DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Abd vatandasi ile turkiyede evlendiğimde ne kadar surede abd ye getirebilirim?

• @crazycells çok teşekkür ederim herkesle bu kadar ilgilendiğiniz için. Konsolosluğa soracağız, cevabı buraya da yazacağım. Tekrardan teşekkürler

• herkese meraba arkadaslar ben yenıyım benımde bır sorum var ve yardımcı olan herkese sımdıden tesekkur ederım benım hıkayem bıraz uzun ama ozetle anlatayım
    Babam yaklasık 25 senedır amerıkada ve cıfte vatandas hem turk hem amerıkan vatandası bundan 11 sene once bızı getırmek ıcın basvuruda bulundu ve o zamanlar bızım yaslarımız kucuktu dosyamız vızemızı alacaktıkkı bıze evrakları bazı sahıslar tarafından verılmemıs ankara cevap alamayınca dosya kapandı ve sımdı gecen gun avukatla o dosyayı ben tekrar actırabıldım sısteme gırınce NVC ye buraya ANK dıe baslayan case visa numarasıyla gırılıyor gırınce bırkac evraklar ıstenılıyor avukat bana daha net soyleyecek ama bu ANK ankara ıle alakalı olan bısey onu tahmın ettım sorum su suan belgelerı teslım edınce benım asamam ne olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tevrat55 yasiniz kac acaba? bir de evli misiniz?

• @crazycells
    bekarım yasım 31

• ⭐⭐⭐⭐⭐

O halde F1 kategorisinde gocmen vize alacaksiniz.

Su anki vize bultenine gore F1 kategorisinde 8 Nisan 2011 ve 1 Ocak 2012 arasindaki basvurular degerlendiriliyor. Basvuru dosyasini tekrar acmak tam olarak ne anlama geliyor maalesef bilmiyorum (surece kaldigi yerden devam edebileceginizi tahmin etmiyorum pek), fakat su an bir mulakat tarihiniz yok ve size NVC'nin mulakat verebilmesi icin gondermeniz (ya da guncellemeniz) gereken belgeler olabilir. Saniyorum ki, ilk defa basvurmakla yaptiginiz arasinda pek fark olmayacak. Avukat size bu konuda ne dedi acaba?

Sizin su konudaki ilk postu okumaniz lazim. Basvurunun asamalari o post'ta yaziyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• sızın uscıs olayı bahsettıgınız galıba boyle bır basvuru var sene once ama kastım bu deıl
    suan bahsettıgım zamanında vıze numarası ve ankaraya kagıtlarımız gelmıs ama bazı sahısların yakınların elıne gectı ıcın verılmedı soylenmedı yanı bu bahsettıgım dosya vızeyı hemen almam ıcın olan cok eskıden yanı 21 yasına gelmeden olan hakkımla ılgılı onu tekrar actırdım basvurup sızın kastettıgınız olayı bılıyorum o surec uzun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tevrat55 yok USCIS'ten sonraki NVC asamasindan bahsediyordum. Sizin dosyalari gonderdiginiz onlari paket olusturup konsolosluktan mulakat aldigi.

Sizin o basvurunuzun devam etmesi bence oldukca zor. Artik 21 yasindan kucuk degilsiniz cunku, kategoriniz degisti. Sizin dosyanizin su anda Ankara'da bir mulakati yok. Bu mulakati NVC ayarladigi icin sizin muhattabiniz o olmali. Avukat size nasil bir bilgi verdi acaba?

• ozamanlarda hakkım olan bıseydı ve cevap alamadıkları ıcın kapanıp arsıve kalkmıs ama tekar actırabıldık zor olmasına ragmen yanı konu su ozaman elımıze gecseydı suan amerıkadaydık yanı hersey ozamanda tamamdı butun evrak vıze numarası ve ben onlardan bu hakkımın verılmesını ıstedım dosyanın acılmasını tekrar kabul ettıler ve evrak lıstesı yollayacaklar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tevrat55 Abd vatandasi ile turkiyede evlendiğimde ne kadar surede abd ye getirebilirim? içinde söyledi:

ozamanlarda hakkım olan bıseydı ve cevap alamadıkları ıcın kapanıp arsıve kalkmıs ama tekar actırabıldık zor olmasına ragmen yanı konu su ozaman elımıze gecseydı suan amerıkadaydık yanı hersey ozamanda tamamdı butun evrak vıze numarası ve ben onlardan bu hakkımın verılmesını ıstedım dosyanın acılmasını tekrar kabul ettıler ve evrak lıstesı yollayacaklar

yok o kismi anliyorum ama sizinkisi dosyayi tekrar acmaktan cok yeni basvuru yapmak gibi geliyor bana. Avukat size bekleme suresinden bahsetti mi? Yoksa NVC'yle ilk iletisimi yaptiniz mi?

• nvc zaten ıncelemek ıcın bıkac evrak yollıcak dosya numarası yazılı cevabı aldık kendılerınden ve nvc ye gırebılıyorum o ank yanı ankara dosya numaram verımıs vıze sıra numaram

• Merhabalar, daha önce başvurumuzla ilgili yazmıştım. Öncelikle Türkiye'de posta çeki alınamadığı şeklinde Konsolosluktan cevap aldık. Daha sonra bir arkadaşımız aracılığıyla posta çeki alıp evraklarımızı gönderdik. Uscıs'tan başvurumuzun alındığıyla ilgili mektubu aldık, case numarası da yer alıyor. 2 ay oldu bize mektubu göndereli. Bundan sonra ki aşama hakkında sormak istiyorum. Süreç nasıl ilerleyecek. Case numarasıyla giriş yapıyoruz ancak daha aktif edilmemiş. Ne kadar süre bekleyeceğiz ve sonra doğrudan konsolosluk mu dönüş yapacak. Ne kadar zamanda tamamlanıyor bu aşamalar? Cevap yazarsanız çok mutlu olacağız. Tekrardan teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayseayse Abd vatandasi ile turkiyede evlendiğimde ne kadar surede abd ye getirebilirim? içinde söyledi:

Merhabalar, daha önce başvurumuzla ilgili yazmıştım. Öncelikle Türkiye'de posta çeki alınamadığı şeklinde Konsolosluktan cevap aldık. Daha sonra bir arkadaşımız aracılığıyla posta çeki alıp evraklarımızı gönderdik. Uscıs'tan başvurumuzun alındığıyla ilgili mektubu aldık, case numarası da yer alıyor. 2 ay oldu bize mektubu göndereli. Bundan sonra ki aşama hakkında sormak istiyorum. Süreç nasıl ilerleyecek. Case numarasıyla giriş yapıyoruz ancak daha aktif edilmemiş. Ne kadar süre bekleyeceğiz ve sonra doğrudan konsolosluk mu dönüş yapacak. Ne kadar zamanda tamamlanıyor bu aşamalar? Cevap yazarsanız çok mutlu olacağız. Tekrardan teşekkürler..

suradaki ilk post'ta basvuru asamalari ayrintili sekilde anlatilmis, orayi bir okuyun isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• Teşekkür ederim..

• Merhabalar bende formda yeniyim bir kaç sorum olacak biz erkek arkadaşımla kasım ayında tanıştık internet üzerinden ocak ayında türkiye ye geldi mart ayında turist vizesine baş vurduk red aldım srdından tekrar vizeye başvurdum 2.ci reddimi aldım 3 cü vize başvuruyu yspmak istemedim tekrar red almamak için erkek arkadaşım green card ile 10 yıldır amerkida yaşıyor şuan vatandaşı biz evlenip vize başvurusu yapmak istiyoruz fakat tanışalı 5 ay oldu temmuz gibi türkiyede evlenmek istiyoruz daha önce vize başvurusu yapmış olmam ve red almış olmam sorun olur mu uzun süredir tanışmıyor olmamız sorun olur öu birde bu işlemler ne kadar sürer

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dygzcn su konuda cevap verdim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik/210

Bu tur konulari linkteki baslikta konusmak daha uygun olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |