gucarslan tesekkurler

• @orko79 mulakat tarihiniz belli oldugu andan itibaren dosyanizdaki tum detaylarla ilgili konsolosluk ilgilenir. Ancak bu yil anormal bir surec oldugu icin ve son 5 6 aya girdigimiz icin konsoloslukta bir sikisma ve birikim olucaktir.
    Yanilmiyorsam birkac kez konsolosluk yada kccnin boyle son aylarda yapilan degisikliklerde red cevabi verebildigini okumustum. Yani konsolosluk son aylarda yogunluga gore hayir diyebiliyor ihtimali mevcut. Bir an once resmi islemleri yapip ankara faaliyete gecmeden formu actirmanizi tavsiye ederim

• Ki zaten bu yil isler ankara cephesinde yavas ilerliyor bir sebepten iletisime gecmek gerekti 3 haftadir tek kelime cevap alamadik. Bu yuzden mumkunse kcc topu ankaraya atmadan isinizi kcc ile halledin.

• @dantes tesekkurler bilgi icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orko79, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar selam, 2 yillik kiz arkadasimla konsolosluklarin gorusmeye baslamasi sureciyle beraber evlenme asamasina gecmeyi ve sonrasinda Amerikaya yerlesmeyi planliyoruz. Kiz arkadasim yabanci uyruklu. KCC'den evrak onayini evlilik oncesi aldigimi dusunelim, daha sonra konsolosluk gorusme tarihi de belli oldu diyelim, bu durumda medeni hal degisikligimi ve esimin bilgileri icin DS-260 formunu tekrar actirmam mi gerekiyor? Yoksa konsolosluk ile irtibata gecip bilgilendirme mi yapmam gerekiyor? Esimin bilgileri ve dokumanlarini bu sefer konsolosluk mu isteyecek? yoksa gorusme randevusunda mi talep edecekler?

Tesekkurler,

lütfen işlemlerinizi konsolosluk aşamasına gelmeden halledin ve o şekilde evrak onayı almaya çalışın. diger türlü işlemlerinizin aksaması durumu olabilir. ve lütfen, evliliğinizi kanıtlayacak bütün belgeleri şimdiden hazırlamaya çalışin.

DV2021'de ilk red / refused vize bu yüzden geldi çünkü.. (tr'de değil)

bol şans ve mutluluklar

• merhaba, DV260 formu doldurduktan sonra açıp bakmayacağım demiştim kendimce..Süreç uzayınca bu akşam bakarken , eşim benim formumda iki hata yapmış

1. Have you attended any educational institutions at a secondary level or
      above? için cevap NO demiş / ben lise mezunuyum, 4 YILLIK AÖF devam ediyorum.
    2. Have you traveled to any countries/regions within the last five
      years? bu soruya da ABD'ye 2019 eylül de turist olarak gitmeme rağmen NO olarak cevaplamış. . ABD de bulundunuz mu ? sorusuna ilk sayfalarda evet demiştik. 6.sayfada bu soruya ABD' haricinde başka ülkede bulunmadı diye NO olarak cevaplamış. Bu iki yanlış cevap için form açtırmamız gerekir mi? (asıl talihli eşim bu arada) @Muhtaradana @gucarslan
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kumral merhaba. halen zamanınız varken formunuzu açtırıp gerekli düzenlemeleri yapın lütfen. eğitim ve seyahat bilgileri önemli bilgiler, bunlarda hata olmaması faydanıza olur.

• @gucarslan anladım çok teşekkür ederim

• Merhaba. DS260 formunda birkaç hata yapmışım. Bunları formu açtırıp düzeltmeme gerek var mı? Yoksa mülakatta düzeltsem olur mu? Evrak onayım gelmedi hala.

1. Annemin adını kızlık soyadına, evli soyadını adına yazmışım.
    2. Mülakat yeri İstanbul seçmişim.
    3. Formu doldurduğumda anne/babam evlilerdi, boşandılar. Düzeltmek gerekmez heralde o tarhite evli oldukları için.
    4. Amerika adresim eksik (hala yok zaten).
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@orko79, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar selam, 2 yillik kiz arkadasimla konsolosluklarin gorusmeye baslamasi sureciyle beraber evlenme asamasina gecmeyi ve sonrasinda Amerikaya yerlesmeyi planliyoruz. Kiz arkadasim yabanci uyruklu. KCC'den evrak onayini evlilik oncesi aldigimi dusunelim, daha sonra konsolosluk gorusme tarihi de belli oldu diyelim, bu durumda medeni hal degisikligimi ve esimin bilgileri icin DS-260 formunu tekrar actirmam mi gerekiyor? Yoksa konsolosluk ile irtibata gecip bilgilendirme mi yapmam gerekiyor? Esimin bilgileri ve dokumanlarini bu sefer konsolosluk mu isteyecek? yoksa gorusme randevusunda mi talep edecekler?

Tesekkurler,

Hem kendi DS-260 formunuzu guncellemelisiniz, hem de esiniz icin yeni bir DS-260 formu doldurmalisiniz. Evliliginizi resmi olarak yaptiktan hemen sonra bilgilerinizi guncellemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isik, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. DS260 formunda birkaç hata yapmışım. Bunları formu açtırıp düzeltmeme gerek var mı? Yoksa mülakatta düzeltsem olur mu? Evrak onayım gelmedi hala.

1. Annemin adını kızlık soyadına, evli soyadını adına yazmışım.
    2. Mülakat yeri İstanbul seçmişim.
    3. Formu doldurduğumda anne/babam evlilerdi, boşandılar. Düzeltmek gerekmez heralde o tarhite evli oldukları için.
    4. Amerika adresim eksik (hala yok zaten).

Gocmen vize alabilmek icin ABD'de bir adres bulmaniz gerekiyor, adresi guncellerken diger bilgilerinizi de guncellersiniz ; ama tek basina 1/2/3 icin formu actirmaniza gerek yok.

• Konsolosluk gerçekten başlasa artık ve bilsek bundan sonrası için neler olacak diye 🤦 Forumdan gelen her mesajı itinayla okur oldum. Hayatımın parçası oldu ✨

• Yasaklı

@BelmaSarvan Aynen ben de sürekli forumu kontrol ediyorum.🥲

• @BelmaSarvan o sıralamayla endişeleniyorsanız ben oturup ağlayım daha iyi...

• Selam arkadaşlar, merat ettiğim bir konu var. Örneğin ukraynada ki konsolosluk açıldı ve immigration visa vermeye başladı, ama türkiyedeki hizmetler başmadı. İki kişinin numarasıda current. Ama türkiyedeki kişinin numarası daha önce, bu durumda ukraynadaki kişi numarası öncelikli diğer kişileri beklemek zorunda mı yoksa numaran visa bulletin de çıktıysa her türlü sıra beklemeyip randevu almaya hakkın var mı? cevap için şimdiden teşekkürler!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |